Dorost brilantním výkonem přehrál Pardubice za čtyři body!

Pardubice/Liberec - Výborně! Kategorii U16 se zápas v Pardubicích povedl, po výborném výkonu brala totiž čtyři body a je v tabulce druhá za Kometou Brno. Adam Měchura si připsal gól a dva nahrávky, Mikuláš Jenčovský zase branku a dvě asistence, Vojtěch Polák asistoval hned u tří gólů.

10. kolo, sobota 20. října 2018
2:7
(1:2, 0:4, 1:1 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Kloz (Paleček, Chabada), 50. Formánek (Půlpán) – 16. Rossmy (Polák), 20. Masař, 21. Šedivý (Měchura, Masař), 29. Jenčovský (Polák), 36. Měchura (Šedivý, Jenčovský), 38. Duschka (Polák, Jenčovský), 44. Gajda (Dvořák, Hujer), rozh. náj. Putz. Rozhodčí: Vepřek – Hrabal, Kalina. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:48. Diváci: 60.

HC Dynamo Pardubice

Borovička (47. Ševčík) – Vašíček, Tvrdík, Chabada, Špinka, Hebek – Paleček, Koudelka, Kubíček, Formánek, Nekvida, Kloz, Burda, Novotný, Matuška, Půlpán, Štětka

Vopravil – Damašek Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Jenčovský, Plos Masař, Polák, Rossmy, Gajda

Do vedení se dostali domácí, kteří ve čtrnácté minutě propálili Štěpána Vopravila. Jen o osmačtyřicet vteřin později srovnat svým osmým gólem v sezoně Bennet Rossmy po asistenci Vojtěcha Poláka. Tygři navíc na konci první periody využili ještě přesilovou hru po faulu Dominika Špinky, za sedm vteřin po vhazování se radoval Adam Měchura.

Domácí navíc inkasovali další trest v poslední vteřině první třetiny a i podruhé bylo naše mužstvo v přesilovce úspěšné. Jakub Šedivý po ose Masař - Měchura umocnil vedení party Richarda Loba a Václava Kočího. Z liberecké strany to ale nebylo ani zdaleka vše. Do konce periody padly ještě tři góly a všechny z nich obstarali Tygři. Ve 29. minutě skóroval Mikuláš Jenčovský a po dalším pasu Poláka.

Následně vstřelil druhý gól v duelu Adam Měchura a předchozí dva střelci druhé třetiny asistovali. Na závěr periody propálil Michala Borovičku ještě Vojtěch Duschka. Znovu nahrával Polák a Jenčovský.

Naše mužstvo soupeře drtivě přestřílelo. Na branku soupeře vyslalo celkem hned osmačtyřicet střel, Vopravil si připsal celkem třiadvacet úspěšných zákroků. Sedmou tygří branku obstaral Petr Gajda v početní výhodě. Za Pardubické reagoval v 50. minutě František Formánek. Bonusové prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a na řadu tak přišly i samostatné nájezdy. V těch byl rozhodujícím faktorem David Putz, modrobílí tak brali ze zápasu všechny čtyři body.

Richard Lobo
„Zápas s Pardubicemi se nám povedl od první minuty po poslední nájezd. Kluky musím pochválit, plnili, co měli, přidali svoje parádní věci a podle toho vypadá výsledek. Jsem rád, že jsme jim vrátili výsledek z prvního zápasu a vezeme všechny 4 body. Snad na dobré výkony navážeme i ve čtvrtek proti silnému Hradci.“