Kometa pod Ještědem opět vyhasla, Tygři vybojovali tři body

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Severočeši nastoupili k dalšímu klání před vlastním publikem proti brněnské Kometě. Tygrům chyběl zraněný kapitán Petr Nedvěd, přesto si Liberečtí po dobrém výkonu užili radost z vítězství. Dvě branky v zápase vsítil Tomáš Klimenta. Dařilo se navíc i Marku Pincovi, jenž si připsal 27 zákroků. Svůj premiérový start v extralize si navíc odbyl junior Jiří Říha.

46. kolo, neděle 30. ledna 2011
(1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 13. Dušek (Kudrna), 23. Klimenta (Vak), 32. Klimenta (Víšek), 40. Bartovič (Moravec, Podkonický), 55. Vak (Čakajík) - 27. Dlouhý (Svoboda, Brabenec), 52. Hruška (Kvapil). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 7008. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Říha - Kudrna, Dušek, Špaček - Klimenta, Vak, Víšek - Bartovič, Podkonický, Hořava - Ondřej, Vantuch, Urban.

HC Kometa Brno

Hovi - Stehlík, Houdek, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec - Erat, Dopita, Veselý - Balej, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Dlouhý, Jakub Svoboda

Do nedělního klání před slušně zaplněnou Tipsport arenou naskočili aktivněji domácí hokejisté, před Hoviho se nejprve tlačil Špaček a nebezpečnou střelou z pravé strany se posléze prezentoval také Klimenta, finský brankář pouze hbitě máchl svoji lapačkou.

Liberečtí poté další minuty svírali brněnského protivníka před vlastním brankářem, ovšem další příležitosti si nevytvořili. Po Hořavově zaváhání naopak zahrozila Kometa, jenže Hruška svoji ranou z kruhu přestřelil domácí klec. Do vedení tak šli Tygři, Kudrna prostrčil kotouč před brankoviště a Antonín Dušek měl dostatek času na to, aby jej zaslal do soupeřovy sítě – 1:0.

Zápas poté nikterak ofenzivní boj nepřinesl, až při hostující přesilovce pozlobil libereckou defenzivu opět Radim Hruška, ale mezi tři tyče svůj pokus z prostoru před modrým půlkruhem nenamířil. V první části měli více ze hry Bílí Tygři, kteří také do kabin odcházeli s jednobrankovým vedením.

Hned v úvodu nadcházejícího dějství se kolem hostující svatyně obtočil Vak, jeho střelu sice Hovi vytěsnil, avšak na dorážku Tomáše Klimenty již nestačil reagovat – 2:0. Vedení domácího celku mohl o chvilku později navýšit Podkonický, který po průniku Bartoviče obdržel přesný pas na levý kruh. Svým zakončením z první ale rozduněl jen brankářovy betony.

Na útočný výlet se tak vydalo také Brno, Kvapil nejprve domácího gólmana nepřekonal. Vzápětí se ale prosadil Radek Dlouhý, jenž z hranice brankoviště trefil přesně – 2:1. Kometu kontaktní trefa dostala do tempa a hosté delší čas ostřelovali tvrz svého soka, Eratova rána dokonce cinkla o brankovou konstrukci.

Severočeši však soupeřův nápor přečkali bez úhony a do brněnské sítě posléze zaslali další kotouč, Tomáš Klimenta šťastně dopravil puk z bezprostřední blízkosti za brankářova záda – 3:1. Z následné nepříliš zábavné mezihry vystoupla až čtvrtá vstřelená branka domácího družstva.

Milan Bartovič předehnal hostující zadáky a svižnou střelou zaslal černou pryž do horní poloviny branky – 4:1. Brno sice po první vstřelené brance ožilo, nicméně Tygři si dalšími dvěma zásahy vytvořili před třetí dvacetiminutovkou nadějný náskok.

Závěrečná třetina začala pozvolna, po šesti minutách hry se ovšem Trončinský dostal do samostatného úniku a byl nedovoleně atakován Mojžíšem. Sudí nařídil na trestné střílení, avšak sám faulovaný hráč na hostujícího muže s maskou nevyzrál. Na opačné straně ledového oválu se zapotil také Pinc, který musel odrážet bombu Malce a průnik Kempného.

Pátou branku Liberce měl na své holi o chvilku později Podkonický, ovšem trefil pouze brankářovu hruď. Zato střela Radima Hrušky, ke kterému se dostal puk po zaváhání severočeské obrany, mířila do brány - 4:2.

Hosté poté usilovali o další úspěšnou trefu, jež by Kometu přiblížila k bodovému zisku. Liberecký gólman ale veškeré pokusy hokejistů v modrých úborech dokázal pokrýt, a tak skóroval opět Liberec. Tomáš Vak ujížděl uplně sám na Hoviho, kterého dokázal pokořit - 5:2. Když poté Malcův pokus zastavila pohotová Pincova lapačka, mohli domácí oslavovat tříbodové vítězství.

46. kolo, neděle 30. ledna 2011
(1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Kometa Brno