Do nového roku pravou nohou! Tygři čtyřmi góly srazili Boleslav

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři si snad o lepším vstupu do roku 2019 nemohli nechat ani zdát. Svěřenci Filipa Pešána před zaplněnou arénou darovali svému lodivodovi k 41. narozeninám dárek v podobě výhry nad rivalem z Mladé Boleslavi a posunuli se na čelo extraligové tabulky.

32. kolo, sobota 05. ledna 2019
(0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 23. Lenc (Filippi, M. Kvapil), 35. Birner (Šmíd, Ordoš), 38. M. Kvapil (Lenc, Filippi), 50. Filippi (M. Kvapil) – 54. Šťastný. Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Pešek, Hanzlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 21:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Valský, J. Vlach, M. Zachar

BK Mladá Boleslav

Kantor (Krošelj) – Bernad, Němeček, Pláněk, Hrdinka, Kurka, Dlapa – Skalický, T. Knotek, Vondrka – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Látal, P. Musil, Flynn – P. Kousal, Najman, Grim

Bruslaři do zápasu nastoupili ve velkém stylu a prakticky ihned po začátku utkání mohli otevřít skóre. Puk, který Will nedokázal zkrotit pod svými betony, však Knotek za brankovou čáru neprotlačil. Na druhé straně měl v úvodní třetině dobrou šanci obránce Hanousek, jehož rána orazítkovala mladoboleslavskou tyč.

Radan Lenc proti dvěma hráčům Boleslavi

Pytel s brankami se roztrhl až v prostředním dějství. Skóre otevřel Radan Lenc, jenž stál na konci pohledné kombinace s Filippim a Kvapilem. Pak přišly velké chvíle Romana Willa. Bruslaři měli spoustu šancí, všechny ale ztroskotaly na skvělém libereckém brankáři.

Nízkou efektivitu svých rivalů dokázaly šelmy potrestat. Šmíd už mohl pálit, místo toho se ale rozhodl vybídnout ke skórování Michala Birnera a ten před prázdnou klecí nezaváhal. Třetí úder pak těsně před přestávku zasadil hostům nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil a zaplněná Home Credit aréna se otřásala v základech.

Taylor Doherty se tlačí před soupeře

Liberečtí po vydařené druhé části působili v závěru zápasu velmi uvolněně a svůj náskok si celkem bez problémů hlídali. Za Willem neskončil ani kotouč z hole Lukáše Žejdla, jemuž interesantní příležitost připravil exliberecký Lukáš Pabiška.

Červené světlo se rozsvítilo na druhé straně, když Tomáš Filippi nasměroval do sítě pohotový pas Kvapila. Cestu za třemi body nezkazila Tygrům ani jediná trefa hostů, kterou obstaral David Šťastný. Severočeši zvítězili poměrem 4:1, čímž se katapultovali na čelo extraligové tabulky.

Filip Pešán
„Věděli jsme, že soupeř hrál v posledních zápasech dobře, což se potvrdilo. Měli hodně šancí, takže to pro nás bylo těžké. Byli jsme trpěliví a odměnou nám jsou tři body.“

Miloslav Hořava
„Budu stručný. Liberec byl dneska lepší, a proto vyhrál. Měli jsme pár šancí, které jsme neproměnili, ale to nerozhodlo.“

32. kolo, sobota 05. ledna 2019
(0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav