Neskutečné srdce! Tygři nevzdali ztracený zápas, pomohli si dvěma góly v jednom oslabení

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Kdo zavítal v sobotu odpoledne do Home Credit Areny, odnesl si pořádný zážitek. Liberečtí prohrávali s Olomoucí už 0:3, ale nesložili zbraně, a díky dvěma gólům, které vstřelili krátce před koncem základní hrací doby při vlastním oslabení, dovedli souboj do prodloužení. To rozhodl Ladislav Šmíd, dvěma góly přispěl nejlepší ligový střelec, Michal Bulíř.

8. kolo, sobota 06. října 2018
4:3p
(0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 35. Bulíř (M. Kvapil), 56. Valský, 56. Bulíř, 62. Šmíd (M. Kvapil) – 18. Nahodil (Skladaný), 26. Irgl, 30. V. Tomeček (Ondrušek). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 4 852. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:3, 4:3. Rozhodčí: Hribik, Kika – Lučan, Zavřel.

Schwarz (26. Will) – Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc, T. Hanousek, Kolmann – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (A), M. Kvapil – Valský, Redenbach, L. Hudáček – Teplý, Lakatoš, M. Zachar.

HC Olomouc

Lukáš – Škůrek, Vyrůbalík (C), J. Galvas, Ondrušek (A), Švrček, Jaroměřský, Dujsík – V. Tomeček, J. Knotek (A), Ostřížek – Irgl, Kolouch, Burian – Skladaný, Nahodil, Strapáč – Holec, Mráz, Laš.

Utkání odstartovalo aktivitou na obou stranách, hra se přelévala od branky k brance. Hned v první minutě už domácí příznivci zvedali ruce nad hlavu, když Lukáš Krenželok z bezprostřední blízkosti usměrnil kotouč na Lukáše. Tomu černá guma skotačila mezi betony, bohužel se však za čáru nedostala. Centimetry chyběly také šikovné teči Marka Zachara, jenž zajímavě změnil dráhu Ševcovy střely.

Tygři pokračovali ve snaze o otevření skóre. Skvělou individuální akci předvedl Marek Kvapil, a byla velká škoda, že už byl nucen zakončovat z prakticky nulového úhlu. Neměli bychom ale zapomenout ani na akce Hanáků, kteří se snažili pálit ze všech možných míst. Ve výborné pozici na kruzích měl trefu na hokejce Mráz, ovšem Marek Schwarz bleskově vytyčil rameno!

Nakonec to byla přeci jen Olomouc, kdo zlomil bezgólový stav. Po nahození se na brankovišti strhla skrumáž, ze které se snažil Martin Ševc konstruktivně vyvézt kotouč, leč důsledný Lukáš Nahodil jej obral a se štěstím přehodil Marka Schwarze - 0:1. Dlouho se hrálo bez trestů. První byl k vidění až těsně před odchodem do kabin, přičemž na trestnou lavici usedl netypicky Marek Kvapil.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Prostřední dvacetiminutovka započala nepřesnostmi na obou stranách. Modrobílí dostali šanci zahrát si v početní výhodě, a skóre se skutečně měnilo. Bohužel však na druhé straně, jelikož Zbyněk Irgl z pravého kruhu zakončil úprk tří proti jednomu - 0:2. Po této brance vystřídali Tygři gólmany, a Marka Schwarze, jenž rozhodně nechytal vůbec špatně, nahradila obvyklá jednička Roman Will.

Také ten ale záhy musel lovit kotouč ze sítě. Tomáši Hanouskovi se gumový nesmysl zapletl pod bruslemi, čehož využil Vojtěch Tomeček, jehož zakončení téměř přesně v polovině základní hrací doby prosvištělo do horního rohu - 0:3. Leckdo by si mohl myslet, že za takto nepříznivého stavu Tygři složí zbraně, leč opak byl pravdou!

Ve zbytku druhé části se už hrálo "na jednu branku". Liberečtí soustavně svírali Kohouty před jejich svatyní a Jan Lukáš se nemohl nudit. Několik dělovek nabídl publiku také kanadský obr Taylor Doherty. Severočeši se dlouho zastřelovali, ovšem při své druhé přesilovce už si počínali o poznání lépe. Jeden z olomouckých obránců při snaze o vyhození našel na modré čáře pouze Marka Kvapila. Ten okamžitě poslal kotouč po ledě na branku a pozorný Michal Bulíř citlivě nastavil hůl - 1:3. Naši hokejisté tak vykřesali naději na zvrat, a vzápětí ji mohl ještě posílit Marek Zachar, jehož úprk po levém křídle hasil Lukáš s vypětím všech sil.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Hned ze začátku třetí periody dostali Tygři k dispozici dvojici přesilových her, jenže ke snížení žádná z nich nevedla, a ta druhá navíc skončila po faulu Michala Bulíře předčasně. Právě útočník s číslem 88 se snažil prostrkat kotouč za Lukáše, ten byl ovšem ve svém brankovišti pevný jako skála.

Olomoučtí faulovali dál a při další početní výhodě měl na hokejce snížení hned dvakrát Jan Ordoš. Bohužel se ale letos střelecky zatím hledá, a možná také kvůli tomu nedosáhl na poskakující puk těsně před brankovou čarou. V další šanci vystřelil po přihrávce zpoza klece pouze do betonu připraveného Jana Lukáše.

V 55. minutě byli Tygři vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě, a stalo se něco naprosto neuvěřitelného! Nejprve Jakub Valský využil obrovské chyby Škůrka a nadvakrát zametl kotouč za Lukáše - 2:3. V tom samém oslabení poté prokázal parádní fazónu Michal Bulíř, jenž zabojoval o kotouč u mantinelu a z mezikruží vyrovnal na 3:3! Domácí skórovali dvakrát při jednom oslabení! Zápas tak senzačně dotáhli do prodloužení.

A pohádka byla dokonána. Po velkém zmatku vybídl Marek Kvapil zpoza branky Ladislava Šmída, který z mezikruží zamířil přesně mimo dosah rozhozeného Lukáše - 4:3. Tygři předvedli neskutečný obrat a minimálně do neděle poskočili na druhou příčku tabulky.

Filip Pešán
„Narazili jsme na velice organizovaného a bojovného soupeře. I když jsme ho možná chvílemi přehrávali, svojí organizací se dostal postupně do vedení 3:0. Samozřejmě jsem rád, že jsme nesložili zbraně, i v závěrečné přesilovce soupeře jsme šli za vítězstvím, nebo aspoň za nějakým bodem. Za tu bojovnost a nasazení v závěr nám ten bonusový bod spadl do klína.“

Jan Tomajko
„Nehodnotí se to lehce. Vedli jsme 0:3, ale máme jen bod, navíc jsme inkasovali dvě branky při vlastní přesilovce. To by se stávat nemělo. Prodloužení jsme už asi úplně nedávali hlavami. Jsme z toho zklamaní, dostat dva góly při vlastní přesilovce pět minut před koncem je neomluvitelné.“

8. kolo, sobota 06. října 2018
4:3p
(0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky