První výhra! Devatenáctka počastovala Havlíčkův Brod pěti góly

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Po dvou těsných prohrách si liberecký výběr do devatenácti let konečně spravil chuť první výhrou. Svěřenci Milana Plodka porazili Havlíčkův Brod, dosavadního lídra skupiny, jasně 5:0. Hosté se museli spokojit alespoň s bodem útěchy, který si vybojovali v samostatných nájezdech.

3. kolo, pátek 14. září 2018
5:0
(1:0, 3:0, 1:0 - N 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Strnad (Hájek, Hampl), 22. Cikhart (Jiruš), 32. Žemba (Klapka), 35. Klapka (Žemba), 53. Šafařovský (Had, Drábek). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Axman. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 5:0.

Pařík – Kovář, Aubrecht, Adamec, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Dospěl, Šafařovský, Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

BK Havlíčkův Brod

Arbelovský (35. Nedvěd) – Dvořák, Pejchal, Adam, Vacík, Najman, Krejčí, Dudycha – Klofáč, Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Vyvial, Cachnín, Košťál

Tempo zápasu v úvodních minutách nebylo bůhvíjaké, všechno ale jako by nastartovala první branka. Slavili ji Bílí Tygři. Hájek ustál za bránou nelehký souboj, mezi dvěma obránci přihrál přesně na hůl Vojtěcha Strnada a ten pohotově otevřel skóre.

Ve skvělé formě se poté blýskl Lukáš Pařík. Liberecký gólman zlikvidoval několik slibných příležitostí Havlíčkobrodských a výrazně se postaral o to, že šelmy odcházely do kabin spokojenější.

Ve druhé periodě dokázali domácí ještě přidat. O druhou branku zápasu se postaral Jan Cikhart, který dobře mířenou střelou nad beton rozjásal domácí publikum. To nejlepší však mělo teprve přijít.

Okolo třicáté minuty totiž Tygři zasadili svým soupeřům hned dvojitý úder, který se ukázal jako rozhodující. Nejprve dotlačil puk za brankovou čáru Jan Žemba a prakticky vzápětí zvýšil na 4:0 liberecký dlouhán Adam Klapka.

Milan Plodek o povedeném druhém dějství:

"Tam se asi rozhodlo. Ale přišlo mi, že v některých momentech byl soupeř lepší a my jsme jen těžili z nějaké jeho chyby. Herně to od nás nebyl povedený výkon."

Havlíčkobrodské provázelo celým zápasem střelecké prokletí, které se hráčům z Vysočiny nepodařilo zlomit ani ve třetí části. Severočeši se naopak dočkali ještě jedné branky. Na svědomí ji měl Petr Šafařovský, jenž přesnou tečí uzavřel gólový účet úvodní šedesátiminutovky.

Po vítězství 5:0 si pak svěřenci Milana Plodka poprvé mohli vyzkoušet tzv. bonusové prodloužení, které se nově hraje za jakéhokoliv stavu. V nastavené pětiminutovce se ale nerozhodlo, tak se šlo do samostatných nájezdů. V nich viděli fanoušci hned devět sérií. Ta poslední přece jen vykouzlila radost na straně hostů. Díky Štěpánu Dudychovi urval Havlíčkův Brod cenný bod útěchy.

„Jsme spokojení s výsledkem základní části, ve které se nám podařilo vstřelit i pár pěkných branek. S hrou teda spokojený opravdu nejsem. Vůbec se mi to nelíbilo, bylo to hrozně nepřesné a několikrát jsme chybovali. Bonusový bod bohužel nemáme, ale trápí nás to delší dobu. Trochu mě štve laxnost našich hráčů při nájezdech, asi budeme muset vybrat jiné typy hráčů.“

Richard Cachnín
„Přijeli jsme sem po dvou vydařených domácích zápasech. Začali jsme celkem nebojácně, když jsme si v první třetině vytvořili pár nebezpečných šancí. Liberec nás trestal za naše chyby. Nedařilo se nám v zakončení a chyběla trocha toho důrazu v předbrankovém prostoru. Domácí si zápas hlídali. Jsme hrozně rádi, že jsme získali bod v nájezdech. Ten se odsud z Liberce bude vozit jen těžko.“