Reportáž

Reklama na hokej! Lukáš Derner v roli střelce a rozhodnutí při vlastním oslabení. Tygři porážejí Hradec!

Liberec - Kdo se do téměř vyprodané Home Credit Areny vydal na zápas 48. kola, rozhodně neprohloupil. V možná nejkrásnějším představení sezóny Tygři s Mountfieldem dlouho hráli vyrovnanou partii, avšak dvěma góly při vlastním oslabení rozhodli o svém úspěchu. Dvakrát se prosadil Lukáš Derner, jenž souboj zlomil v netradiční roli kanonýra. Naši hokejisté tak dotáhli obrat a uhájili první místo!

Už od úvodu bylo jasné, že se utkání ponese v duchu blížícího se play-off. Hned v prvním střídání si Lukáš Derner a Libor Hudáček důrazně vyměňovali názory s Radkem Smoleňákem. V šesté minutě se Hradečtí proháněli po ledě v šesti, což neuniklo pozornosti rozhodčích. Nabídnutou přesilovkou Tygři nepohrdli a dostali se do vedení! Marek Kvapil si najel až těsně za beka a z jeho zákrytu vypálil mezi nohy Pavelky - 1:0.

Z náskoku se ale neradovali dlouho... Radek Smoleňák se před brankou chopil puku a bekhendem našel mezírku mezi rukou a tělem Romana Willa - 1:1. Vrátit domácí do vedení mohl Marek Zachar, jenž byl v samostatném úniku zahákován. Trestného střílení se ujal Marek Kvapil, jehož táhlou kličku do forhendu senzačně zastavil ležící Pavelka! A přišel za to velice krutý trest. Po dalším zmatku před hradeckou brankou vyjel Mountfield do brejku a Tomáš Vincour to už měl po přesné přihrávce Radovana Pavlíka lehké - 1:2.

Šelmy byly dvojitým direktem trošku opařeny a nebýt skvělého obranného zákroku Tomáše Hanouska, jenž vleže zastavil přečíslení hostů, mohlo s nimi být ještě hůře. Do konce první části už nicméně žádný gól nepadl, spokojenější do kabiny tedy odcházeli Východočeši.

Úvod další dvacetiminutovky vyšel lépe Hradci. Tomáš Vincour vyslal z levého kruhu střelu přes obránce a překvapil Romana Willa pod lapačku - 1:3. Liberečtí tedy rázem prohrávali v domácím prostředí o dvě branky, což se jim samozřejmě vůbec nelíbilo. Byl tedy čas, aby Marek Zachar znovu předvedl svoji neskutečnou rychlost. Mladý útočník se prohnal skrz defenzivu až k bekhendovému zakončení, které se od zadního mantinelu odrazilo přímo do brankoviště, kde číhal Petr Jelínek - 2:3.

Tygrům vlil tento moment do žil novou krev a vydobyli si dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázali zužitkovat! Tentokrát úspěšně dorážel z poměrně ostrého úhlu Libor Hudáček a zaplněná hala explodovala nadšením - 3:3. Hned poté navíc nescházelo mnoho k obratu, Petr Jelínek bohužel z předbrankového prostoru mířil do sítě pouze z boku.

Modrobílé barvy o chvíli později podržel Roman Will, jenž betonem odrazil nepříjemné zakončení Nedvídka z bezprostřední blízkosti. Kvůli dvojici za sebou jdoucích nedovolených zákroků se naši hokejisté navíc museli téměř dvě minuty bránit ve třech, ovšem heroickým výkonem svoji klec uhájili a udrželi nerozhodné skóre až do konce třetiny.

Hned na startu třetí části se velice zajímavou akcí prezentoval obránce Petr Kolmann, jehož drzou kličkovanou musel řešit až Pavelka. Na trestnou lavici se netradičně podíval také navrátilec do sestavy Marek Kvapil. Mountfield si v početní převaze nic velkého nevytvořil a všechny náznaky příležitostí kryl skálopevný Roman Will.

V další početní výhodě hostů to již vypadalo na jasný gól. Tomáš Vincour dorážel do víceméně prázdné klece, jenže trefit ji nedokázal! Tygři bohužel nadále kupili fauly, přičemž ten, který předvedl v 54. minutě Tomáš Filippi, mohl být zásadní. Po zásahu vysokou holí do Cingelovy tváře totiž putoval za katr rovnou na čtyři minuty!

A zlomový skutečně byl, ovšem v opačném směru! Lukáš Derner po skvělé práci Dominika Lakatoše vypálil od modré čáry tak geniálně, že trefil přesně horní růžek Pavelkovy pokladnice - 4:3. O chvíli později navíc Lukáš Krenželok zblokoval střelu a vyslal do sóla Petra Jelínka, jenž zakončil pod tělo padajícího Pavelky a Home Credit Arena se otřásala v základech - 5:3!

Hradečtí se v samotném závěru ještě pokoušeli o nápor, jenže střelecké choutky Lukáše Dernera byly silnější. Liberecký srdcař znovu napřáhl na modré lajně a Pavelkova mezera mezi betony se nestihla zavřít - 6:3. Tygři přestříleli Mountfield a zůstávají první!

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Věděli jsme, že přijede těžký a organizovaný soupeř, který hraje výborný hokej. Utkání bylo atraktivní na obě strany, diváci se museli bavit. Paradoxně jsme ten zápas otočili v závěru při našem oslabení. Zlom byl v tom, že jsme ubránili dlouhou přesilovku soupeře pět na tři. Už ráno na videu jsme ukazovali chování Radka Smoleňáka, který se válí a chce získávat přesilovky... Bohužel nás dneska zase nachytal."
Tomáš Martinec
Mountfield HK
„Začali jsme trošičku s respektem, ale postupně jsme se zlepšovali, tým výborně pracoval. Při hře v rovnovážném stavu jsme odváděli výborný výkon. Nedařilo se nám vyvarovat faulů, za což nás Liberec první dvě třetiny trestal. Nevyužili jsme výhodu pěti proti třem, nicméně věřili jsme, že bychom mohli vyhrát. Přestože nám Liberec nabídl několik přesilových situací, svůj výkon jsme trošku degradovali. Soupeř nám dvakrát ujel a rozhodl při naší početní výhodě."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner