Hokejový boj se šťastným koncem! Junioři doma porazili indiány 3:2

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Juniorka prožívá další náročný víkend, ale půlku mise už zvládla za tři body! V utkání, které se neobešlo bez bitky, Liberečtí sice většinu času vedli, ale Západočechům chybělo v závěru jen pár centimetrů ke srovnání! Nakonec však Tygři napínavou koncovku ubojovali a připisují si tak cenné vítězství.

35. kolo, pátek 17. ledna 2020
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Kovář (Křepelka, Žemba), 16. Šeliga (Drábek), 35. Drábek (Kovář) – 11. Tůma (Kopic, Kovařík), 56. Čermák (Kovařík). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Povová.. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 57. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Čajan (Franc) – Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Adamec M., Jansa, Strnad, Měchura, Liška, Drábek, Nezbeda, Trunda, Šeliga, Žemba.

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Špaček, Jiříček, Pánek, Staněk, Vajner, Kovařík, Malák (C) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec V., Šuhaj (A), Říha, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek (A), Soukup.

První dvacetiminutovka byla velmi divoká už od samého začátku, jelikož už v páté minutě měli Tygři výhodu 5 na 3. Vracející se čtvrtý hráč Plzně nestihl nijak zareagovat na přesnou palbu z pravé strany Filipa Kováře, který poslal Liberec do vedení 1:0! Hosté však v jedenácté minutě dorovnali díky nepřehlednosti u liberecké brány a trefou Jana Tůmy - 1:1. Posléze mohli diváci přihlížet bitce mezi Jakubem Šedivým a Danielem Malákem z Plzně, kteří se odebrali po svém představení do kabin. Hostující brankář se ke konci periody dopustil menšího trestu, čehož využil Dominik Šeliga a poslal Liberec opět do vedení 2:1!

Ve druhé třetině měl příležitost k vyrovnání Adam Ženíšek, který vystřelil z pravé strany, čímž se utvořil tlak u liberecké svatyně. Nicméně hosté si poté průběh hry zkomplikovali dvojnásobným oslabením, z kterého Tygři celkem rychle těžili. Po několika střelách Jana Křepelky se do situace vložil Michael Drábek, jenž trefil jediné volné místo v kleci Marka Micky – 3:1!

Třetí část pokračovala ve stylu svižného hokeje a už v první minutě byl pobídnut k zakončení Adam Měchura, ale nahrávku k levé tyči nestihl zachytit. Hned o malý moment později se sám rozjel Jan Křepelka, který objel všechny obránce a nakonec trefil brankářovo rameno. Poté se předvedlo další tygří útočné duo, kdy Filip Jansa nahrával na vzdálenější tyč Janu Žembovi, ale toho zastavil včas přesunutý Marek Micka.

Zákrok si ale připsal také Pavel Čajan, když dobře čelil pokusu Jana Tůmy z mezikruží a následně nebyl překonán ani Adamem Ženíškem z pravé strany. U klece Plzně měl příležitost Benjamin Vomáčka, jenže nakonec trefil pouze betony. Liberec posléze obstál další těžší situaci, kdy dostal prostor Filip Kovařík, kterému se procpat puk do brány ani na několik pokusů nepodařilo.

V 56. minutě indiáni snížili, když si Tomáš Čermák najel na pravou stranu a individuální akcí trefil horní tyč, kde se kotouč odrazil přímo do sítě – 3:2. Plzeň v závěru utvořila na libereckou bránu tlak a málem se jí podařilo srovnat! Vojtěch Šuhaj dostal nabídku přímo před odkrytou bránu a dokonce měl dostatek času na zakončení, ale nešťastně trefil horní tyč a z obrovské šance nesrovnal! Liberec tak i s trochou štěstí západočeskou ofenzívu ustál a ze svého ledu si odnáší tři body!

„První třetina se hodně podobala play-off, bylo tam dost osobních soubojů, což vyvrcholilo v bitku. Pak se to trošku zklidnilo a hrál se parádní hokej. Plzeň má výborný tým, hodně bruslí, což nám na začátku dělalo problémy. V průběhu zápasu jsme to otočili a myslím, že kdybychom ve třetí třetině využili víc šancí, tak mohlo být rozhodnuto dřív. Nemyslím si, že jsme byli lepší, na konci jsme měli štěstí, ale kluci si vítězství zasloužili.“

Petr Vojan
„Po delší době jsme měli v zápase nasazení a emoce. Bohužel jsme dostali tři góly ze dvou oslabení pět na tři, přičemž u prvního se nestihl zapojit čtvrtý hráč vracející se z trestné. Zbytečnými vlastními chybami jsme poslali Liberec do vedení a pak jsme to dotahovali. Dali jsme kontaktní gól, sehráli jsme slušně přesilovku a potom trefili tyčku, což bylo o smůle nebo o štěstí. Hráčům nemůžeme vytknout jejich nasazení a bojovnost, výsledek je druhá věc.“