Skvěle! Tygři letos podruhé ovládli brněnský led, Kometu porazili těsně 2:1

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Brno/Liberec – Vyrovnané a bojovné utkání nabídlo fanouškům branky až ve druhé třetině a obě z hokejek libereckých hráčů. V závěrečném dějství sice Kometa snížila, jenže Tygři své jednobrankové vedení po zodpovědném výkonu ubránili a zaslouženě si připsali tři body.

37. kolo, neděle 20. ledna 2019
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 60. Mueller (M. Erat) – 22. Ordoš, 29. L. Krenželok (L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 431. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Dostál) – Baranka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Mallet, Kusko, Köhler.

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Maier – Birner, L. Hudáček, Lenc – M. Kvapil, Filippi, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš (A) – J. Vlach, Redenbach, M. Zachar.

Do zápasu vstoupili důrazněji Liberečtí, kteří si svou aktivitou vybojovali ve třetí minutě přesilovou hru. V té se k zajímavému zakončení dostal Libor Hudáček, jenže Karel Vejmelka jeho pokus vyrazil a poradil si i s dalšími pokusy tygřích střelců. Poté vyslal Martin Ševc do samostatného úniku Marka Kvapila, který si ale na domácího gólmana nepřišel.

V polovině úvodního dějství začala Kometa srovnávat hru a nakonec získala převahu na svou stranu. Roman Will ovšem pochytal všechny její střely a držel bezbrankové skóre. Také Brno si následně poprvé v utkání vyzkoušelo početní výhodu, jenže ani tentokrát branka nepadla.

Patnáct vteřin před první sirénou přihrál Peter Mueller v přečíslení tři na dva Martinu Zaťovičovi, jenž měl před sebou odkrytou klec. Roman Will se však stihl přesunout a parádním zákrokem podržel svůj tým. Vzápětí se Severočeši dostali do nebezpečného protiútoku, který ale v gól nepřetavili a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Prostřední dvacetiminutovku začali svěřenci trenéra Filipa Pešána skvěle. Už po třiaosmdesáti vteřinách totiž využil Jan Ordoš zmatků před Vejmelkou, objel bránu a o beton přesouvajícího se brankáře Komety odrazil kotouč za brankovou čáru.

Chvíli před polovinou zápasu putoval na trestnou lavici Tomáš Malec a Tygři hráli v pěti proti čtyřem. V oslabení se ale dostali do obrovské šance domácí, když v situaci dva na jednoho vybídl Martin Zaťovič ke skórování Petera Muellera, jenže ani on skvělého Romana Willa nepřekonal. Přesilovka ovšem pokračovala a těsně po jejím skončení Libor Hudáček neznačil střelu, obešel bránícího hráče a poté bekhendem přihrál Lukáši Krenželokovi, jenž parádní ranou pod břevno navýšil liberecké vedení.

Na začátku třetího dějství se až před svatyni domácích proháčkoval kapitán Petr Jelínek, v rozhodující okamžik ale zamířil mimo tři tyče. V sedmačtyřicáté minutě byl za podrážení potrestán Matěj Stříteský, liberečtí hokejisté však oslabení s vypětím všech sil zvládli. Kometa se i nadále snažila zápas zdramatizovat, jenže se jí nedařilo překonat pevnou defenzivu šelem.

Devětadvacet sekund před koncem nakonec snižil Peter Mueller, který za brankovou čáru dorazil sražený pokus Martina Erata. Tygři už se ale o vítězství připravit nenechali, po skvělém výkonu podruhé v sezóně dobyli brněnskou pevnost a připsali si důležité tři body do tabulky.

Filip Pešán
„Odehráli jsme dnes velice bojovné a těžké utkání s vynikajícím soupeřem. Byli jsme trpěliví a dali jsme takové škaredé góly, které v těchto zápasech padají. Fantastickými zákroky nás podržel brankář Will. Myslím si, že za trpělvost a organizovanou hru jsme si tři body zasloužili.“

Kamil Pokorný
„Myslím, že soupeř hrál svoji typickou hru, dnes i trošku více založenou do obrany. My jsme s tím měli problém, ale když jsme se dostali do vyložených šancí, tak jsme gól nedali. Tím, že soupeř dal první šťastný gól, tak sebevědomí na naší straně nebylo na patřičné úrovni a na můj vkus tam bylo hodně vyloučení, což bere čas a síly. Gól v závěru přišel hodně pozdě a nezbývá mi, než soupeři pogratulovat k vítězství.“

37. kolo, neděle 20. ledna 2019
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Kometa Brno