Skvěle! Tygři si po výborném výkonu odváží z Brna 3 body

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Brno/Liberec - Bílé Tygry čekala v 11. kole těžká zkouška, utkali se totiž s úřadujícím mistrem, Kometou Brno. Liberečtí však předvedli skvělý výkon podpořený výbornými zákroky Romana Willa a připisují si další 3 body do tabulky za výhru 5:2.

11. kolo, pátek 19. října 2018
2:5
(2:3, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Hruška (Mikuš, Bartejs), 13. Zaťovič (Mueller, Kašpar) – 5. Redenbach, 7. L. Krenželok (Šmíd, P. Jelínek), 9. Lenc (Ševc, L. Hudáček), 28. Ševc (D. Špaček, Lakatoš), 35. Lenc (M. Kvapil, L. Hudáček) Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Svoboda, Klouček. Vyloučení: 3:6 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 7 700 Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

HC Kometa Brno

Langhamer (Vejmelka) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Mikuš, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), Köhler – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, L. Horký – Süss.

Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Chrtek.

Bílým Tygrům se vstup do zápasu vydařil. Už v 5. minutě se po chybě domácích do přečíslení 2 na 1 dostali Valský a Tyler Redenbach, druhý jmenovaný vzal zakončení na sebe a hezkou bekhendovou kličkou překonal Langhamera - 0:1. Brněnští však odpověděli hned vzápětí, v sedmé minutě dostal puk za záda Willa v přesilovce Jan Hruška - 1:1. Tím ale gólová smršť neskončila, po patnácti sekundách jsme totiž viděli další gól, když Libereckým vrátil vedení Lukáš Krenželok, jehož přihrávku tečoval do sítě brněnský obránce - 1:2.

V osmé minutě si Tygři zahráli svou první přesilovku, a touto šancí nepohrdli. Po krásné přihrávce Ševce tečoval puk za bezmocného Langahamera Radan Lenc - 1:3. Zanedlouho šel na trestnou lavici Lakatoš, a i domácí svou početní výhodu využili. Po krásné kombinaci dostal puk za Willa Martin Zaťovič - 2:3. Do konce první třetiny už gól nepadl, svěřenci trenéra Filipa Pešána tak po herně atraktivní dvacetiminutovce šli do kabin s jednogólovým vedením.

V prostřední části hry se do první větší šance dostal Zachar, jeho pokus však Langhamer vyrazil. Ve 27. minutě předal Špaček puk na modrou čáru Martinu Ševcovi, jehož nahození se po chybě Langhamera dokutálelo až do sítě - 2:4. Po tomto gólu se trenér Brna Libor Zábranský rozhodl k výměně brankářů, Langhamera nahradil Vejmelka.

Brněnští se snažili snížit, Roman Will však chytal skvěle. A když na Holíkovu střelu nedosáhl ani on, zachránila ho horní tyč jeho brány. To, co se nedařilo domácím, zvládali Tygři skvěle. Po krásném sólu Kvapila se totiž prosadil Radan Lenc - 2:5. Vzhledem k tomu, že do konce třetiny už žádný gól nepadl, odcházeli Liberečtí do kabin s tříbrankovým vedením.

Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky měl dobrou šanci na snížení Zaťovič, Willa však nepřekonal. Nezaháleli ale ani Tygři, Kvapil už měl před sebou prázdnou bránu, jenže jeho střelu výborně zblokoval Bartejs. Poté měl aktivní Kvapil další dobrou šanci na zvýšení libereckého vedení, trefil však pouze břevno.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána si vedení v závěru pohlídali, takže si z Brna vezou 3 body za výhru 5:2. Další utkání hrají Tygři už tuto neděli ve Vítkovicích.

Kamil Pokorný
„ Vývoj utkání pro nás nebyl příznivý. Jakmile byl Liberec ve vedení, tak byly trumfy na jeho straně. I když jsme se v první třetině dotáhli na jednu branku a měli v přesilovce tlak, kdy jsme hosty zamkli, nicméně ze nabídnutých šancí jsme ale nevyrovnali. Hodně nás srazil gól na 2:4, který přišel po střele od modré čáry. Ve třetí třetině jsme chtěli s výsledek ještě něco udělat, nějaké šance jsme měli, ale bylo vidět, že Liberec si výsledek hlídá. Musíme zlepšit koncovku, navázat na produktivitu v přesilovce a do příště se zlepšit.“

Filip Pešán
„Odehráli jsme velmi organizované a bojovné utkání, které jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce. Zlobily nás přesilovky Komety, soupeř využil hned dvě, ale výsledek celkově jsme si pohlídali a z Brna si zaslouženě vezeme tři body.“