Reportáž

Juniorka: Liberečtí mladící na body proti Slezanu nedosáhli

Opava/Liberec – Ve čtvrtém zápase venku v řadě zamířili junioři Bílých Tygrů do Slezska, kde se utkali s tamní Opavou. Vstup do zápasu se povedl lépe domácím, kteří vedli od sedmé minuty 1:0. Další zásah za Jelínka přidali v šestadvacáté minutě. Za Tygry poté snížil obránce Jiří Říha, ale nikdo na jeho gólový počin nenavázal, a tak Slezan porazil liberecké šelmy nakonec 3:1.

Slezan vstoupil do zápasu o poznání aktivněji než jeho soupeř a to i přes velké množství hráčů, kteří byli v průběhu úvodní části vyloučeni. Ale ani hosté na ledě dlouho nevydrželi v pěti. Již v sedmé minutě využil přesilovku Patrik Džemla, který doklepl puk do odkryté branky, když se hostující gólman nestihl přesunout. Zanedlouho přišla také první velká šance soupeře, ale Sobotkovu střelu z pravého kruhu perfektně vykryl Machovský. Na samém konci první třetiny sudí neuznal branku Slezanu, která se odrazila od zadní tyče Jelínkovy svatyně. Domácí se už radovali z gólu, ale rozhodčí rozhodl, že platit nebude.

Hned v úvodu druhé třetiny podržel Slezan Machovský, když parádně zlikvidoval odražený puk, který mířil do sítě. O chvíli později Slezan navýšil svůj náskok zásluhou Ondřeje Vitáska, který šikovným obloučkem přehodil hostujícího gólmana. V zápětí o sobě však dali vědět také Tygři, kteří využili ponechanou výhodu a Jiří Říha v tlačenici před brankou Machovského protlačil puk za záda bezmocného gólmana. Pak se ale opavský brankář opět vyznamenal, když vytlačil Morongovu střelu, která mířila mezi tyče, betonem.

Třetí třetina již patřila pouze Michalu Mlýnkovi, který přesnou ranou z úhlu překonal hostujícího Jelínka a dokončil tak dílo Slezanu. V závěru třetí části zápasu se stupňovalo napětí a k vidění bylo stále více potyček a drobných soubojů. Liberec si tři minuty před zazněním sirény vzal oddechový čas a zkusil hru bez brankáře. Slezan se musel bránit velkému tlaku a v těchto okamžicích Machovský velmi podržel své spoluhráče vynikajícími zákroky. Opava tak závěr zvládla a zaslouženě zvítězila 3:1.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner