Paráda! Tygři díky skvělému Hrachovinovi přemohli Boleslav

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Série pokračuje! Bílým Tygrům se proti Mladé Boleslavi v Home Credit Areně daří, Bruslaři pod Ještědem naposledy vyhráli v listopadu roku 2010. Prolomit tuto sérii se jim nepodařilo ani teď, i když špatný výkon rozhodně nepředvedli, všechny jejich šance ale pochytal skvělý Dominik Hrachovina. Za domácí se trefili Rostislav Marosz a Jan Ordoš a svěřenci trenéra Patrika Augusty tak vyhráli 2:0.

30. kolo, čtvrtek 26. prosince 2019
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Marosz (Derner), 38. Ordoš (A. Musil). Rozhodčí: Hodek, Bejček – Ondráček, Špringl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 2:0.

Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kotvan, Kunst – Lenc, L. Hudáček, Průžek – Ordoš, Marosz, A. Musil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, Najman, A. Dlouhý.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Haas) – Kurka, Ševc (A), Pláněk, Hrbas, Fillman, Dlapa, Hrdinka – J. Stránský, Bičevskis, Lunter – Klepiš (C), Zbořil, R. Zohorna – Šťastný, Jeglič, Skalický – P. Kousal, Najman, Flynn.

Úvod zápasu se nesl v pomalejším tempu, oba týmy si byly vědomy kvalit svého soupeře. V 7. minutě dostali Bruslaři k dispozici početní výhodu, největší šanci si v ní však paradoxně vypracovali Tygři. Po faulu na unikajícího Marka Zachara nařídili rozhodčí trestného střílení. Ujal se ho nájezdový specialista Rostislav Marosz, na Gašpera Krošelje ovšem nevyzrál. Na druhé straně se v zajímavé pozici ocitl Pavol Skalický, jenže přihrávka Žigy Jegliče mu projela těsně za hokejkou.

Pak už začali úřadovat domácí. Nejdříve se po chybné rozehrávce Bruslařů k puku v mezikruží dostal Jiří Průžek, Krošelj však jeho ránu vyrazil. Poté našel Roman Graborenko zpoza branky volného Jana Ordoše, jenže ani on mladoboleslavkého gólmana nepřekonal. Necelou minutu před koncem první třetiny už ale mohli liberečtí fanoušci slavit. Střelu Lukáše Dernera od modré čáry před brankou tečoval za bezmocného Krošelje Rostislav Marosz - 1:0.

Na začátku druhé části hry mohl vyrovnat Jakub Klepiš, jenž se zcela sám řítil na Dominika Hrachovinu, ten ale jeho střelu fantastickým zákrokem vleže zastavil. Zanedlouho se na druhé straně dostal do samostatného úniku Radan Lenc, Krošelj se však nenechal zahanbit a stejně jako jeho protějšek předvedl skvělý zákrok.

Přehlídka obou gólmanů pokračovala dál. Jeglič se po přihrávce zpoza branky ocitl v ideální pozici, jenže ani nadvakrát Hrachovinu nepřekonal. Boleslavští ke konci třetiny tlačili, gól však nevstřelili. Zato Liberečtí dokázali z minima vytěžit maximum. Ve skrumáži před Krošeljem se nejlépe zorientoval Adam Musil, jenž zachoval chladnou hlavu a ještě přiťukl kotouč Janu Ordošovi, před nímž už stála jen prázdná branka - 2:0. Po prostřední periodě tak držely šelmy dvougólový náskok.

Od začátku třetí části hry měli mírně navrch Bruslaři, žádnou větší šanci si ale nevytvořili. Až v 49. minutě měl obrovskou příležitost Adam Zbořil, před nímž už byla jen poloprázdná branka, jenže Hrachovina se proti němu neskutečně přesunul a kotouč na poslední chvíli vyrazil. Na druhé straně se do zajímavé příležitosti dostal Ordoš, ani nadvakrát však Krošelje nepřekonal.

Mladoboleslavští měli i nadále mírnou převahu, Tygři ale výborně bránili a k větším šancím je nepouštěli. Minutu před koncem to ještě hosté zkusili v šesti, ani to jim ale nepomohlo. Svěřenci trenéra Patrika Augusty si tak díky bojovnému výkonu a skvělému Dominiku Hrachovinovi připsali důležité tři body!

Patrik Augusta
„Viděli jsme velice vyrovnanou bitvu, byl to boj o každý centimetr ledu. Byli jsme více produktivní v předbrankovém prostoru a v důležitých momentech nás podržel Dominik Hrachovina.“

Pavel Patera
„Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas, bez gólu se ale vyhrát nedá. Celé utkání jsme ztratili v předbrankovém prostoru, měli jsme tam nějaké šance, jenže jsme je nevyužili, Liberec naopak ze stejných pozic dva góly vstřelil.“