Junioři rozdrtili Kladno

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Tygří junioři museli ve středečním utkání dokázat, že patří na desáté místo a porazit dvacáté Kladno. Od začátku na to šli správným směrem, už v polovině prvního dějství vedli 3:0. Nakonec vyhráli dokonce 5:0 a tak si Alexa připsal už třetí nulu v sezoně. Gól navíc nepustil už úctyhodných 125 minut. Bulíř se Skalickým si připsali po dvou gólech, Vít Jonák zase posbíral tři asistence.

32. kolo, středa 17. listopadu 2010
5:0
(3:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kedršt (Kouřil, Jánošík), 6. Bulíř (Jonák, Dám), 12. Bulíř (Jonák), 39. Skalický, 46. Skalický (Jonák). Vyloučení: 9:7, navíc Redlich (KLA) 5+do konce utkání. Využití: 1:0. Průběh utkání: 5:0.

Alexa - Karlík, Dám, Šefl, Lacek, Říha, Sobotka, Šimek - Skalický, Bulíř, Jonák, Bittner, Jánošík, Kedršt, Maďar, Mulač, Kraus, Kouřil, Morong, Miškovský, Valášek.

Rytíři Kladno

Pucholt (Lejsek) - Jupa, Gutwald, David, Steigauf, Kužel, Obr, Koranda, Tomáš - Melka, Medřický, Krpata, Doskočil, Bernat, Redlich, Drda, Hybner, Kupec, Palaščák, Vyšín, Čurda.

Sváteční odpoledne přineslo do Liberce další kolo NOEN extraligy juniorů. Tygři se měli utkat s Kladnem a tak se očekával předem cekem jasný souboj. Vývoj utkání všechna očekávání jen potvrdil.

Kladenským hokejistům se začátek opravdu nevydařil. Po necelých dvou minutách šel pykat za držení Medřický a zanedlouho Tygři vstřelili gól. Trefil se Jaroslav Kedršt, kterému poslal puk před branku Tomáš Kouřil - 1:0. O dvě minuty později, se soupeřem stále bez významnější akce, se Tygrům podařilo dokonce zvýšit vedení. Vít Jonák vyslal do brejku Michala Bulíře, který předvedl svou technickou stránku a prosadil se backhandovým blafákem - 2:0.

Pak se hosté konečně začali trochu prosazovat a nacházet cestu přes střední pásmo. Co ale pustila defenzivní hráz Tygrů, to zastavil Alexa. Tygři ale mírnému tlaku odolávali a dokonce zvedli náskok o další branku. Daniel Skalický forecheckingem přinutil kladenské obránce k chybě a Jonák našel před brankou opět Michala Bulíře, který opět technicky šanci proměnil - 3:0. Po gólu se Tygři opět ujali mírného tlaku, když ale přišla kladenská přesilovka, museli se mít na pozor. Tři vteřiny po vypršení Šimkova trestu musel začarovat Alexa, který se dokázal natáhnout pro Čurdovu dorážku.

Druhá třetina už byla ve znamení defenzivní hry vedoucího týmu a snahy jeho soupeře. Kladenští se tímto způsobem dostali opravdu blízko ke snížení skóre, když se Mulač provinil faulem a dal soupeřovi trestné střílení. Antonín Melka zkoušel na Alexu backhandový blafák, bohužel pro hosty neuspěl. Třetina pokračovala v nezáživném tempu a adrenalin se zvedl až když se mělo konat další trestné střílení, tentokrát na domácí straně. Daniel Skalický ho zkušeně proměnil střelou pod vyrážečku brankáře Pucholta - 4:0.

Třetí třetina působila vskutku ofenzivněji, to ale jen do její poloviny, kdy se začal zápas dohrávat. Ještě předtím stihl skórovat Daniel Skalický, který překvapil Pucholta povedenou střelou z úhlu - 5:0. Na kladenských hráčích byla vidět frustrace, když se opět dostali do pasáže, ve které se jim nepodařilo dostat přes střední pásmo. Redlich pak dostal za napadení Valáška pětiminutový trest a trest do konce utkání a při prodloužené přesilovce měli tak Tygři velkou šanci náskok zvýšit. Nejblíže byl po Dámově střele k šestému gólu Mulač, který ale puk do brány nedokázal zasunout.

Poslední dvě minuty opět přinesly velké drama. Nejprve se nechal vyloučit Skalický a když i tato přesilovka vypadala bezzubě, hosté vykoledovali další faul. Tentokrát na trestnou lavici putoval Valášek, díky čemuž se hosté dostali do výhody dvou hráčů. Doskočilovu dorážku z blízkosti musel Alexa zalehnout, když už dokonce zbývalo jen osmnáct sekund. Dvě sekundy před závěrečnou sirénou vypálil z kruhu dělovku Čurda, Alexa měl ale štěstí, že se odrazila od tyče do bezpečí. Liberecký gólman si tedy připsal druhé čisté konto v řadě a gól nepustil už 125 minut.