Liberečtí se díky trefám obránců vrátili do zápasu, v Plzni ale těsně padli

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V dohrávce 24. extraligového kola čekal naše hokejisty pořádně ostrý test na ledě Plzně, která vyhrála už pětkrát v řadě. Dlouho to byl souboj libereckých střelců s brankářem Frodlem. Tygři kouzlo maskovaného muže odčarovali až za stavu 0:3, a přestože nesložili zbraně, na Škodovku nakonec nestačili. V pátek je na programu domácí odveta!

24. kolo, úterý 14. ledna 2020
(1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 12. Pulpán (Straka, Kodýtek), 31. Kracík (Mertl, V. Němec), 31. Kantner (Gulaš, V. Němec) – 33. Šmíd (L. Hudáček, Birner), 36. Kotvan (J. Vlach, A. Musil). Vyloučení: 6:5, navíc Šmíd (LIB) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 482. Střely na branku: 27:29. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gerát, Špůr. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – V. Němec, Suchý, Rob – Straka, Kodýtek, Kolda.

Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (C), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, A. Musil, M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – Rychlovský.

Velký extraligový šlágr od úvodních minut nenudil a oba týmy se snažily otevřít skóre. Poměrně blízko k tomu měl plzeňský Kodýtek, proti jehož střele zápěstím hbitě zareagoval Hrachovina. Na druhé straně rozčísl domácí obranu Ladislav Šmíd, jehož akci mohl do odkryté brány dorazit Marek Zachar. Indiáni ale stihli tečovat puk nad!

A byli to právě oni, kdo se ujal vedení. Z druhé vlny si sjel do slotu Lukáš Půlpán, kterého zpoza klece oslovil Petr Straka. Zakončení prvně jmenovaného proklouzlo za Hrachovinův beton - 1:0. Skvělou individuální akci následně předvedl Radan Lenc, jenž si položil bránícího hráče a ztroskotal až na Frodlovi, který předvedl povedený dvojzákrok betony! Z šance Tygři vytěžili alespoň přesilovku, i přes velkou příležitost Michala Bulíře ji však nezužitkovali.

A těsně před odchodem do kabin se ještě pořádně zaskvěl Dominik Hrachovina! Zapomenutý před ním zůstal Patrik Zdráhal, proti kterému se maskovaný muž vrhl přes brankoviště a s vypětím všech sil nepropustil kotouč do sítě.

Ve druhé třetině byli Tygři aktivnější, jenže Frodl jim nadále kazil plány. Strážce plzeňské klece nejprve vyškrábl švih Libora Hudáčka a poradil si také s Radanem Lencem, který po hezké Hudáčkově akci stanul sám před gólmanem. V polovině základní hrací doby si Augustovi svěřenci zápas zkomplikovali. Po slepených vyloučeních Ordoše a Musila měli Západočeši k dispozici přesilovku pět na tři, kterou využil dorážející Jaroslav Kracík - 2:0.

Pokračovala navíc klasická početní výhoda a skóre se znovu měnilo. Milan Gulaš přihrál napříč pásmem Matyáši Kantnerovi, jenž dělovkou z první nedal Hrachovinovi žádnou šanci - 3:0. Jako by rychle za sebou obdržené góly šelmy vyburcovaly k ještě energičtějšímu výkonu! V početní převaze si Libor Hudáček dlouho hrál s pukem na levé straně, aby jej narýsoval mezi holemi Ladislavu Šmídovi. Zkušený bek se z první nemýlil a odčaroval Frodlovo kouzlo - 3:1.

Po faulu Kantnera, jenž způsobil Janu Ordošovi krvavé zranění, měli Liberečtí k dispozici dokonce čtyřminutovou přesilovku. Dlouhé obléhání Frodlovy svatyně zakončil Oldrich Kotvan, jehož nekompromisní dělovka z vrcholku kruhu skončila pod břevnem - 3:2! Tygři tedy byli zpátky ve hře. A nebýt last minute zákroku Frodla proti bekhendem dorážejícímu Bulířovi, zavládla v hostujícím táboře ještě o mnoho větší radost.

Ve třetí dvacetiminutovce se šelmy snažily o vyrovnání, musely se ale dívat také na zadní vrátka. Vojtěch Němec vzal přečíslení na sebe, natlačil se mezi kruhy a pořádně prověřil Hrachovinu. Stejný hráč se o chvíli později hnal s Ronaldem Knotem za zády proti brance, bekhendovým blafákem si ovšem na gólmana nepřišel!

Severočeši to proti výrazně zlepšené defenzivní hře Plzeňských neměli vůbec snadné. Hezkou akcí se prezentoval Lukáš Krenželok, který po výpadu z rohu mířil bekhendem pouze do betonů. V pokračujícím tlaku štiplavě nahazoval Michal Birner a Frodl měl plné ruce práce. Necelých šest minut před koncem šli domácí do čtyř. Naši hokejisté ale bohužel nabídnutou příležitost nevyužili. Po návratu z trestné lavice naopak Rob rozjásal příznivce Škodovky, kotouč se však třepotal v síti pouze z boku!

V samotném závěru už se Liberec k žádnému drtivějšímu náporu nepropracoval, ze západu Čech se tedy vrací s prázdnou. Už v pátek ale může indiánům porážku oplatit, buďte u toho!

(foto: ČTK)

Patrik Augusta
„Já si myslím, že jsme viděli pěkné utkání, byla v něm spousta hokejových akcí, zejména v přesilových hrách. Soupeř bohužel dal o jednu branku více ve hře pět na pět a zvítězil. Já si vážím toho, že za stavu 0:3 jsme se ještě dokázali vrátit do utkání a zdramatizovat ho. V pátek se máme nač těšit!“

Ladislav Čihák
„Narazily na sebe dva týmy, kterým se momentálně daří. Obě mužstva sehrála hezky přesilové hry. Dlouho jsme spolu nehráli, takže příprava, to očekávání, bylo na špičkách. Ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu, nicméně za stavu 3:0 jsme měli vedení déle podržet, udělali jsme zbytečný faul. Hráči dneska předvedli vynikající výkon, v pátek bude odveta, můžeme se těšit na super utkání.“

24. kolo, úterý 14. ledna 2020
(1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky

HC Škoda Plzeň