Paráda! Tygři na úvod sezony přetlačili Karlovy Vary

Date of publication Author Martin Pacák

Karlovy Vary/Liberec - Tygři do prvního zápasu po dlouhé pauze sice vkročili trochu hůře než domácí, rychle se ale dostali do tempa a Karlovým Varům byli více než vyrovnaným soupeřem. V třetí třetině to už už vypadalo, že si Liberečtí dojdou pro vítězství, Energie však dvoubrankové manko dotáhla a rozhodnout tak muselo prodloužení. V něm o první liberecké výhře v nové sezoně rozhodl exkarlovarský Dávid Gríger.

GČC 2, čtvrtek 06. srpna 2020
4:5p
(1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Skuhravý (Vondráček), 37. Černoch (TS), 53. Kohout (Koblasa, Černoch), 58. Beránek (TS) – 35. Zachar (Hanousek, Musil), 44. Zachar (Jelínek), 45. Vlach (Průžek, Rychlovský), 49. Lenc (Rachůnek), 61. Gríger (Rachůnek, Rosandič). Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 738. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

HC Energie Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Pulpán (A), Weinhold, Graňák (A), Plutnar, Kowalczyk – Beránek, Machač, Flek, Koblasa, Černoch, Kohout, Mikúš, Vildumetz, Šik, Redlich, Skuhravý (C), Vondráček

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Rosandič, Hanousek, Derner, Havlín, Kunst, Štibingr – Rachůnek, Gríger, Lenc, Musil, Jelínek, Zachar, Vlach, Šír, Průžek, Rychlovský

Do utkání vstoupili o něco aktivněji domácí, kteří si na úvod vysloužili přesilovku. Kváča si ale výbornými zákroky se všemi střelami poradil. Nejvíce zahrozil Václav Skuhravý, i jeho tvrdé rány z kruhu však liberecký gólman pochytal a podržel tak svůj tým. Tygři zareagovali o několik chvil později, když exkarlovarské duo Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger nebezpečně kombinovalo před brankou soupeře. Ohrozit brankáře Novotného se jim ale nepodařilo.

Skóre se poprvé měnilo až v 17. minutě. Vondráček ve svém útočném pásmu přenechal puk Václavu Skuhravému, který napřáhl a propálil Kváču střelou nad vyrážečku – 1:0. Ke konci první třetiny se ještě strhla menší strkanice, po níž se trestalo po dvou minutách na každé straně. V následující hře 4 na 4 se však skóre neměnilo.

Druhá třetina nabídla ještě o něco zajímavější hokej a spoustu možností na obou stranách. Hned na začátku třetiny Jiří Černoch svou tečí orazítkoval konstrukci Kváčovy svatyně, Jakub Flek zase využil své rychlosti a vystřelil z oblasti kruhu. Tygři reagovali zvýšenou aktivitou a zanedlouho si vysloužili přesilovou hru. Přesilovková formace Petra Jelínka sice v posledních minutách puk do sítě soupeře protlačila, ale gól nemohl být uznán z důvodu útočícího hráče v brankovišti.

Co se nepovedlo v přesilovce, se povedlo v následné hře ve vyrovnaném počtu. Tygři krásně zakombinovali v útočném pásmu a Marek Zachar po přihrávce Tomáše Hanouska z předbrankového prostoru vyrovnal – 1:1! Ke konci třetiny se však uvolnil Jiří Černoch, který byl nedovoleně bráněn. Rozhodčí nařídili trestné střílení, toho se ujal sám faulovaný hráč, který se v tváří v tvář Kváčovi nemýlil – 2:1.

Hned na úvod třetího dějství ujel Marek Zachar do dalšího samostatného úniku a brankáři Novotnému nedal žádnou šanci – 2:2! To ale nebylo vše, hned v následující minutě po přihrávce Jiřího Průžka dokonal obrat Jaroslav Vlach – 2:3! Karlovarští následně chybovali a poskytli Tygrům výhodu přesilové hry v poměru 5 na 3. Tu sice Tygři nevyužili, ale hned po jejím skončení na sebe vše vzal Tomáš Rachůnek a nádhernou individuální akcí se dostal až před bránu. Novotného sice nepřekonal, Radan Lenc ale puk doklepl do sítě a bylo to již 2:4!

Soupeř se však nevzdal a do konce základní části dokonce srovnal. Nejprve v 53. minutě po přihrávce Petra Koblasy snížil Martin Kohout – 3:4. V 58. minutě se Tygři provinili faulem na unikajícího Ondřeje Beránka, který se sám chopil trestného střílení a nekompromisně srovnal – 4:4!

Drama tedy pokračovalo až do prodloužení! To však nemělo dlouhé trvání, protože Dávid Gríger zakončil po přihrávce Tomáše Rachůnka a prostřelil Novotného – 4:5! Po 16 sekundách prodloužení bylo rozhodnuto o vítězi.

„První utkání, jsme spokojeni s výsledkem. Byla tam spousta dobrých věcí, ale i věcí, na kterých musíme pracovat, tak je to vždy ze začátku sezony. Diváci se bavili, padlo devět gólů, takže za mě dobré utkání. Máme 6. sprna, neočekával jsem, že se bude hrát takticky na 0:0. Výkon celého týmu byl na první zápas velmi solidní.“

Tomáš Mariška
„Bylo to pro nás dobrý přípravný zápas, v dobrém tempu s kvalitním soupeřem, který nás myslím dobře prověřil a ukázal nám dobré i špatné věci, ze kterých se musíme samozřejmě poučit. Jsme rádi, že jsme se za stavu 2:4 dokázali do zápasu vrátit a s takto kvalitním soupeřem uhrát remízu. Byť jsme prohráli poté v prodloužení, tak si myslím, že to je na tuto dobu dobrý výsledek a povzbuzení do další přípravy. Jsme s dnešním zápasem spokojeni a budeme na tom dál pracovat. Kdybychom byli ve druhé třetině více produktivní, mohlo to vypadat jinak. Lepší prohrát s Libercem nyní než poté v sezoně.“