Reportáž

Junioři se vrací z Brna s prázdnou, nestačili na Kometu

Brno/Liberec – Zápas posledního kola NOEN extraligy juniorů se předehrával ve středu v jihomoravské metropoli, kde se Bílí Tygři střetli s Kometou. Zpočátku Severočeši drželi krok, ale nakonec ani jednou v utkání nevedli a podlehli svému sokovi 2:5. Góly zaznamenali Dominik Hrníčko a Matěj Psota.

Úvodní část duelu proti Tygrům z Liberce Brňané zvládli, jak nejlépe to jen šlo. Nejdříve Petr Mrázek ihned, co si po přihrávce Adama Rašky sjel na pravé křídlo, vymetl šibenici hostujícího gólmana a posléze jeho tým ubránil dvojnásobnou přesilovou hru – 1:0. Ta trvala necelou minutu a půl! Načež se ale domácí nevyvarovali chyby v rozehrávce, kterou potrestal Dominik Hrníčko – 1:1. Po unáhleném vyhození kotouče před bránu se puku zmocnil liberecký hráč, který z prostoru mezikruží zavěsil touš k pravé tyči Klimešovy brány. A tak se oba týmy odebrali do šatny za nerozhodného stavu.

V prostřední části už ale domácí tým své vedení neztratil. Ba naopak ještě navýšil. Nejprve však pěkně popořádku. Otočení skóre nastartoval David Vlček, jehož nahození od modré čáry brněnští útočníci zpod Sobotky vyšťárali. K zakončení, tedy finální dorážce, se dostal Jakub Boltvan – 2:1.

Za nedlouho nato se Kometa opět radovala z gólu, ale ten podle rozhodčího nemohl být uznán kvůli kopnutí puku do brány. Domácí si však nenechali zkazit chuť a o pár sekund později slavili regulérní branku. Tu si vzal na starost přímou střelou do klece Daniel Kunce – 3:1.

I závěrečná třetina se nesla ve znamení převahy domácích. Když se nastartovaný Adam Raška konečně dostal do pěkné pozice, kdy přesně časovanou přihrávku zpoza brány od Kunceho dorazil do brány, už se na světelné tabuli rozsvítilo skóre 4:1. Což pro Bílé Tygry moc lichotivé nebylo.

I tak ale ještě stihli své manko stáhnout už jen na dvougólové. To opět po chybě domácích, kdy se k puku nečekaně dostal Matěj Psota – 4:2. Jeho rána zřejmě zaskočila i chytajícího Klimeše.

Veškeré liberecké naděje ale Kometa pohřbila, když se tři minuty před koncem dostali do přečíslení dva na jednoho Jenyš a Vojáčkem. Druhý jmenovaný přenechal kotouč Pavlovi Jenyšovi, který dokázal proměnit a určit finální podobu skóre – 5:2.

To i přes to, že Tygři měli k dispozici trestné střílení. To ale Hrníčko neproměnil, a tak se jeho tým vrátil domů bez jediného bodu. Naopak Kometa si před play-off potvrdila formu, kterou se může pyšnit.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Brno): Už základní část dohráváme, protože se všechny body smažou. Je jasné, že jsme nechtěli prohrát, což se nám podařilo. Soupeř byl kvalitní a my jsme o ty tři branky byli lepší. Po dlouhé přestávce jsme to brali jako zápas na rozehrání. Jde vidět, že kluci mají do hokeje chuť. Bruslili jsme dobře. Samozřejmě následující část sezóny bude náročná pro všechny a bude záležet, jak nám vydrží síly. Bude to určitě zajímavé.

Petr Haken (Liberec): Skóre 5:2 vypadá jako poměrně jednoznačný rozdíl, ale nemyslím si, že by to bylo až tak jasné. Určitě jsme neproměnili hodně svých šancí. Určitě jsme nebyli lepším týmem, to bych lhal. Domácí měli lepší vstup do zápasu, my prostřední část. Paradoxně jsme v ní dostali dvě branky. Domácí byli lepší než my. Asi po čtrnácti dnech se nám povedlo, že jsme byli pohromadě. Hráči se vrátili z reprezentací, někteří byli v Benátkách. Měli jsme společný jeden trénink, ale nechtěl bych, aby to vypadalo, že se na to vymlouváme. Spíš zkoušíme různé varianty. Dvanáctku máme jistou, i když máme ještě domácí zápas s Olomoucí. Už se připravujeme hlavně na začátek nadstavby. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner