Skvěle! Tygři po skvělém výkonu předčili Třinec a připisují si důležité body

Liberec – Utkání s Třincem nabídlo velmi pěknou podívanou se šťastným koncem pro svěřence trenéra Filipa Pešána. Na první gól Liberce ještě Oceláři stačili reagovat, jenže Tygři si vzali vedení zpět, a nakonec se radovali z výhry 4:1.

4. kolo, neděle 23. září 2018
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) – 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Horák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 629. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc – L. Hudáček, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (A), M. Kvapil – Valský, Redenbach, Ordoš – Teplý, Lakatoš, J. Vlach – M. Zachar.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Adámek, D. Musil, Haman, Gernát – Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Cienciala, Adamský (A) – Hrňa, Viedenský, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik – R. Vlach.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, postupně však hra nabývala na tempu a příchozí fanoušci se rozhodně nenudili. Do první velké šance se dostali Tygři, když se Libor Hudáček protáhl po pravé straně do útočného pásma, objel bránu a poslal kotouč do brankoviště. Do odkryté klece mohl dorážet Ladislav Šmíd, jenže vyloženou šanci neproměnil.

O chvíli později vyslal Tomáš Havlín do samostatného úniku Jana Ordoše, který ale kličkou do forhendu Šimona Hrubce neoklamal. Nakonec se však Liberečtí první trefy na domácím ledě dočkali. Michal Bulíř se po nahrávce Lukáše Krenželoka protáhl před bránu a úspěšně nasměroval puk mezi Hrubcovy betony. V závěru zahajovací třetiny dostali Oceláři k dispozici přesilovou hru, v níž Roberts Bukarts našel mezi kruhy Marina Adamského a ten zamířil přesně do horního rohu liberecké svatyně. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla mnoho nepřesností na obou stranách a oba brankáři nemuseli dlouho řešit žádnou závažnější situaci. V polovině utkání si Třinečtí nepohlídali střídání a obdrželi menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V přesilovce si do slibné šance vybruslil Jakub Valský, jenže Šimona Hrubce svou jedovatou ranou nepřekonal.

Následně došlo i ke hře čtyři na čtyři a v ní se domácí prosadili. Zmatků v defenzivě Třince využil Lukáš Derner, jenž nejdříve naznačil střelu od modré a poté vybídl k zakončení Marka Kvapila, který z levého kruhu pro vhazování překonal marně se přesouvajícího Hrubce. Zvýšit náskok šelem mohl poté Jakub Valský po pěkném pasu Tylera Redenbacha. V tomto případě však stihl gólman Ocelářů zasáhnout.

Na začátku poslední periody se do slibné příležitosti dostal Petr Jelínek, jenž z hranice brankoviště trefil pouze připraveného Šimona Hrubce. Následně putoval na trestnou lavici Martin Gernát a naše mužstvo nabídnutou početní výhodou nepohrdlo. Martinu Ševcovi sice střela od modré úplně nesedla, hostující brankář měl však zakrytý výhled a nestihl včas zareagovat.

Slezský celek se poté snažil utkání aspoň zdramatizovat, jenže obrana Severočechů podpořená skvělým Romanem Willem fungovala bezchybně. Deset minut před koncem navíc přišel čtvrtý úder. Jakub Valský zavezl v plné rychlosti kotouč do útočného pásma a poslal jej na najíždějícího Tylera Redenbacha, jenž zakončením z voleje rozvlnil síť Hrubcovy svatyně.

Liberečtí si tak po velmi povedeném výkonu připsali po výhře 4:1 velmi důležité body.

„Do utkání jsme vstoupili relativně slušně, první třetina byla naprosto vyrovnaná. V úvodu druhé periody začal Třinec tahat za delší konec, nás ale podržel vynikající Roman Will. Od druhé poloviny zápasu jsme začali hru otáčet a náš výkon se stabilizoval. Vstřelili jsme branky a utkání zaslouženě vyhráli.“

Marek Zadina
„Chtěli jsme v Liberci uhrát nějaké body. První třetinu jsme podle mě neodehráli špatně, bylo to vyrovnané. Do druhé dvacetimitutovky jsme měli velmi dobrý vstup, měli jsme výborný pohyb v útočném pásmu. Šanci jsme bohužel neproměnili žádnou a následně obdrželi branku. V závěrečné třetině jsme inkasovali potřetí a naše hra se sesypala. Přestali jsme bruslit a domácí měli více ze hry. Chtěl bych vyzdvihnout výkon naše gólmana, který nás v těžkých chvílích podržel.“