Odvetu v Mladé Boleslavi si berou Bruslaři. Bílí Tygři podlehli vysoko 2:8

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Severočeši se ve čtvrtek vydali na led nedaleké Mladé Boleslavi, kterou v úterním zápase porazili 2:0. Tentokrát ale v přípravě poprvé zaváhali. Bruslaři totiž vsítili v první třetině hned tři branky, čímž si získali vysoký náskok, který už Tygři nezvládli dohnat. Za Liberec se v utkání trefili obránci Ronald Knot a Tomáš Hanousek.

GČC 4, čtvrtek 13. srpna 2020
8:2
(3:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Alderson (Jääskeläinen), 5. Alderson (Zbrořil, Klikorka), 15. Kousal (Najman, Strnad), 36. Fillmann (Bernad), 41. Cienciala (Zohorna), 48. Strnad (Kousal, Klikorka), 49. Alderson – 27. Knot (Šmíd, Birner), 54. Hanousek (Rosandič). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 353. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Růžička) – Hrbas, Klikorka, Dlapa, Pláněk (C), Bernad, Fillman – Cienciala, Zohorna, Šťastný (A) – Strnad, Najman, Kousal – Alderson, Zbořil, Jääskeläinen – Lunter, Bičevskis, Stránský (A).

Pavelka (Kváča) – Šmíd (C), Knot, Rosandič, Hanousek, Kunst, Štibinger – Birner (A), Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Vlach, Šír, Rychlovský.

Úvodní perioda libereckým hokejistům nevyšla vůbec podle představ. Již ve čtvrté minutě totiž Bruslaři udeřili v podání Brandona Aldersona, který po nahrávce od finského spoluhráče zakončoval do odkryté klece - 1:0. Závar před tygří bránou se ale neuklidnil, několik málo vteřin poté se dostal do úniku opět Brandon Alderson a domácímu celku vsítil druhý gól střelou mezi betony - 2:0

Ačkoliv Tygři začali vyvíjet tlak a kladli větší důraz na boleslavskou klec, snížit se jim nepodařilo. Naopak se Bruslaři dostali do rychlého přečíslení díky vracejícímu se hráči z trestné lavice, což přineslo jejich tříbrankové vedení. Pavel Kousal poslal pohotovou střelu z pravého kruhu do horní části branky - 3:0.

Do druhé třetiny šly šelmy s jasným úkolem - jakkoliv snížit gólové manko. To se povedlo v přesilovce, kde se po svižné souhře přesně trefil Ronald Knot z ostrého úhlu - 3:1! Domácí celek si ale posléze vzal vysoké vedení zpět. V početní výhodě byl střelecký pokus Mitchella Fillmana tečován Radimem Zohornou, čímž kotouč zamířil přímo do sítě - 4:1.

Ve 36. minutě dostali Liberečtí další ránu. O pátý gól středočeského klubu se postaral Mitchell Fillman, když vypálil od modré čáry přímo do pravého horního rohu - 5:1. Ke konci dvacetiminutovky se Tygři museli vypořádat s dlouhým oslabením, které ale zvládli na jedničku, a tak se do zazvonění sirény skóre nezměnilo.

Hned v první minutě poslední části čelil Jaroslav Pavelka dalším obtížím, kdy se po nešťastné situaci u mantinelu zhostil puku Radim Zohorna. Ten následně nahrál volnému Davidu Ciencialovi, který bezproblémově poslal puk do odkryté sítě - 6:1. Za pár chvil měl u domácí svatyně šanci Tomáš Rachůnek, ale ani na několik pokusů se mu kotouč nepodařil procpat za brankovou čáru.

Boleslav nepřestávala útočit. Jakub Strnad dostal příležitost k sedmému gólu, když sám čelil tygřímu gólmanovi, a nakonec uspěl - 7:1. Ve 49. minutě si Brandon Alderson vystřelil hattrick, když se nemýlil z levého kruhu mezi betony - 8:1. Tygři před koncem ale síly nevypustili a ještě střelecky odpověděli. Gašper Krošelj totiž nestihl zareagovat na Tomáše Hanouska z pravého kruhu, jenž trefil pro Liberec druhý zásah.

V duelu padlo celkem deset branek, ale na ty další z liberecké strany už nezbyl čas. Bílí Tygři se tak z Mladé Boleslavi vracejí poprvé v letošní přípravě s prázdnou.

„Nám se utkání nepovedlo. Hlavně se nám nepovedl začátek, což se odrazilo v následujících třetinách. I když jsme chvílemi malinko vyrovnávali hru, tak soupeř byl lepší. Pro nás to bylo nepovedené utkání. Z každého zápasu si něco ukazujeme, tentokrát toho bude více. Odhalilo nám to věci, na kterých musíme pracovat.“

Pavel Patera
„Určitě to nebudeme přeceňovat. Pro hráče základní sestavy to byl druhý zápas, jeden jsme prohráli, druhý vyhráli. Ze začátku nám tam napadalo všechno. Ve třetí třetině se projevilo to, že jsme hráli na čtyři lajny a Liberec pouze na tři, díky čemuž jsme samozřejmě měli lepší pohyb. Kluci hráli dobře a zaslouženě jsme vyhráli.“