Pátá výhra v řadě! Tygři těsně porazili Zlín

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Zlín/Liberec - Vítězná série pokračuje! Svěřenci trenéra Patrika Augusty potvrdili dobrou formu i na ledě Zlína. V druhé třetině vedli Tygři už 4:1 a vypadalo to, že si pro vítězství dokráčí bez větších problémů. Jenže domácím se podařilo snížit na rozdíl jediné branky a šelmy se musely o body ještě hodně strachovat. Skvělý výkon opět předvedl brankář Dominik Hrachovina.

19. kolo, neděle 17. listopadu 2019
3:4
(1:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Ferenc (Honejsek, Herman), 38. Okál (Fryšara, Ferenc), 57. Fryšara (Freibergs, Šlahař) – 6. M. Zachar (L. Krenželok), 7. Marosz (Lenc), 25. L. Hudáček (Derner, Bulíř), 34. A. Musil. Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 318. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:1, 1:4, 3:4.

PSG Berani Zlín

Čiliak (Huf) – Freibergs, Ferenc, Buchta, Nosek (A), M. Novotný, Gazda, Hamrlík – Köhler (A), Claireaux, Fořt – Kubiš (C), P. Sedláček, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Dufek, Fryšara, Okál.

Hrachovina (Peters) – T. Hanousek, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kolmann, Havlín, Bukač – Ordoš, Bulíř, L. Hudáček – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Šír, A. Musil, J. Vlach.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si za svou aktivitu vysloužili přesilovku. V ní se však paradoxně prosadili Tygři! Lukáš Krenželok při protiútoku předal kotouč Markovi Zacharovi, jenž střelou z první nedal Markovi Čiliakovi šanci - 0:1. O vedení ovšem Liberečtí rychle přišli. Dvě sekundy po konci zlínské početní výhody si před branku sjel obránce Jakub Ferenc a nadvakrát překonal Dominika Hrachovinu - 1:1.

Divoký začátek zápasu ale nekončil, po dalších 20 vteřinách totiž šli hosté opět do vedení! Hezkou individuální akci předvedl Rostislav Marosz, který se dostal až před branku a zakončil bekhendovým blafákem. Zanedlouho mohl zvýšit náskok svého týmu Michal Bulíř, jeho dělovku z dobré pozice však Čiliak ukryl ve své náruči. Do konce třetiny byli aktivnější domácí, skvělý Hrachovina ale všechny jejich šance pochytal.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili Berani v přesilovce. Jenže tu nevyužili, což se jim vzápětí vymstilo. V následné hře 4 na 4 se totiž po přihrávce Lukáše Dernera sám před brankou objevil Libor Hudáček, jenž si bezmocného Čiliaka položil a zakončil do prázdné branky - 1:3. Zanedlouho mohl snížit Tomáš Fořt, ani nadvakrát se mu ale Hrachovinu nepodařilo překonat.

V 34. minutě bylo pro domácí ještě hůř. Nahození Graborenka Čiliak trestuhodně neudržel pod svou lapačkou, čehož využil Adam Musil, který poslal kotouč do sítě - 1:4. Zlínští se ale nevzdali a ještě před koncem prostřední třetiny dokázali snížit. Štěpán Fryšara vyslal do samostatného úniku Zdeňka Okála, na jehož střelu nad vyrážečku Hrachovina nedosáhl - 2:4. Po druhé siréně tak Liberečtí vedli o dvě branky.

V úvodu třetí části hry dostali Berani k dispozici početní výhodu po vyloučení Romana Graborenka. V té si ale žádnou větší šanci nevytvořili. Blíž ke kontaktnímu gólu byli paradoxně ve vlastním oslabení, když se před Hrachovinou objevil Pavel Sedláček, kotouč však za brankovou čáru nedotlačil.

V 56. minutě byl vyloučen Lukáš Derner a domácí to zkusili v šesti proti čtyřem. A risk se jim vyplatil. Hrachovina vyrazil dělovku Ralfse Freibergse pouze na hůl Štěpána Fryšary, kterému stačilo trefit poloodkrytou branku - 3:4. Tygři ale závěr zápasu zvládli výborně a nenechali své soupeře díky nepropustné obraně vyrovnat. Svěřenci trenéra Patrika Augusty si tak připsali pátou výhru v řadě.

Patrik Augusta
„Jsme spokojení s vítězstvím. Věděli jsme, že nás tu nebude čekat nic jednoduchého. Domácí byli dobře organizovaní, aktivní a forčekovali. Základ výhry byl v naší produktivitě a v závěru poté obětavost a charakter hráčů. Dobrý výkon opět předvedl Dominik Hrachovina. Dává nám klid a navíc jeho práce s holí je skvělá.“

Robert Svoboda
„Produktivita soupeře byla jasná a rozhodla. Viděli jsme velmi dobrý zápas ve vysokém tempu. Z naší strany to bylo maximum výkonu, bohužel s tak kvalitním týmem si nemůžeme dovolit takové defenzivní chyby, jaké jsme předvedli. To rozhodlo. Hráče musím pochválit za bojovnost do poslední chvíle.“