Jelínkovo snížení k obratu nevedlo. Tygři padli v Olomouci 1:3

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Olomouc/Liberec – Hanáci získali během prvních dvou třetin dvougólový náskok, chvíli před druhou sirénou však pro Tygry vybojoval naději svým gólem Petr Jelínek. V závěrečném dějství ale Olomouc znovu odskočila a vedení si pohlídala až do konce.

8. kolo, neděle 26. září 2021
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Bambula (Kolouch), 24. Krejčí (J. Káňa, Kucsera), 45. J. Káňa (Ondrušek, Kucsera) – 37. P. Jelínek (J. Vlach, Rosandić). Rozhodčí: Kika, Obadal - Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4475. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Olomouc

J. Sedláček (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – J. Káňa, Krejčí (A), Kucsera – Burian, J. Knotek (A), Navrátil – Klimek, Handl, Kunc – Strapáč, Kolouch, Bambula.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner (A), Filippi, Záborský – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Šír – Jiruš.

Utkání začali aktivněji Olomoučtí a už v šesté minutě rozradostnili své fanoušky. Petr Kolouch zavezl kotouč do útočné třetiny a hned za modrou přihrál Janu Bambulovi, který si ještě popojel do lepší palebné pozice a zamířil přesně do horního rohu. Tygři se postupně oklepali z drtivého nástupu domácích a srovnali hru. Do jediné vážnější šance se ovšem dostal pouze Dávid Gríger, který při přesilové hře doklepával vyražený kotouč ze vzduchu do napůl odkryté brány. Jakub Sedláček ale stačil fantasticky zasáhnout hokejkou.

Na začátku druhého dějství šelmy nezužitkovaly přesilovku a vzápětí podruhé inkasovali. Na konci rychlého protiútoku našel Jan Káňa parádním pasem před Kváčou zcela volného Davida Krejčího a ten šikovně tečoval puk za brankovou čáru. Ve 37. minutě se nakonec dostali ke slovu i Liberečtí. Kapitán Petr Jelínek doklepl do sítě neúspěšnou ránu Jaroslava Vlacha a dal tak Severočechům naději na zvrat.

Již v úvodu třetí periody však Liberec zmrazil Jan Káňa, jenž při početní výhodě svižným projektilem z vrcholu kruhu propálil Petra Kváču a vrátil Hanákům dvoubrankové vedení. Hned na to mohl šelmy do hry vrátit Marek Zachar, jenže jeho samostatný únik vychytal Jakub Sedláček. Tygři se poté až do závěrečných vteřin snažili aspoň o kontaktní trefu, Kohouti už si ovšem tříbodové vítězství pohlídali.

FOTO: Daniel Klement (hc-olomouc.cz)

Patrik Augusta
„V utkání jsme velice brzo inkasovali, což je zrovna v Olomouci špatný začátek. Vzhledem k našemu rozpoložení a produktivitě, kterou máme v posledních zápasech, to není nic jednoduchého. Snažili jsme se vrátit do utkání, ale minimálně polovinu duelu jsme tahali za kratší konec. Domácí skvěle bránili, byli silnější v soubojích a v momentě, kdy se nám podařilo snížit a znovu jsme se nadechli, tak jsme dostali třetí gól. Zápas se na jednu branku vyhrát nedá. Gratulace soupeři k týmovému výkonu.“

Zdeněk Moták
„Musím říct, že jsme hráli velice dobře. Z naší strany to byl zodpovědný a kvalitní výkon podpořený všemi hráči, kteří nastoupili. Nicméně zlom v náš neprospěch mohl nastat po té přesilové hře. Místo toho, abychom navýšili vedení na 3:0, tak jsme poté inkasovali. V ten moment jsme se začali o výsledek trochu bát. Myslím si ale, že obrannou hrou a proměněnou přesilovkou na 3:1 jsme výsledek v závěru kvalitně ubránili. Samozřejmě musím poděkovat hráčům, protože výkonost se opravdu zvedá. Zároveň budeme stále pracovat na produktivitě. Ta nás zatím zlobí.“

8. kolo, neděle 26. září 2021
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Olomouc