Reportáž

Raketový nástup přinesl Tygrům ovoce v podobě tří bodů

L i b e r e c – Svůj čtyřzápasový trip po hřištích soupeřů zakončili Tygři na ledě Vítkovic. A zakončili ho velmi úspěšně, vítkovické hráče zaskočili dvěma rychlými zásahy Antonína Duška, na které již domácí nedokázali úplně odpovědět. Dva zásahy si připsal také Lukáš Krejčík, oba tak stejným dílem přispěli k výhře 5:1.

Speciální příchuť již bude mít navždy tento duel pro osmnáctiletého útočníka Matěje Psotu, jeden z největších tygřích talentů totiž nastoupil ke svému vůbec prvnímu utkání mezi muži v kariéře. Po dlouhé pauze se do hlavního mužstva vrátil také obránce David Kajínek, který se v extralize představil téměř přesně po roce.

Jak jsme již zmínili, Liberec na Vítkovice doslova vlétl. Hned 23 vteřin po úvodním buly našel Nedvěd zpoza branky Antonína Duška a ten osamocen zavěsil za Málka. Tento expresní zásah se mimo jiné stal druhým nejrychlejším v sezoně. Gólem skončilo i druhé střídání elitní formace Tygrů. Nedvěd znovu přebral kotouč za brankou a na brankovišti znovu našel nehlídaného Antonína Duška. Liberecký křídelník se nezmýlil ani podruhé a za necelé dvě minuty vedl Liberec o dvě branky.

Poté se do hry dostávali více domácí, avšak jejich rodící se tlak úspěch nepřinesl. Udeřilo tak znovu na druhé straně. Cebákovo nahození od modré sebral na brankovišti Tomáš Urban a zametl ho za Málka. To byla pro vítkovického gólmana konečná, v brance jej totiž v dalším průběhu nahradil bývalý Tygr Filip Šindelář.

Ve druhé třetině měli herně navrch po delší dobu domácí, avšak převahu se jim nedařilo vyjádřil brankou. Navíc se poměrně často dopouštěli chyb, které vedly k rychlým protiútokům Liberce. Jeden z nich měl i Urban, který vystihl Malíkovu rozehrávku a svůj únik zakončil blafákem, který bohužel skončil jen na tyčce.

Ovšem zanedlouho už jednu z obdobných situací Tygři trestali. Jakoby z ničeho se po mantinelu protáhl Lukáš Krejčík a rychlou střelou překonal ztuhlého Šindeláře. S blížícím se koncem druhé periody ale vítkovičtí hokejisté přeci jen prolomili libereckou tvrz.

Viktor Ujčík si během přesilovky počíhal na pravém kruhu a po zmatku na brankovišti se dostal ke kotouči, který uklidil do odkryté branky. Více se toho v prostředním dějství nestalo, tedy až na boxerskou vložku, kterou, ještě před oním zásahem Ujčíka, obstarali domácí Walker a hostující Čutta.

V závěrečných dvaceti minutách se Bílí Tygři soustředili hlavně na uhájení svého náskoku, což se jim dařilo. Byť se okénka v severočeské defenzivě našla. Všechny ale dokázal včas zavřít Ondřej Pavelec, který prožil bez pochyby nejlepší zápas v tygřím a byl po zásluze vyhlášen za nejlepšího muže duelu.

I ve třetí třetině pak platilo staré pravidlo, nedáš, dostaneš. Po jedné z vítkovických šancí se na kotouč dostal Urban, přistrčil na Lukáše Krejčíka a zrodil se druhý dvougólový střelec večera. Vítkovice se ale i nadále snažily přinejmenším zdramatizovat průběh duelu. To se jim ale nepodařilo.

Liberec tak vyhrál druhý zápas v řadě a na ledě Vítkovic se ze tří bodů radoval po dlouhých čtyřech letech.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (Vítkovice): "Liberec zažívá euforii, my zase zmar. Po stupidních, naivních a dětinských chybách v obraně jsme pustili Liberec do třígólového vedení. Společně s tím o výsledku rozhodla naše střelecká nepotence. O stavu Romana Poláka zatím nemáme přesné informace, leduje kotník, ale doufáme, že to do neděle bude v pořádku.

Marian Jelínek (Liberec): "Obrovská euforie, zvlášť v situaci, v jaké se nacházíme. Tři body pro nás mají obrovskou cenu. Základem byly samozřejmě dva rychlé góly v úvodu. Cestou do Varů jsme zabloudili a jeli oklikou, dnes jsme měli časovou rezervu a řidič bez nějakého vysvětlení sjel z dálnice a jel do Ostravy jinudy. Takže asi i pověrčivost k tomu patří. Asi budeme jezdit samými oklikami."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Vítkovice Ridera
Bílí Tygři Liberec
×
Dnes v 17:30 | U19
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec