Prohra na úvod. Tygři těsně podlehli Soligorsku

Liberec - Bílí Tygři nastoupili do prvního přípravného zápasu proti Soligorsku ve značně omlazené sestavě. Domácí byli po většinu zápasu na ledě více vidět, jenže neproměnili své šance a nakonec běloruskému soupeři podlehli 1:2. Jedinou libereckou branku vstřelil Jan Ordoš.

přát., středa 24. července 2019
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Ordoš (Šír, Havlín) – 10. Židkin (Dournov), 38. Feklistov (Stankevič) Rozhodčí: Wagner, Bernat – Podrazil, Grundler Diváci: 1 240 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Schwarz (Žajdlík) – Havlín, Hanousek, Kunst, Bukač, Žůrek, Buchtela – Ordoš (C), Šír, Zachar (A) – Dlouhý, Chrtek, Průžek – Špaček, Najman, Rychlovský – Žemba, Bittner, Wiencek.

HC Šachťar Soligorsk

Maljutsin (Ulanovič) – Stankevič, Bujnitski, Dadonov, Levko, Feklistov, Astankav, Krabanav, Radčenka, Bovbel, Zujev, Židkin, Čirva, Dournov, Filajev, Suško, Kambovič, Barysav, Bologejša, Šemel, Kaznadej.

Tygři vstoupili do utkání velmi aktivně, branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Největší šanci měl Rychlovský, který v přesilovce z pravého kruhu orazítkoval tyč Maljutsinovy branky. V páté minutě si početní výhodu vyzkoušeli i hosté, ani oni ji však v úvodní gól neproměnili. Nejblíže byl Dadonov, jenž ale z bezprostřední blízkosti přestřelil.

To hosty ale tolik mrzet nemuselo, protože v desáté minutě se už dostali do vedení. Pěknou individuální akcí se o to zasloužil Alexander Židkin - 0:1. Velkou možnost na srovnání měl Marek Zachar, který dostal k dispozici trestné střílení, jenže Maljutsin jeho bekhendový blafák přečetl. Těsně před první sirénou se ještě k dorážce Ordošovy střely dostal Šír, ani jemu se ale běloruského brankáře překonat nepodařilo. Po první části hry tak šelmy odcházely do kabin s jednogólovým mankem.

Už po necelé minutě prostřední dvacetiminutovky mohli hosté vést o dvě branky, Schwarze ale proti jedovatému pokusu Barysava zachránilo břevno jeho branky. Bělorusové si za svou aktivitu v úvodu druhé třetiny vysloužili přesilovku, tu však nevyužili a to je následně mohlo mrzet. Přečíslení 2 na 1 v podání Ordoše a Dlouhého sice k vyrovnání nevedlo, vzápětí už však Tygři srovnali. Rána Havlína se odrazila od zadního mantinelu k Šírovi, ten ho ještě přiťukl Janu Ordošovi, jenž se z levé strany nemýlil.

Hned po gólu si to v pěstním souboji rozdali Jan Šír s Sergejem Bologejšou. Bitka to byla opravdu velkolepá a vítěze bychom hledali jen těžko. Inkasovaný gól měl na hosty motivační dopad, Dadonov mohl zvrátit vedení na stranu svého týmu, v samostatném úniku však na Schwarze nevyzrál. Vzápětí už ale liberecký gólman kapituloval. Andrej Feklistov dostal při hře 4 na 4 před brankou moc prostoru, čehož využil a nadvakrát Schwarze překonal - 1:2. I po druhé třetině tak svěřenci trenéra Patrika Augusty ztráceli jeden gól.

V první polovině poslední části hry měli domácí optickou převahu, jenže se do žádné větší šance nedostali. Největší příležitost si vypracoval Najman, Maljutsin však proti jeho ráně zpoza pravého kruhu skvěle zasáhl ramenem. Čtyři minuty před koncem se Průžek po hezké kolmici Chrtka zjevil sám před gólmanem hostí, trefil ale pouze tyčku!

Dvě minuty před koncem to Tygři zkusili bez brankáře, vyrovnat se jim však nedařilo. Necelých 90 vteřin před poslední sirénou byl vyloučen Filajev, Severočeši tak hráli v šesti proti čtyřem. Jenže vzápětí putoval na trestnou lavici putoval Havlín a dvojnásobná početní výhoda tak byla pryč. Libereckým se i přes velkou snahu nakonec nepodařilo vyrovnat a na úvod přípravy si připisují první prohru.

„V první třetině jsme byli lepší, měli jsme hodně šancí, které jsme ale nevyužili. V druhé dvacetiminutovce jsme naopak byli horší. Po vyrovnávacím gólu jsme bohužel na zbytek druhé části hry ztratili prvního centra. Celkově to utkání bylo vyrovnané, bylo tam hodně dobrých věcí, ale i nepřesností, něco takového jsme od toho čekali. Bohužel jsme nebyli šikovní v koncovce.“