Date of publication Author Kateřina Hamplová

Hradec Králové/Liberec - Zápasy s Mountfieldem nebývají jednoduché a nedělní duel nebyl výjimkou. Po první periodě zůstal stav bez jediného gólu a až ve druhé třetině Tygři otevřeli skóre. Poslední část byla zlomová, Hradec v ní dvakrát vyrovnal a dokonce strhl vedení na svoji stranu, na což Liberečtí v závěru ještě zareagovali. Napínavé utkání musely rozseknout až nájezdy, kde byl ale nakonec těsně lepší domácí celek.

4. kolo, neděle 27. září 2020
4:3sn
(0:0, 0:1, 3:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Jergl (Hronek, Cingel), 48. Smoleňák (Blain, Cingel), 51. Lev (V. Růžička, Hronek), rozh. náj. Kelly Klíma – 27. Průžek (Gríger), 47. Birner (Lenc, Bulíř), 57. Bulíř (Lenc, Birner). Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Nedomlel (A), Blain, Hronek, F. Pavlík (A), Šalda, R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, Orsava – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – Lev, Kevin Klíma, Perret – Jergl, Koukal, R. Pavlík.

Kváča (J. Pavelka) – Knot, Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Havlín, Derner – Lenc, Bulíř, Birner (A) – Gríger, Filippi, Průžek – M. Zachar, P. Jelínek (C), Šír – Rychlovský, Najman, J. Vlach.

Již na samotném začátku mohli diváci vidět akční hokej. Mountfield si při první početní výhodě vytvořil slibnou šanci, když Vladimír Růžička tvrdě vypálil z mezikruží, nicméně Petr Kváča nezaváhal. Ve čtyřech hráčích se posléze pokoušel prosadit Radan Lenc, ale jeho klička na hradeckého gólmana také nezafungovala. Ani Hradec Králové nepřelstil libereckou jedničku, příležitost měl například Jordann Perret z bezprostřední blízkosti, ale i přesto se se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá část byla taktéž plná střeleckých pokusů a ve 27. minutě nastal konečně zlom v utkání. Dávid Gríger ihned po vyhraném vhazování svižně nahrál Jiřímu Průžkovi, jenž neváhal a trefil se přímo pod Marka Mazance - 0:1! Mountfield mohl na inkasovaný gól rychle reagovat v přesilové hře, kotouče se nicméně na moment zhostili Liberečtí. Tomáš Filippi se dostal do úniku a zvolil zakončení bekhendem, ale nakonec ho zastavily brankářovy betony.

Severočeši si uprostřed druhé dvacetiminutovky vybojovali chvilkovou dvojnásobnou početní výhodu, kdy mohli skóre navýšit, avšak hradecký gólman byl dostatečně pozorný. Petr Kváča zůstal stoprocentní i po nebezpečném průniku Aleše Jergla, který nejdříve vyslal skrytou střelu a následně chtěl vyrovnat dorážkou.

Ve 42. minutě se domácí fanklub zaradoval. Filip Hronek přihrál volnému Aleši Jerglovi, který se šikovně zbavil libereckého soupeře a kotouč posléze nekompromisně vypálil pod horní tyč - 1:1. A na další góly se tentokrát nečekalo dlouho jako doposud. Bystrý Radan Lenc si všiml nehlídaného Michala Birnera a na osu hřiště mu nahrál na přesnou trefu - 1:2!

Po jediné minutě bylo ale opět vyrovnáno. Jeremie Blain u pravého mantinelu našel u bližší tyče Radka Smoleňáka, jenž pro Mountfield vsítil druhý zásah, což východočeský celek nakoplo. Zanedlouho se dostal do dobré pozice Jakub Lev, kterou útočník bez váhání využil. Na jeho dělovku nad pravým kruhem už Petr Kváča nestihl zareagovat - 2:3.

Tygři v nepříznivé situaci neztráceli naděje a V 57. minutě vystřelil z mezikruží Radan Lenc. Michal Bulíř před bránou stihl kotouč tečí nasměrovat přímo do sítě a srovnal na 3:3! Utkání šlo do prodloužení, kde mohl zazářit Michal Birner, ale po jeho střele zacinkala pouze tyč. Definitivně rozhodnout musely až nájezdy, kde vítězný gól zajistil Kelly Klíma a získal tak dva body pro Hradec.

„Myslím, že jsme tady odehráli velice dobré utkání, ale bohužel jsme nebyli produktivní. Vytvořili jsme si spousty tutových šancí, jeli jsme dvakrát sami na bránu a neproměnili jsme to. Proto utkání dopadlo tak, jak dopadlo.“

Vladimír Růžička
„Zápas byl hodně kvalitní a rychlý. Věděli jsme, že nás čeká velice silný soupeř, a myslím, že to Liberec potvrdil. Nebylo to nic jednoduchého, a proto jsme za vítězství rádi a chtěli bychom hráčům poděkovat. I když jsme většinou tahali za kratší konec, dotáhli jsme zápas do prodloužení a v nájezdech jsme byli šťastnější.“