Reportáž

Další vítězství! Dorost díky povedené třetí třetině přehrál Litvínov

Litvínov/Liberec - Sedmnáctka má na začátku sezóny parádní formu a v 6. kole ji nedokázal zastavit ani Litvínov. K vítězství přitom rozhodně nevedla lehká cesta, ještě před třetí třetinou totiž panovalo nerozhodné skóre, v poslední části hry však Tygři třemi góly zvrátili vývoj utkání na svou stranu a pod Ještěd si tak vezou další tři body.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se už ve čtvrté minutě dostali do vedení, když nabídnutou přesilovku po pouhých sedmi sekundách zužitkoval po rychlé kombinaci Matěj Maštalířský - 1:0. Následně si zahráli početní výhodu i Tygři. Tu sice nevyužili, mrzet je to ale nemuselo, protože zanedlouho bylo vyrovnáno. Po přihrávce Tomáše Prokůpka se prosadil Adam Král - 1:1. Po úvodní třetině tak panoval nerozhodný stav.

To se však změnilo už po dvaceti sekundách druhé dvacetiminutovky, když Liberecké poslal do vedení Radek Janata - 1:2. Odpověď Vervy přišla zanedlouho. V 32. minutě se po přihrávce aktivního Maštalířského trefil Jakub Bednařík - 2:2. Tygři následně dostali k dispozici hned pětiminutovou přesilovku, jenže tu ve vedoucí branku neproměnili. I po druhé siréně tak bylo skóre vyrovnané.

Klíčový okamžik utkání přišel zhruba v polovině třetí třetiny, když Tomáš Prokůpek opět vrátil Tygrům vedení - 2:3. Vzápětí to navíc bylo už o dvě branky, po nahrávce Radka Janaty se totiž prosadil Vojtěch Hois - 2:4. Litvínovští se sice nevzdali a šli si za vyrovnáním, jenže žádný další gól už kvůli skvěle chytajícímu Vojtěchu Hambálkovi nepřidali. V závěru naopak na konečných 2:5 upravil Vasyl Shpilka. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak ovládli už šestý zápas v řadě!

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Bylo to parádní dorostenecké utkání, soupeř nám nedal nic zadarmo. V třetí třetině jsme Litvínov fyzicky přetlačili a krásnými góly zápas rozhodli. Vyzdvihnout musím i výborný výkon gólmana."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner