Dorostenci rozstříleli Havlíčkův Brod a z Vysočiny si přivážejí vítězství!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Tento souboj sousedících týmů v tabulce ELIOD extraligy dopadl lépe pro Tygry. Liberec se po první třetině ujal vedení a do konce zápasu korigoval výsledek. Počitadlo skóre se zastavilo až na osmi gólech. Dvakrát se prosadil útočník Jakub Masař. Dorostenci z Vysočiny přivážejí tři body a v tabulce se ocitli na čtvrtém místě!

11. kolo, čtvrtek 17. října 2019
1:8
(0:3, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 44. Prášek (Zych) – 3. Trunda, 6. Plos (Kříž, Meisel), 19. Masař (Plos, Paztzel), 40. Meisel (Kříž), 52. Masař (Kříž, Dvořák), 53. Vodlan (Tůma, Böhm), 54. Dvořák (Kříž, Plos), 57. Putz (Tůma, Böhm). Rozhodčí: Vojtěch Král – Tomáš Krejčí, Erik Berger. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 1:5, 1:6, 1:7, 1:8.

BK Havlíčkův Brod

Kubík (54. Tuček) – Jakubec, Besmák, Zych (C), Doležal, Kuchta, Číhal, Kutlvašr – Dymák (A), Rauš (A), Janko, T. Holenda, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Krátký (Franc) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Tůma – Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Plos, Masař, Jobek

První třetinu začali Tygři aktivně. Už ve druhé minutě se prosadil Tomáš Trunda , který se dostal po levé straně do útočného pásma. Kapitán šelem z levého kruhu vystřelil nechytatelnou ránu zápěstím a trefil se přesně nad pravý beton Davida Kubíka – 0:1.

Při následné hře se provinil útočník Havlíčkova Brodu vysokou holí a zamířil na trestnou lavici. Severočeši využili tuto šanci a v přesilovce navýšili svůj náskok. Filip Kříž vypálil od modré a havlíčkobrodský brankář David Kubík jeho ránu vyrazil před sebe. Nejrychleji u odraženého kotouče byl Lukáš Plos, který trefil odkrytý kout brány - 0:2!

Tomáš Trunda mohl přidat druhý gól v tomto zápase! Kapitán Liberce dostal nabito mezi čáry, odkud překonal Kubíka. Domácího brankáře, naneštěstí pro Tygry, zachránilo břevno. Maskovaný muž na druhý pokus puk skryl pod svými betony před případnými dorážkami.

Naopak Havlíčkův Brod měl v druhé polovině prvního dějství také několik šancí! V oslabení se sám vydal do protiútoku Matěj Kravec, který bekhendem mezi betony nepřekonal libereckého gólmana. Ke konci periody ani šelmy nezahálely a gólově se prosadil Jakub Masař, jenž po nahrávce od Lukáše Plose z pravé strany nenápadnou střelou zakončoval za brankáře – 0:3.

Ve druhé třetině se Východočechům nedařilo proměnit šance, které si vytvářeli před gólmanem Tygrů, Čeňkem Krátkým. Ten v několika nepřehledných situacích musel doslova kouzlit ve svém brankovišti.

Ke konci prostřední periody Tygři navyšovali tlak a podařilo se šelmám vsítit gól tři sekundy před sirénou! Filip Kříž nahrál k hranici levého kruhu Lukáši Meiselovi, který propálil přesouvajícího se gólmana Kubíka – 0:4.

Ve třetí třetině překazil Jaroslav Prášek čisté konto Krátkému! Havlíčkobrodskému útočníkovi se po nahrávce Martina Zycha podařilo krásným blafákem položit libereckého gólmana a bekhendovou střelou zakončovat nad beton do odkryté brány – 1:4.

Tento obdržený gól šelmy nabudil a více zatlačily na soupeře! Výsledkem jim byla třígólová smršť! Po vyhraném buly se puk dostal k Filipu Křížovi, jenž nabil Jakubovi Masařovi. Liberecký útočník zakončoval pod horní tyč – 1:5. Při šestém gólu Tygrů, Tadeáš Tůma našel na pravém kruhu Luku Vodlana, který kotouč zavěsil do levého horního rohu – 1:6.

Tuto gólovou nadílku v průběhu dvou minut završil Jakub Dvořák! Po nahrávce na modrou čáru od Filipa Kříže využil obránce Severočechů zakrytého výhledu Kubíka a poslal puk do brány – 1:7. Tuto situaci řešil celek z Vysočiny vystřídáním brankářů. Brankáře Kubíka vystřídal maskovaný muž číslo dvě, Tuček.

Tato změna nepomohla a Tygři přidali svoji osmou branku. David Putz se protáhl po pravé straně do útočného pásma. Útočník šelem zkusil zakončit před Tučkem na levou tyč, puk mu ale sjel z hole a doklouzal za brankovou čárů pod betony domácího gólmana – 1:8!

Richard Lobo
„První třetina byla divoká, hrálo se nahoru – dolů. Hezký mládežnický hokej se spoustou chyb, které jsme naštěstí dokázali potrestat, zatímco Brod ne. Po první třetině to bylo 3:0, tam se to asi zlomilo. Brod v ní měl pět nebo šest gólových šancí, které naštěstí nevyužil. Hodně nás v tu chvíli podržel brankář. Druhá třetina už byla z naší strany lépe pohlídaná. Brod na nás ve třetí třetině vletěl a dal gól, ale nám se povedlo dalšími brankami odpovědět a zlomili jsme zápas na naši stranu.“

Tomáš Hart
„V první třetině jsme dostali góly po individuálních chybách, ale měli jsme šance na to, abychom nějaké góly dali. Dvakrát nebo třikrát jsme jeli sami na bránu, ale nevyužili jsme toho. Liberec ze stejných situací góly dal. Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli se soupeřem vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině to sklouzlo po pátém gólu k tomu, že to nakonec skončilo 8:1. Dvě třetiny jsme ale hráli dobře a bojovali jsme. Rozdíl byl v tom, že jsme nedávali góly. Proto to skončilo tak, jak to skončilo.“