Dramatická bitva dospěla do druhého prodloužení. V tom urval mečbol Třinec

Liberec – Tygři přežili úvodní nápor Třince a poté se díky trefě Radana Lence dostali do vedení. V prostřední dvacetiminutovce Slezané srovnali, jenže šelmy si vzaly vedení zpět a držely jej až do závěrečné třetiny. Oceláři se ale nevzdali a brankou sedm minut před koncem poslali zápas do prodloužení. V druhém nastaveném čase poté vsítili gól hosté, kteří se tak opět ujímají vedení.

F5, pátek 26. dubna 2019
2:3p
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner (Kvapil, Ševc) – 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Martin Růžička, Roth), 87. O. Kovařčík (M. Kovařčík). Rozhodčí: Hodek, Kika – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek.

Utkání začalo s maximálním nasazením od obou mužstev. V úvodu byli opět aktivnější Třinečtí, jenže Tygři je následně umlčeli vedoucí brankou. V páté minutě Martin Ševc krásným pasem z vlastní brankové čáry vyslal do samostatného úniku Radana Lence, jenž střelou k pravé tyči prostřelil Šimona Hrubce. Gól jako by dodal libereckému týmu křídla a Oceláři najednou nestíhali. Chybu v jejich rozehrávce málem využil Tyler Redenbach, na jehož pokus z mezikruží reagoval Šimon Hrubec na poslední chvíli.

Následně putoval na trestnou lavici Ladislav Šmíd, šelmy ale zvládly oslabení na výbornou. Slezané se nicméně dostali díky přesilovce zpět do tempa. Ondřej Kovařčík se proháčkoval až k zakončení, které však svým betonem vyrazil Roman Will. Na druhé straně poté Michal Birner nebezpečně tečoval nahození Martina Ševce, jenže puk nakonec zamířil těsně mimo. Stav poté nezměnila ani početní výhoda Liberce, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Prostřední dvacetiminutovka začala lépe pro hosty. V přečíslení dva na jednoho totiž Vladimír Dravecký našel před bránu najíždějícího Erika Hrňu, jenž nasměroval kotouč do sítě. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, Roman Will i Šimon Hrubec se však činili a drželi nerozhodný stav.

Zhruba v polovině zápasu se chvíli nehrálo kvůli výpadku proudu. Vynucená přestávka pomohla spíše Severočechům, kterých byl od té doby plný led. Oceláři však nebezpečně hrozili z protiútoků. Do jednoho z nich se dostal Ethan Werek, jenž pálil z pravého kruhu. Roman Will ale podržel Tygry i tentokrát.

V závěru druhé periody to už začínalo na ledě pěkně jiskřit. V jednu chvíli hráli Liberečtí ve čtyřech proti třem a tuto přesilovku mazácky využil Michal Birner, jenž si zpoza brány vybruslil před Hrubce a bekhendem poslal puk do horního rohu. Vzápětí si početní výhodu zahráli i Oceláři, kteří si ovšem vylámali zuby na skvělém Romanu Willovi.

V úvodu závěrečného dějství už to na ledě pořádně vřelo. Horké chvilky zažili především svěřenci trenéra Filipa Pešána, kteří s vypětím všech sil ubránili dvojnásobné oslabení. V devětačtyřicáté minutě přihrál Petr Vrána před bránu zcela volnému Vladimíru Draveckému, ten naštěstí pro Liberec ale puk nezpracoval.

Slezané se však sedm minut před koncem vyrovnání dočkali. Sražený pokus hostů se dostal k Martinu Růžičkovi, jenž ještě nahrál lépe postavenému Ethanu Werekovi a ten překonal marně se natahujícího Willa. Vzápětí byl však vyloučen Tomáš Marcinko, jenže šelmy tuto šanci i přes několik slibných střel nevyužily. Třetí branku poté mohl vstřelit osamocený Jakub Valský, trefil ale pouze připraveného Šimona Hrubce, a tak se šlo do prodloužení.

V tom již byla na všech hráčích znát nervozita. V celkově devětašedesáté byl za podrážení potrestán Martin Růžička, Liberečtí ale početní výhodu i přes enormní tlak nevyužili. O chvíli později jeli Lukáš Krenželok s Markem Zacharem sami na Hrubce, prvně jmenovaný se rozhodl pro individuální zakončení a byl vychytán hostujícím gólmanem. Severočeši byli nadále mnohem aktivnější než soupeř, jenže gól nepadl a přišlo na řadu prodloužení s číslem 2.

Na jeho začátku měli Oceláři několik nebezpečných příležitostí, Tygry ale držel Roman Will a taky obětavý Lukáš Derner, jenž zblokoval zakončení do odkryté klece v podání Arona Chmielewského. Poté už však přišlo rozhodnutí. Střela Michala Kovařčíka se od zadního mantinelu odrazila zpět do brankoviště, kde jej za Willova záda dorazil Ondřej Kovařčík. Třinec se tak ujímá vedení 3:2 v sérii a Liberečtí budou muset v neděli odvracet mečbol.

Filip Pešán
„Byl to velmi vyrovnaný zápas, který pro nás skončil nešťastně. Na druhou stranu si myslím, že ve čtvrtém zápase v Třinci jsme byli horším týmem a odvezli jsme si vítězství. Dnes jsme byli lepší a prohráli jsme. Pojedeme se do Třince poprat o vyrovnání série.“

Václav Varaďa
„Utkání se mi hodnotí dobře, těší mě výhra v takto důležitém duelu. Pro nás tím ovšem nic nekončí, je to velmi vyrovnaná série a tento zápas to ukázal. Bylo to nahoru dolů, chvíli otěže tahali domácí a chvíli my. V závěru jsme byli šťastnější, štěstí ale přeje připraveným, což jsme my byli.“