První vítězství! Tygři v Chomutově vyhráli vysoko 6:1

Chomutov/Liberec - Po druhém přípravném utkání svěřenci trenéra Filipa Pešána oslavovali první výhru sezóny 2017/2018. Od samotného začátku duelu tahali za delší konec a svou aktivitu proměnili v šest branek, domácí vyzráli na Stezku pouze jednou.

přát., čtvrtek 03. srpna 2017
1:6
(0:2, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 52. Poletín (Růžička, Valach) – 4. Ordoš (Bližňák), 10. Lakatoš, 35. Stránský (Hrabík, Šmíd), 38. Bartovič (Vantuch, Jánošík), 44. Bakoš (Derner, Jašek), 53. Bakoš. Diváci: 2 134.

Piráti Chomutov

Král (30. Lukeš) – Rašner, Flemming, Chalupa, Valach, Dlapa, Slovák, Blaha, Grman – Tomica, Skokan, Havel – Sklenář, Růžička, Tomeček – Koblasa, Rob, Poletín – Šťovíček, Hejcman, Hlava

Stezka – Pyrochta, Ševc, Plutnar, Šmíd, Derner, Jánošík – Krenželok, Jelínek, Lakatoš, Bakoš, Bulíř, Jašek, Ordoš, Bližňák, Bartovič, Hrabík, Vantuch, Stránský

Ve čtvrté minutě se Tygři poprvé hlasitě ozvali. Protiútok Lukáše Jaška zakončený z mezikruží sice Tomáš Král zneškodnil, nicméně po následném vhazování ukořistil ve skrumáži kotouč Jan Ordoš a s notnou dávkou lehkosti ho forhendem nasměroval pod zasahujícím brankářem do zařízení. Vzápětí neproměnil další obrovskou příležitost Hrabík, kterého na poslední chvíli maskovaný muž vychytal.

Rozhodčí na obou stranách ještě do poloviny první části udělili první trestné minuty. Chomutovská přesilovka zůstala nevyužita, Tygři se ale radovali už po osmadvaceti vteřinách. Branka to byla kuriózní. Dominik Lakatoš vyjel zpoza branky, vymyslel pas do nebezpečného prostoru na dostřel Krále, ale než stačil jeden z libereckých útočících hráčů vypálit, srazil si Dlapa puk bruslí do vlastní sítě. I během další početní výhody šelem se málem hostující příznivci mohli radovat. Martin Bakoš z dobré pozice na gólmana Pirátů nakonec nevyzrál a do kabin se tak oba celky rozcházely za stavu 0:2.

Naše mužstvo vstoupilo ubráněnou přesilovkou soupeře i do druhé části. Nicméně následně, těsně před polovinou utkání, se domácí dostali do velké příležitosti. Luboš Rob během rychlého brejku přestřelil, kotouč dojel a naservíroval ho na hůl Skokana. Ten z velmi dobré pozice taktéž minul zařízení. Stejný osud potkal i ve 35. minutě Růžičku, který se ocitl v úniku a třetí neproměněnou gólovku už svěřenci trenéra Filipa Pešána potrestali.

V brejku se ocitl Kryštof Hrabík, jenž počkal na dojíždějícího Jana Stránského a bylo to 3:0. Zanedlouho navíc Vantuch bekhendem zpoza branky nalezl najetého Milana Bartoviče. V závěrečném dějství přišly pro Tygry komplikace. Vyloučen byl Krenželok, a během početní výhody se dostal do slibné šance Mário Grman. Napřáhl a jeho dělovka prolétla těsně vedle tyče. Šelmy vytasily odpověď a to rovnou nejlepší možnou.

Dernerovu střelu z levého kruhu totiž Lukeš vyrazil pouze k Martinu Bakošovi. Chomutovští se ale nakonec přeci jen prosadili. Lakatoš vyfasoval čtyřminutový trest, vyloučen byl navíc v 50. minutě i Stránský. Valachův projektil se odrazil od zadního mantinelu k Růžičkovi a následně i Michalu Poletínovi, který dokázal puk dopravit do místa určení.

Liberečtí odpověděli o minutu a vteřinu později. Chybu v obraně Pirátů potrestal Martin Bakoš, který neomylně poslal puk k pravé tyči, Lukeš nestihl reagovat. Naše mužstvo tedy zvítězilo v Chomutově vysoko 6:1 a může tak oslavovat úvodní výhru ročníku 2017/2018.

Karel Mlejnek
„Vstoupili jsme do zápasu velice dobře, poté jsme měli v první polovině druhé části horší pasáž, kdy Piráti přitvrdili a zvedli svůj výkon. Branka na 3:0 nás uklidila. Utkání jsme dohráli, jak jsme chtěli. Každému přípravnému utkání přikládáme důležitost, protože už nám pomalu začne sezóna v Lize mistrů.“

Petr Martínek
„Neodehráli jsme dobré utkání. V první třetině jsme měli špatný pohyb, prohrávali jsme osobní souboje a vypálili jen třikrát na bránu. Ve druhé třetině jsme se s tím snažili něco udělat, upravili jsme sestavu, vytvořili si šance, ale nedali góly. Soupeř potom trestal naše chyby. Bohužel nám zápas nevyšel.“