Skvěle! Tygři nastříleli Kometě šest branek a připisují si další tři body!

Liberec – V nádherném zápase sice Tygři po první třetině prohrávali s Brnem 1:2, v prostředním dějství ovšem získali převahu na svou stranu a zcela zaslouženě otočili skóre. V závěrečné periodě se Kometa snažili o zvrat, jenže domácí už se o vítězství připravit nenechali a vyhráli třetí utkání v řadě.

49.kolo, úterý 23. ledna 2018
6:2
(1:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Bakoš (P. Jelínek, Ševc), 27. Redenbach (Jašek, Lakatoš), 28. Ordoš (M. Kvapil, Bližňák), 41. Bakoš (L. Krenželok, Derner), 54. Jašek (J. Stránský, Pyrochta), 60. Ordoš (Lakatoš, Jašek) – 14. Zaťovič (Haščák, V. Němec), 20. Vondráček (L. Čermák). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 864. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Maier, Šmíd (A), Jan Bednář – Bakoš (A), P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach.

HC Kometa Brno

Čiliak – Barinka (A), O. Němec, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec (A) – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Haščák, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, Nahodil, T. Havránek – Vondráček (C), L. Čermák, Dočekal – P. Kratochvíl.

Zápas začali aktivněji hosté, kteří zatlačili Tygry v jejich obranném pásmu. Liberečtí ovšem úvodní nápor ustáli a poté sami udeřili. Petr Jelínek poslal ve středním pásmu puk Martinu Bakošovi, který si sjel až na vrchol levého kruhu, odkud střelou zpoza obránce překonal překvapeného Čiliaka. Následně mohlo Brno srovnat v přesilové hře, domácí se ovšem s vypětím všech sil ubránili.

Příchozí diváci se rozhodně nenudili, k vidění byl velmi svižný hokej a hra se přelévala ze strany na stranu. Při jednom z protiútoků se Brno dočkalo vyrovnání. Marcel Haščák svým povedeným pasem přihrál rozjetému Martinu Zaťovičovi, který ujel všem svým pronásledovatelům a v samostatném úniku překonal Romana Willa. Jednapadesát vteřin před první sirénou získali hosté vedení na svou stranu. Po jednom ze zákroků Romana Willa se kotouč dostal na hůl Tomáše Vondráčka a ten jej z mezikruží poslal do sítě.

V úvodu prostředního dějství si šelmy vyzkoušely početní výhodu. Ta se jim sice nepovedla úplně podle představ, což je ale nemuselo vůbec mrzet. O několik minut později totiž Dominik Lakatoš nahodil puk do brankoviště, kde se v následné skrumáži nejlépe zorientoval Tyler Redenbach, jenž dorazil kotouč za Čiliakova záda. Vzápětí to bylo už 3:2 pro domácí! Marek Kvapil našel svou přihrávkou přes dva bránící hráče mezi kruhy Jana Ordoše, který nekompromisní ranou prostřelil brněnského gólmana.

Tým z města pod Ještědem vedoucí gól viditelně nabudil a Kometa najednou nevěděla, kam dřív skočit. Dvoubrankové vedení mohl domácím zařídit Filip Pyrochta, jehož v přečíslení dva na jednoho vybídl k zakončení Jan Stránský. Marka Čiliaka sice Pyrochta povedenou kličkou překonal, jenže puk si to nakonec zamířil pouze do tyče.

Necelou minutu po začátku poslední periody neudržel Marek Čiliak dělovku Lukáše Krenželoka, načež se touš odrazil k Martinu Bakošovi, jenž zakončil do napůl odkryté brány Brna a vsítil svůj druhý gól v zápase. Vzápětí na druhé straně kluziště předvedl velmi důležitý zákrok skvělý Roman Will, který vychytal samostatný únik Vojtěcha Němce.

Obhájci titulu se poté snažili o zdramatizování zápasu, žádnou ze svých šancí ale neproměnili a nakonec popáté inkasovali. Jan Stránský se napřáhl na modré čáře a jeho tvrdou střelu úspěšně za brankovou čáru tečoval clonící Lukáš Jašek. V závěrečných minutách si Liberečtí zahráli přesilovku, v níž Lukáš Jašek přihrál přes celé pásmo Dominiku Laktošovi, který našel před bránou Jana Ordoše a tomu už jen stačilo poslat puk za bezmocného Čiliaka. Bílí Tygři tak vyhráli třetí utkání v řadě a připsali si zasloužené tři body!

„První část byla herně i na šance velmi vyrovnaná, i když jsme ji prohráli. Odehráli jsme trpělivě další dvě třetiny, prosadili jsme se z předbrankového prostoru, odkud padá nejvíce gólů. Jsem hrozně rád, že jsme proti silnému týmu, jako je Kometa, získali tři body.“

Kamil Pokorný
„První třetina byla vyrovnaná a z našeho pohledu slušná. Dokonce jsme ji zvládli výsledkově tak, že jsme vedli 2:1. Ve druhé periodě byl soupeř lepší, zatlačil nás a podařilo se mu zaslouženě skóre otočit. V závěrečném dějství jsme si v prvním střídání nechali vstřelit další gól. Poté jsme měli pasáž, kdy jsme byli o trochu lepší a měli tři šance na obrat. Bohužel jsme je neproměnili a Liberec následně ještě zvýšil. Mrzí mě, že jsme dostali čtyři branky z předbrankového prostoru, i když jsme se na to připravovali a věděli jsme o způsobu hry Tygrů v útočném pásmu. To se nesmí stávat.“