Junioři se vrací z Brna s prázdnou, nestačili na Kometu

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Simona Fischmeisterová

Brno/Liberec – Zápas posledního kola NOEN extraligy juniorů se předehrával ve středu v jihomoravské metropoli, kde se Bílí Tygři střetli s Kometou. Zpočátku Severočeši drželi krok, ale nakonec ani jednou v utkání nevedli a podlehli svému sokovi 2:5. Góly zaznamenali Dominik Hrníčko a Matěj Psota.

36. kolo, středa 12. února 2014
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. P. Mrázek (Raška, Zbořil), 34. Boltvan (Vlček), 38. Kunce (Šidák, P. Mrázek), 45. Raška (Kunce, Mrázek), 57. Jenyš (Vojáček, Klimeš) – 18. Hrníčko, 54. Psota. Rozhodčí: Blecha – Reich, Skopal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 46:45. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Kometa Brno

Klimeš – Šidák, Mytiska, Štancl, Sedlák, Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Raška, P. Mrázek, Kunce, Kusko, Beneš, Jenyš, Král, Boltvan, Grünwald, Pelikán.

Sobotka – Havlín, Jandejsek, J. Mrázek, Arlt, Pálek, Zedek – Hrníčko, Belovič, Kalfiřt, Psota, Vlk, Svoboda, Kratochvíl, Boček, Ordoš, Žďárský, Havlas, Pilař.

Úvodní část duelu proti Tygrům z Liberce Brňané zvládli, jak nejlépe to jen šlo. Nejdříve Petr Mrázek ihned, co si po přihrávce Adama Rašky sjel na pravé křídlo, vymetl šibenici hostujícího gólmana a posléze jeho tým ubránil dvojnásobnou přesilovou hru – 1:0. Ta trvala necelou minutu a půl! Načež se ale domácí nevyvarovali chyby v rozehrávce, kterou potrestal Dominik Hrníčko – 1:1. Po unáhleném vyhození kotouče před bránu se puku zmocnil liberecký hráč, který z prostoru mezikruží zavěsil touš k pravé tyči Klimešovy brány. A tak se oba týmy odebrali do šatny za nerozhodného stavu.

V prostřední části už ale domácí tým své vedení neztratil. Ba naopak ještě navýšil. Nejprve však pěkně popořádku. Otočení skóre nastartoval David Vlček, jehož nahození od modré čáry brněnští útočníci zpod Sobotky vyšťárali. K zakončení, tedy finální dorážce, se dostal Jakub Boltvan – 2:1.

Za nedlouho nato se Kometa opět radovala z gólu, ale ten podle rozhodčího nemohl být uznán kvůli kopnutí puku do brány. Domácí si však nenechali zkazit chuť a o pár sekund později slavili regulérní branku. Tu si vzal na starost přímou střelou do klece Daniel Kunce – 3:1.

I závěrečná třetina se nesla ve znamení převahy domácích. Když se nastartovaný Adam Raška konečně dostal do pěkné pozice, kdy přesně časovanou přihrávku zpoza brány od Kunceho dorazil do brány, už se na světelné tabuli rozsvítilo skóre 4:1. Což pro Bílé Tygry moc lichotivé nebylo.

I tak ale ještě stihli své manko stáhnout už jen na dvougólové. To opět po chybě domácích, kdy se k puku nečekaně dostal Matěj Psota – 4:2. Jeho rána zřejmě zaskočila i chytajícího Klimeše.

Veškeré liberecké naděje ale Kometa pohřbila, když se tři minuty před koncem dostali do přečíslení dva na jednoho Jenyš a Vojáčkem. Druhý jmenovaný přenechal kotouč Pavlovi Jenyšovi, který dokázal proměnit a určit finální podobu skóre – 5:2.

To i přes to, že Tygři měli k dispozici trestné střílení. To ale Hrníčko neproměnil, a tak se jeho tým vrátil domů bez jediného bodu. Naopak Kometa si před play-off potvrdila formu, kterou se může pyšnit.