Junioři udolali Spartu po samostatných nájezdech, a vstoupili tak do roku 2016 výhrou

Praha/Liberec - Juniorka vstoupila do nového roku úspěšně, když v dohrávce druhého kola DHL Extraliga juniorů porazila v napínavém souboji pražskou Spartu 4:3 po samostatných nájezdech. Bonusový bod vystřelil Liberečanům jediný úspěšný exekutor Dominik Hrníčko.

2.kolo, pondělí 04. ledna 2016
3:4sn
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Hozák (M. Jandus), 55. Kadeřávek (Schwamberger, Kulda), 57. Kulda (Schwamberger, Lojka) – 12. Šír (Svoboda, Gecko), 24. Kalfiřt (Svoboda), 51. Kalfiřt (Šír, Svoboda), rozh. náj. Hrníčko. Rozhodčí: Pražák - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:33. Diváci: 43.

Pírs – M. Jandus, Knobloch, Bednárik, Vlad, Kadeřávek, Duben – Krátký, Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Gÿori, Kulda, Komárek, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Safin

Hosnedl – Bednář, Turek, Klinger, Mečíř, Divila, Tržický, Starosta – Pokorný, Šír, Kalfiřt, Hrníčko, Rubeš, Gecko, Solenský, Svoboda, Černý, Burda, Chlum

Do utkání vstoupili mnohem lépe Tygři. Jejich aktivita vyústila v úvodní branku duelu těsně po odbytí poloviny první třetiny. Gól zaznamenal Radek Šír, jemuž do dobré pozice při přesilovce přihrál Svoboda - 0:1. Ofenzivní výpady šelem pokračovaly i po úvodní přestávce a skóre se měnilo znovu.

Ve čtyřiadvacáté minuty docílil Jakub Kalfiřt své druhé branky v letošní sezóně DHL Extraligy juniorů, když šikovného forvarda nalezl v dobré palebné pozici opět Daniel Svoboda - 0:2. Zanedlouho však uspěli i Sparťané. S notnou dávkou štěstí se povedlo překonat Hosnedla Jiřímu Hozákovi - 1:2.

Bylo jasné, že závěr střetnutí bude dramatický, nicméně to co se událo, zřejmě nikdo nečekal. Nejprve devět minut před koncem zvyšoval vedení šelem svým druhým gólem v utkání Jakub Kalfiřt - 1:3. Nicméně následně dokázali Sparťané během několika málo okamžiků manko dotáhnout.

Jakub Kalfiřt čeká na přihrávku
Dvougólový Jakub Kalfiřt

Jako další vyzrál na brankáře soupeřova celku Patrik Kadeřávek, jenž svojí přesnou trefou rozradostněl domácí publikum - 3:2. A poté potrestal vyloučení Pokorného Vojtěch Kulda - 3:3. Bylo jasné, že body bude muset rozdělit prodloužení.

V nastaveném čase se ale ani přes velké množství šancí ani jeden z celků neprosadil, a tak došlo i na samostatné nájezdy. Jako první se exekuce zhostil Dominik Hrníčko a uspěl, jak se později ukázalo byl jediným úspěšným střelcem, čímž přisoudil veledůležité vítězství na stranu Tygrů - 3:4.

Petr Haken
„Na Spartu jsme odjížděli v trochu okleštěné sestavě. Pár hráčů se nám sice vrátilo po nemoci, ale k dispozici jsme měli pouze patnáct-šestnáct. Na některé věci jsme se před zápasem připravovali. Myslím, že jsme vítězství ubojovali, bylo to těžké střetnutí. Několikrát jsme měli i štěstí, třeba v druhé třetině, když Sparta dvakrát trefila tyč. Duel došel až do samostatných nájezdů, kde jsme zkušeností starších hráčů vybojovali bonusový bod.“