Skvěle! Tygři v závěru rozhodli o výhře nad Spartou a posunují se na první místo!

Praha/Liberec - Bílí Tygři se v rámci 39. kola utkali s pražskou Spartou. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný, tři minuty před koncem ale o třech bodech pro Liberecké rozhodl Radan Lenc. Vzhledem k zaváhání Třince se tak svěřenci trenéra Filipa Pešána posouvají na první příčku extraligové tabulky!

39. kolo, neděle 27. ledna 2019
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Košťálek (Rousek, Blain) – 13. Ordoš (P. Jelínek, L. Krenželok), 57. Lenc (T. Hanousek) Rozhodčí: Jeřábek, Hodek – Špůr, Ondráček. Vyloučení: 4:2 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 10 445. Střely na branku: 26:24 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Machovský (J. Sedláček) – Piskáček (C), Delisle, Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Košťálek, de la Rose – Forman (A), Pech (A), Roberts Bukarts – Buchtele, Klimek, Kudrna – Klíma, Smejkal, Rousek – Beran, Černoch, Kumstát.

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Maier – Birner, L. Hudáček, Lenc – M. Kvapil, Filippi, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, Redenbach, M. Zachar.

Do utkání vstoupili lépe Tygři, kteří si v úvodu vypracovali tlak v útočném pásmu, žádné větší ohrožení Machovského z něj však nevzešlo. To na druhé straně zanedlouho musel Will předvést těžký zákrok proti střele Rouska z mezikruží. Vzápětí byl vyloučen Beran, v početní výhodě se Severočeši k větší šanci nedostali, po jejím konci se ale dostal do velké příležitosti Filippi, po jehož dělovce zazvonila tyč za Machovského zády.

Pak už se liberečtí hokejisté mohli radovat. Jelínek zavezl kotouč do pásma, posunul ho na Krenželoka, jehož střelu Machovský vyrazil pouze na hůl Jana Ordoše, který dorazili kotouč do poloodkryté branky - 0:1. Zanedlouho mohli Pražané vyrovnat, Kudrnův projektil však jen těsně minul Willovu branku, takže svěřenci trenéra Filipa Pešána odcházeli do kabin po první siréně s jednogólovým náskokem.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky měl velkou příležitost na srovnání skóre Jan Buchtele, jenže jeho střelu z mezikruží skvělým zákrokem zastavil Will. Následně mohli Tygři navýšit své vedení v nabídnuté přesilovce, Lenc v ní však dobrou šanci nevyužil. Zanedlouho měli Severočeši další početní výhodu, jenže se ani v ní neprosadili, což je následně mohlo mrzet.

V 35. minutě šel na trestnou lavici Stříteský a Pražané přesilovkou nepohrdli. Rousek našel pěknou křižnou přihrávkou přes brankoviště volného Jana Košťálka, jenž bez problémů poslal kotouč do volné sítě - 1:1. Minutu před koncem druhé části hry si Středočeši vypracovali dvě obrovské šance, ani jednu však naštěstí pro Tygry nevyužili. Nejdříve se samostatného úniku dostal Klimek, jenže těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Následně jedovatá střela nové sparťanské posily Bukartse také šla kousek vedle branky, takže se do třetí třetiny šlo za vyrovnaného stavu.

Úvodní větší příležitost poslední dvacetiminutovky si vypracoval Filippi, jehož střelu po odrazu od Lencovy brusle zastavila až tyč Machovského branky. Vzápětí se na druhé straně ocitl sám před Willem Rousek, jenže dobře chytajícího libereckého gólmana nepřekonal. Následovala pasáž hry, ve které oba týmy hráli ze zabezpečené obrany, nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu, nebylo tak v vidění mnoho nadějných příležitostí.

To se však změnilo tři minuty před koncem. Hanousek vystřelil od modré čáry, Machovský kotouč vyrazil pouze na hokejku Radana Lence, který puk dorazil za bezmocného Machovského - 1:2. Liberečtí si v závěru vedení zkušeně pohlídali a z Prahy si tak odváží důležité tři body, díky kterým se posunuli na první místo extraligové tabulky!

„Dneska to podle mého názoru nebyl moc pohledný zápas. Oba týmy se potýkaly s kvalitou ledu, bylo to vidět při přesilovkách a při našem velkém množství ztrát puku ve středním pásmu, z kterých jsme mohli inkasovat. Více se bojovalo, než hrálo. Během druhé a hlavně třetí třetiny jsme trochu ztráceli kontrolu nad zápasem, Sparta trávila hodně času v našem obranném pásmu, nakonec jsme ale se štěstím vstřelili rozhodující gól, za který jsme rádi.“

Uwe Krupp
„V první třetině byl Liberec lepší, vypracoval si několik šancí a jednou se mu podařilo i skórovat. V kabině jsme pak udělali nějaké změny a druhá dvacetiminutovka už byla lepší. Na to, že jsme hráli s nejlepším týmem ligy, byl náš výkon podle mého názoru velmi dobrý. Hráli jsme na puku a dobře jsme bránili libereckému útoku. Myslím si, že i ve třetí třetině jsme hráli dobře. Pro hráče není lehké, že za to, co odvedli, nezískali tři body. V sezóně však bylo pár zápasů, kdy jsme si body nezasloužili, ale získali je, tohle byl holt opačný případ. Není ale čas nad tím smutnit, v úterý hrajeme v Hradci, kde se pokusíme vyhrát.“