Konečně venkovní vítězství! Tygři rozhodli o výhře nad Chomutovem v třetí třetině

Chomutov/Liberec - Bílí Tygři v rámci 29. kola zavítali na led Chomutova, kde si chtěli připsat potřebné tři body do tabulky. A to se jim nakonec povedlo! Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný, v poslední periodě však svůj první gól v sezóně vstřelil Jan Ordoš a do prázdné branky se 40 sekund před koncem trefil Martin Ševc. Tygři si tak konečně odvážejí 3 body z venkovního kluziště, což se jim naposledy povedlo v říjnu.

29. kolo, středa 26. prosince 2018
2:4
(1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Vantuch (Duda, Tomica), 35. Dietz (Vantuch, Flemming) – 18. M. Kvapil (Filippi, Ševc), 21. Lenc (Birner, Filippi), 52. Ordoš (L. Krenželok), 60. Ševc (L. Krenželok) Rozhodčí: Pavlovič, Hribik - Brejcha, Jelínek Vyloučení: 3:5 Využití: 0:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 4 214 Střely na branku: 33:28 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4

Piráti Chomutov

Peters (Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Antropov – Koblasa, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, J. Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, J. Havel.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar.

Tygři vstoupili do utkání aktivně, už po devadesáti sekundách se do slibné příležitosti probil Krenželok, na Peterse však jeho klička nestačila. Na druhé straně vyrazil do protiútoku Růžička, Will se však stejně jako jeho protějšek nenechal překonat. V 15. minutě se pak opět potvrdilo známé pravidlo nedáš, dostaneš. Nejdříve zkoušel z předbrankového prostoru dotlačit kotouč za brankovou čáru Redenbach, což se mu nepodařilo, následná dorážka pak orazítkovala břevno. Na protější straně jsme z následného protiútoku mohli vidět povedenou spolupráci dvou exlibereckých Pirátů. Radek Duda našel krásnou přihrávkou z levé strany úplně volného Lukáše Vantucha, který už neměl problém s umístěním puku do poloodkryté branky - 1:0.

Domácím však vedení moc dlouho nevydrželo. V 18. minutě byl totiž vyloučen chomutovský Svoboda a Tygři nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Filippi vyslal z pravé strany křižný pas na Marka Kvapila, který z levého kruhu vymetl šibenici chomutovské branky - 1:1. Do první sirény se už nic významného nestalo, takže šly oba týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky se Libereckým povedl na jedničku. Už po 50 sekundách vyslal Michal Birner projektil z levého kruhu, Peters kotouč vyrazil jen na hůl Radana Lence, který nikým nerušen dorazil puk do sítě - 2:1. Zanedlouho mohlo pro Tygry být ještě veseleji, Zachar však v dobré pozici trefil pouze beton kanadského brankáře.

Poté se bohužel pro šelmy začala hra odehrávat pod taktovkou domácích. Nejdříve vyslal dělovku Štich, Will však skvělým zákrokem svůj tým podržel. Na libereckém gólmanovi si pak vylámali zuby i Duda a Svoboda. V 35. minutě našel Vantuch zpoza branky dobře postaveného Stanislava Dietze, na jehož projektil do šibenice byl i Will krátký - 2:2. I po vyrovnávací brance byli Piráti aktivnější. Hezké sólo předvedl Sklenář, který se dostal až před branku hostí, zakončení mu však nevyšlo, což znamenalo, že i po druhé části hry byl stav vyrovnaný.

Do poslední periody vstoupili lépe domácí, WIll však předváděl skvělé zákroky a držel tak bezbrankový stav. Ani chomutovský Peters se ale nenudil, BIrner se totiž po hezké kombinaci dostal až do jeho blízkosti, jeho přízemní střela však ve vedoucí gól nebyla proměněna. To zanedlouho už bylo na střídačce Tygrů veseleji. Krenželok se natlačil před kanadského gólmana, ten jeho pokus vyrazil, ale na dorážku Jana Ordoše byl už krátký - 2:3. Mladý útočník tak konečně protrhl jeho střeleckou smůlu, byl to totiž jeho první gól v sezóně.

Tři minuty před koncem se nechal vyloučit liberecký Ševc, Piráti však nabídnotou početní výhodu nevyužili. Minutu před koncem odjel na střídačku Peters a Chomutovští to zkoušeli v šesti. Přihrávku Stránského však vypíchl Martin Ševc , který trefil prázdnou branku a rozhodl tak o definitivním vítězi utkání.

Jan Šťastný
„Měli jsme výborný vstup do utkání. První třetina byla podle našich představ, měli jsme pohyb a vytvořili jsme si spoustu šancí. Škoda je, že jsme dali jenom jednu branku. Liberec ke konci první třetiny srovnal z přesilovky, kterých jsme se obávali, protože všechny zápasy s Libercem jsou hodně vyrovnané. Rozhodují detaily a hlavně přesilové hry. Pak jsem dostali ve druhé třetině hned další gól, a to zase z přesilovky, což hráče hodně srazilo. Dostávali jsme se z toho půlku třetiny. Nakopl nás gól na 2:2, měli jsme spoustu šancí, ale vedoucí gól jsme nedali. Ve třetí třetině jsme chtěli dát rozdílový gól, ale chybovali jsme a inkasovali, což rozhodlo. Z vyrovnaného utkání nemáme ani bod, takže jsme zklamaní.“

„Byl to velmi vyrovnaný zápas. Domácí hráli bojovně a urputně v rychlosti. Na začátku jsme si pomohli dvěma přesilovkami. Po čtyřiceti minutách byl zápas absolutně vyrovnaný. Ke konci druhé třetiny a na začátku třetí třetiny jsme tahali za kratší konec, ale i díky tomu, že jsme to nevzdali a bojovali do konce, byli jsme odměněni gólem Honzy Ordoše. Jsem rád, že jsme vyhráli.“