Dorost dotahoval marně, derby ovládli Bruslaři

Liberec - Do souboje dvou nejlépe postavených týmů skupiny západ vstoupila lépe Mladá Boleslav, která v polovině utkání vedla už 3:0. Tygři sice snížili a dále svého soupeře tlačili, další gól už však nepřidali. Bruslaři tak v derby zvítězili a do tabulky si připsali cenné tři body.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji Boleslavští, do první větší šance se ale dostali Tygři. Radek Janata vystihl přihrávku na modré čáře a mířil sám na branku, na Daniela Forsta ale nevyzrál. To Liberecké mohlo mrzet, protože vzápětí šli hosté do vedení, když se po nahrávce Vojtěcha Hradce prosadil Jakub Vítek - 0:1. V 17. minutě to navíc bylo už o dvě branky. Přesilovkou střelu Vojtěcha Steklého před brankou nechytatelně tečoval Dominik Haman - 0:2!

Už po pěti minutách druhé třetiny na tom byli Liberečtí ještě hůř. Po další přesné nahrávce Vojtěcha Hradce totiž z pravého kruhu přesně zamířil Oscar Lisner - 0:3. Hned vzápětí mohl snížit Daniel Varády, z levého kruhu ale Forsta nepřekonal. Po prostřední části hry tak hosté drželi tříbrankový náskok.

To se však změnilo hned po necelých třech minutách třetí periody. V přesilovce se do přihrávky Jakuba Ehrenbergera na levém kruhu opřel Samuel Fiala a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:3. Tygři následně měli více ze hry, jenže Boleslavské skvělými zákroky držel brankář Daniel Forst, který za svá záda už další gól nepustil. Bruslaři si tak z města pod Ještědem odvážejí tři body, díky nimž se dostali do čela tabulky.

Milan Plodek
„Stejně jako v minulém zápase proti Karlovým Varům nám vůbec nevyšla první třetina, chyběl nám pohyb, čehož soupeř využil a dal dva góly. To bohužel rozhodlo celý zápas. Od druhé dvacetiminutovky už jsme se zvedli, v třetí části jsme pak soupeře zmáčkli, bohužel nám to tam ale nespadlo. Na tom však zapracujeme, za ty poslední dvě třetiny můžu kluky pochválit."
Václav Pletka
BK Mladá Boleslav
„Myslím si, že to bylo z obou stran velmi kvalitní utkání. Dostali jsme se do vedení, pak jsme ale zbytečnými vyloučeními pustili soupeře do hry. Nakonec to ještě bylo napínavé, naštěstí jsme to ale zvládli. Klukům patří velké díky, výborně nám zachytal gólman, celkově prostě klaplo vše, co mělo."