Junioři na Jihlavu nestačili. Od Dukly inkasovali pět branek

Jihlava/Liberec - Utkání rozhodla už první třetina, v níž naše U20 obdržela tři góly. Svěřenci trenéra Milana Plodka sice poté snížili, jenže Dukla měla zápas pevně ve svých rukách a až do závěrečných okamžiků si držela pohodlný náskok.

2. kolo, pátek 31. ledna 2020
5:2
(3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Pětník (Doležal), 17. Chlubna (Dvořák), 20. Rašín (Chlubna, Juda), 37. Čermák (Brož, Piskač), 53. Chlubna (Pětník) – 36. Drábek (Had), 45. Kovář (Drábek). Rozhodčí: Horák – Polák, Rampír. Vyloučení: 10:10. Vyšší tresty: 3:2 Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Dukla Jihlava

Chaloupek – Rašín, Piskač, Dvořák, Grauer, Trávnik, Černohorský – Fiala, Juda, Chlubna – Barák, Čermák, Brož, Pětník, Kardoš, Doležal

Král – Aubrecht, Charvát, Kovář, Šedivý, Had – Adamec, Křepelka, Šafařovský – Jiruš, Trunda, Strnad – Drábek, Žemba, Hujer – Jansa, Šeliga, Nezbeda – Vomáčka

Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe Jihlavě, která sice v úvodu nevyužila přesilovku, nicméně i tak se již v sedmé minutě dostala do vedení. Jiří Doležal nabil Richardu Pětníkovi a ten otevřel skóre - 1:0.

Liberečtí následně nevyužili vlastní početní výhodu, což se záhy ukázalo jako klíčkové. Daniela Krále totiž nejdříve překonal Tomáš Chlubna a chvíli před první sirénou také Patrik Rašín - 3:0. Do kabin tak šli Tygři s tříbrankovým mankem.

Ve druhé třetině začaly pracovat nervy a sudí rozdávali jeden trest za druhým. Liberecký Adam Charvát navíc dostal za hrubost 5+20 minut a utkání pro něj skončilo. Dlouhou početní výhodu Dukla nevyužila, a tak se o slovo konečně přihlásili Liberečtí. Michael Drábek prostřelil Chaloupka a snížil na rozdíl dvou branek - 3:1. Domácí ale vzápětí odpověděli gólem Patrika Čermáka - 4:2.

Na začátku třetí části se ještě prosadil Filip Kovář, jenže ze strany Severočechů to bylo bohužel vše. Duel poté kouskovaly potyčky a mnohá vyloučení, což vyhovovalo především Jihlavě. Ta svou výhru pečetila osm minut před koncem, když se podruhé v zápas trefil Tomáš Chlubna - 5:2.

„Utkání jsme nezvládli především v hlavách, protože není možné předvést takový výkon. Kluci nás hodně zklamali!“