Nepovedený vstup do série. Tygři podlehli Ocelářům těsně 1:2

Liberec - Tygrům se bohužel první zápas finálové série nepovedl. Po první třetině, ve které šelmy působily trochu unaveně, prohrávali 0:1. V prostřední dvacetiminutovce už svůj výkon zlepšili a také se jim podařilo díky trefě Redenbacha vyrovnat, jenže na následující gól Vrány už domácí nenašli odpověď. Další díl finále je naplánován už na zítra, úvodní buly padne v 17:00. Přijďte Tygry podpořit a pomozte jim vyrovnat sérii!

F1, čtvrtek 18. dubna 2019
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera). Rozhodčí: Hodek, Kika – Gebauer, Hynek. Vyloučení: 3:3, navíc Gernát (TRI) 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Werek – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

Úvod zápasu se povedl lépe Tygrům, kteří si za svou aktivitu vysloužili přesilovku. Tu ale nevyužili a hra se začala odehrávat pod taktovkou Ocelářů. Will sice v osmé minutě jedovatý pokus Vrány lapil, jenže vzápětí inkasoval. V přesilovce vyslal tvrdou ránu Doudera, puk ještě před brankou tečoval Erik Hrňa a nedal tak Willovi šanci - 0:1.

Hosty vstřelený gól nabudil a hnali se za dalším, pokusy Polanského a Růžičky však liberecký gólman chytil. Na druhé straně mohl v závěru třetiny vyrovnat Birner, jenž se po hezké přihrávce Havlína řítil na Hrubce, z bezprostřední blízkosti ho ale nepřekonal. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak šli po první dvacetiminutovce do kabin s jednogólovým mankem a věděli, že mají co zlepšit.

Už po dvou minutách prostřední třetiny mohl vyrovnat Lenc, jenž pálil po krásné přihrávce Kvapila, Hrubec se ale proti němu skvěle přesunul a výborně zasáhl! Zanedlouho jsme opět mohli vidět pěknou akci této dvojice, ani tentokrát se však Lencovi nepodařilo srovnat skóre. I nadále byli Liberečtí aktivnější, jenže třinecký gólman skvělými zákroky držel svůj tým!

V 37. minutě už Tygři konečně udeřili. Doherty nahodil od modré čáry, kotouč se s trochou štěstí dostal k volnému Tyleru Redenbachovi, který ho poslal za bezmocného Hrubce - 1:1. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. V přesilovce po vyloučení Zachara se v skrumáži před domácí svatyní nejlépe zorientoval Petr Vrána, jenž dotlačil kotouč za brankovou čáru - 1:2. I po druhé části hry tak šli svěřenci trenéra Filipa Pešána do kabin s jednogólovou ztrátou.

V úvodu třetí třetiny mohli Tygři vyrovnat v nabídnuté přesilovce, jenže Hrubec pokusy Ševce a Birnera pochytal. V následujicím průběhu poslední dvacetiminutovky byl k vidění klasický play-off hokej, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by rozhodla zápas. Zejména hosté skvěle bránili střední pásmo, šelmám se nedařilo vytvořit si větší tlak.

Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby putoval na trestnou lavici Gernát a pro Tygry to byla jedna z posledních možností, jak zvrátit vývoj zápasu. Jenže ji nevyužili, hosté bránili opravdu dobře. Domácí to ještě zkusili v šesti, ani to jim ale bohužel nepomohlo. Třinec se tak ve finálové série ujímá vedení, další zápas je na programu už zítra v 17:00. Přijďte Tygry podpořit!

„Narazili jsme na silného a organizovaného soupeře, trenér své hráče skvěle připravil. Třinec hrál na rozdíl od nás play-off hokej, my jsme byli hodně nedisciplovaní. Fauly v útočném a středním pásmu a oplácení jsou věci, které do play-off prostě nepatří. Všechny naše střely mířily do draka Šimona Hrubce, což je zakončení, které nemá šanci na úspěch. Doufám, že nejhorší zápas série máme za sebou, teď se musíme připravit na zítra, abychom předvedli lepší výkon z naší strany.“

Václav Varaďa
„Pro nás je to samozřejmě perfektní vstup do série. První třetina byla vyrovnaná, měli jsme dobrý pohyb a vytvořili jsme si spoustu příležitostí, ale domácí měli také dobré šance, při kterých nás podržel Šimon Hrubec. Čekali jsme na naši chvíli, která přišla v přešilovce, ve které se nám podařilo vstřelit branku. V druhé části hry to bylo vyrovnané, než jsme začali ztrácet puky ve vlastním pásmu, pak si Liberec vytvořil spoustu příležitostí, s kterými ale nenaložil tak, jak si asi představoval. Zlomovým momentem byl druhý gól, který nám hodně pomohl, škoda, že Ethen Werek nepřidal na konci druhé třetiny třetí. V poslední dvacetiminutovce byla k vidění spíš urputná přetahovaná než krásný hokej. Dobře jsme to nakonec ubránili. Kluci jsou pobouchaní, ale věřím, že v zítřejším utkání opět předvedou dobrý výkon.“