Prezidentský pohár opět pod Ještědem! Tygři v dohrávce porazili Plzeň 4:1

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec – Úterní dohrávka proti západočeské Plzni se povedla šelmám na výbornou. Indiáni sice započali utkání aktivněji, z čehož vytěžili první branku, ale u té nakonec zůstali. Tygři dokázali v první třetině srovnat a poté jen navyšovali, čímž si krůček po krůčku došli pro další Prezidentský pohár!

11. kolo, úterý 25. února 2020
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Bulíř (Ordoš, Šmíd), 35. A. Musil (Marosz), 44. L. Hudáček (Birner, Derner), 60. Ordoš (P. Jelínek, Šmíd) – 3. Pour (Vráblík). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 179. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, T. Hanousek, Kolmann, Graborenko – Birner (A), L. Hudáček, M. Zachar – Bulíř, Marosz, A. Musil – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, Šír, Valský – Rychlovský.

HC Škoda Plzeň

Tomáš Král (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jánošík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák, Jank – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát.

Do utkání vstoupila dravěji Plzeň, ale Tygři se po úspěšné ubráněné akci rychle dostali do přečíslení. Kupředu pospíchal Michal Bulíř, který kotouč nabídl najetému Rostislavu Maroszovi, jehož následná střela jen těsně minula klec. Indiáni však nadále vyvíjeli tlak, čímž se jim povedlo otevřít skóre. Již ve třetí minutě poslal dělovku na bránu Roman Vráblík, kterou šikovně tečoval Jakub Pour přímo za záda Dominika Hrachoviny – 0:1.

Liberecký brankář byl zaměstnán i v dalších dramatických momentech. Nejdříve si poradil se sólovou akcí Jakuba Poura a poté zneškodnil téměř jistý gól, když se bleskurychle přemístil, aby vychytal zakončení Matyáše Kantnera! Severočeši si posléze vybojovali početní výhodu, kterou odehráli skvěle. Po střele Ladislava Šmída od modré se před bránou nejlépe zorientoval Jan Ordoš, jenž našel dobře postaveného Michala Bulíře. Libereckému útočníkovi tak stačilo zakončit do prázdného prostoru – 1:1!

Ve druhém dějství se po chybě domácích dostal do šance západočeský celek. Celou situaci opět zachránil gólman Tygrů, když zlikvidoval oba nebezpečné pokusy Tomáše Mertla. Gólová příležitost se po chvíli vyrýsovala i na druhé straně. Jaroslav Vlach vyhrál souboj o puk přímo za bránou a následně ho nahrál neviditelnému Janu Šírovi, který však Tomáše Krále trefil jen do výstroje.

Ve 35. minutě se Tygři znovu usídlili v útoku, načež se pokus Rostislava Marosze odrazil vysoko nad Tomáše Krále a puk dopadl mezi kruhy. Tam zmatku nejlépe využil Adam Musil, jenž kotouč nekompromisně poslal přímo pod břevno – 2:1!

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Liberečtí zostra, což se jim vyplatilo! Skvělá práce Michala Birnera v útočné třetině pobídla k zakončení produktivního Libora Hudáčka. Slovenský forvard si s pukem opět náramně poradil a poslal náš tým do vedení o dvě branky! Hned o minutu později byla Plzeň opět v ohrožení, když čelila přečíslení. Prudká střela Rostislava Marosze z levé strany však pouze cinkla o kovovou konstrukci!

Hosté se mermomocí snažili utkání zvrátit, jenže obrana libereckého celku byla úspěšná a Dominik Hrachovina si v nejzadnější linii poradil se všemi střeleckými hrozbami. Slibnější akci si indiáni již nevytvořili, jelikož měli Tygři zbytek zápasu pevně pod kontrolou. V poslední minutě se ještě Janu Ordošovi povedlo uniknout a z bezprostřední blízkosti západočeského brankáře překonal – 4:1!

Liberečtí hokejisté po výhře nad druhou Plzní tak mohou předčasně oslavit zisk dalšího Prezidentského poháru!

„V první třetině jsme rozhodně nebyli lepším týmem, Plzeň hrála výborně, dostávala nás pod tlak a skvěle forčekovala. Měla také lepší pohyb, což se ve druhé třetině trošku vyrovnalo, ale bylo to takové nervóznější z obou stran. Povedla se nám třetí třetina a díky tomu jsme vyhráli důležité utkání. Nebylo to vůbec nic jednoduchého, ale velmi gratuluji hráčům do kabiny.“

Ladislav Čihák
„Naší sérii jsme tu chtěli zlomit. Bohužel jsme nevyužili šance, které jsme proti silnému soupeři měli proměnit. Možná by se zápas poté vyvíjel jinak, ale třetí třetina se nám nepovedla. Nicméně dvě třetiny nebyly špatné, musíme se z toho zase dostat a tu sérii nepovedených zápasů venku konečně zastavit.“