Reportáž

Podruhé znovu vítězně

Ke druhému přípravnému utkání si Bílí Tygři zajeli do Třebíče a po solidním výkonu zvítězili 6:2. Zápas byl střeleckým galapředstavením dvou hráčů, Ľubomíra Vaice a Jana Víška. Oba dva dosáhli hattricku a postarali se tak o všechny góly Bílých Tygrů. O obdržené branky se naopak podělili oba brankáři, jedenkrát inkasoval Milan Hnilička, jedenkrát Jiří Stejskal.

První třetina začala mírným náporem domácího týmu a v čase 1:38 se před reprezentačního brankaře Hniličku dostal domácí Oliva, ale neuspěl. Hniličku o dvacet vteřin později prověřil také Martenek, ale i on neuspěl. Na začátku třetí minuty se dostali poprvé ke slovu také hosté a do pravého betonu gólmana Šindeláře střílel Vampola. Liberečtí začali být aktivnějším týmem a zaměstnávali domácího gólmana stále častější střelbou. Ve čtvrté minutě se prezentoval tvrdou střelou od modré čáry Ladislav Šmíd, ale i tentokrát byl domácí gólman na místě. V čase 5:57 byl vyloučen domácí Topol na dvě minuty za sekání. Přesilovou hru zvládli Bílí Tygři výborně a v čase 6:14 poprvé překonali gólmana Šindeláře, šťastným střelcem byl Jan Víšek po přihrávce Plodka. V čase 9:33 byl vyloučen Vampola na 2 minuty za sekání + 10 minut osobní trest. Třebíč sehrála přesilovku ve velkém tempu, ale šance Hrbáčka s Olivou po brance pouze volaly. V čase 13:32 Liberec vstřelil další branku a mezi střelce se zapsal Ľubomír Vaic. V čase 14:42 se do veliké šance dostala dvojice třebíčských útočníků, ale Hnilička byl pozorný a puk ukryl do lapačky. V 17. minutě se na modré čáře výborně zorientoval Rozsíval, našel před domácí bránou Vaice, ale Šindelář puk ukryl mezi betony. Liberec byl i nadále aktivnějším mužstvem a v 19.minutě spálil trestuhodně šanci Procházka. První třetinu zakončila šance Olivy a do kabin hráči odešli za stavu 0:2 pro Bílé Tygry.

Druhou třetinu začali Bílí Tygři v oslabení, vyloučen byl Ovčačík. Domácí měli velkou šanci ve druhé minutě přesilovky, ale Laš napoprvé neuspěl. Reparát před Hniličkou složil o něco později, v samém závěru přesilovky se zapsal mezi střelce a snížil na 1:2. Hra se vyrovnala a hrálo se především ve středním pásmu. O další rozruch se ve 30. minutě postaral Krstev, dostal dvě minuty za vražení na hrazení. Domácí tým se ale o přesilovku záhy připravil. Ve 35. minutě udeřili Bílí Tygři potřetí, po signalizované výhodě prostřelil gólmana Šindeláře opět Jan Víšek po asistenci Vampoly. Druhá třetina skončila vzájemným vyloučením Ovčačíka s Látalem. Branka však již nepadla.

Třetí třetinu začal lépe Liberec, za Šindelářova záda se podruhé v utkání trefil Ľubomír Vaic po akci dva na jednoho. Od 47. minuty měl domácí tým možnost korigovat stav v přesilovce, ale nevedlo se mu. Na druhý domácí gól si diváci počkali až do 49. minuty, úspěšným střelcem byl Martenek po asistenci Dvořáka. Radost domácích však netrvala dlouho. O tři minuty později, v 53. minutě se Ľubomír Vaic postaral o další zápis do střelecké listiny a v minisouboji s Honzou Víškem se ujal vedení 3:2 na vstřelené branky - 2:5 pro Bílé Tygry. Poslední gólové slovo v utkání měl Jan Víšek, který se zřejmě nechtěl smířit s tím, že by prohrál svůj střelecký minisouboj s Ľubo Vaicem. Bílí Tygři zvítězili 6:2.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC Vítkovice Ridera
Bílí Tygři Liberec
×
Dnes v 17:30 | U19
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec