Jediná branka rozhodla. Tygři podlehli Bruslařům fotbalovým výsledkem 0:1

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - Svěřenci Filipa Pešána po divokém utkání s ruským Novokuzněckem sehráli v Mladé Boleslavi podstatně klidnější zápas. Rozhodla ho jediná branka, kterou bohužel vsítili domácí Bruslaři. Tygři však budou mít šanci na odvetu již pozítří, kdy se hraje na severu Čech.

přát., úterý 07. srpna 2018
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Látal (Orsava). Rozhodčí: Lacina, Horák – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Krofta) – Hanzlík (A), Pláněk, Bernad, Říha, Dlapa, Kurka, Hrdinka, Kotvan – Šťastný, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, Knotek, Skalický – Orsava, Najman, Látal – Flynn, Musil, Kousal.

Schwarz (Hosnedl) – Havlín, Hanousek, Maier, Urbanec, Husa, Bednář, Kunst – Ordoš, Vlach (C), Lakatoš – Braid, Chrtek, Jeník – Zachar, Mikyska, Psota – Šír, Bittner (A), Klapka.

Oproti předchozímu duelu naskočili Tygři do zápasu s Mladou Boleslaví také s útočným triem Ordoš, Vlach a Lakatoš. Převahu si však v úvodu vytvořili především domácí. Klepiš sice ještě v zajímavé příležitosti minul, v osmé minutě ale šli Středočeši do vedení. Orsava přichystal puk Martinu Látalovi a ten blafákem do bekhendu překonal Schwarze.

Další zásah mohl přidat Knotek, ale jeho teč minula libereckou klec. Na druhé straně se do zajímavé pozice dostal Ondřej Chrtek, svou ránu ale rovněž nenasměroval mezi tři tyče. V závěru první periody ještě domácí brankář Krošelj lapil zajímavou ránu Hanouska od modré, Mladoboleslavští tak po třetině vedli těsně 1:0.

V úvodu druhé dvacetiminutovky zahrozil Klapla, na Krošelja však nevyzrál. Na druhé straně v početní převaze pronikl až před brankáře Martin Látal, tentokrát ale trefil pouze břevno Schwarzovy branky. O pár sekund později se k dorážce před prázdnou brankou dral Orsava, ale k zakončení se nedostal.

Středočeši měli i nadále více ze hry a brzy se do velké šance prodral Dlapa, toho však vychytal Marek Schwarz. Vzápětí v další příležitosti pálil Klepiš pouze vysoko nad. Tygři dostali v závěru druhého dějství možnost zahrát si přesilovou hru, tu ale nevyužili, skóre se tak neměnilo.

Hned po startu závěrečné třetiny otestoval Krošelja Kunst, jehož dělovka mladoboleslavskému brankáři vypadla z rukavic, nikdo z Tygrů se ale k dorážce nedostal. Středočeši zahrozili v přesilové hře, když se po kombinaci Klepiš odhodlal ke střele z voleje, Schwarz však tygřím skokem šanci zlikvidoval.

S blížícím se závěrem se čas na vyrovnání tenčil, domácí navíc měli kotouč častěji na hokejkách. Oscar Flynn dokonce pláchl obraně a vyrazil tváří v tvář libereckému brankáři, ten ale mladého forvarda vychytal. Skvěle chytající Schwarze ještě zkusil v závěru z trestného střílení propálit Vondrka, trefil však pouze břevno. Bílí Tygři už se do výraznější šance nedostali, z Mladé Boleslavi si tak omlazená sestava veze prohru 0:1.

Vladimír Čermák
„Jednalo se teprve o náš druhý přípravný zápas, šli jsme do něj z plného tréninku. Naše hra má ještě spoustu nedostatků, ale do začátku soutěže nám pořád zbývá dost času. Velká spokojenost naopak panuje s výkony gólmanů, protože v základní hrací době jsme ještě neinkasovali.“

„Během prvních dvou třetin jsme toho moc neukázali. Byli jsme takoví bázliví, což bylo možná dáno sestavou, v které jsme tu nastoupili. Před třetí třetinou jsme trochu přeházeli útoky, trochu jsme to nakopli a myslím, že jsme v ní předvedli v rámci zápasu nejlepší výkon. I tak jsme se však málo tlačili do branky a málo jsme trefovali předbrankový prostor. V podstatě jsme ani neměli z čeho dát gól. “