Reportáž

Bílí Tygři potvrdili roli favorita a porazili rozjetou Mladou Boleslav

L i b e r e c - V rámci 48. kola letošního ročníku hokejové Tipsport extraligy pod Ještěd zavítali hokejisté Mladé Boleslavi, která momentálně, přestože se ji posledně dařilo, figuruje na posledním místě extraligové tabulky. To se projevilo i v dnešním zápase, ve kterém sice hosté drželi se Severočechy krok, co se výsledku týče, ale na ledě byli domácí dominantní. Martin Čakajík a Lukáš Vantuch pomohli k výhře dvoubodovým výkonem.

Při reprezentační přestávce oba celky očividně načerpaly ztracené síly a do zápasu vstoupily v rychlém tempu. Především Bílí Tygři se do svého soupeře pustili s odhodláním pravých šelem a po čtyřech minutách se už někteří z nich radovali. Poté ale nejistou situaci, kdy Kudrna trefil dlouhou ránou od modré konstrukci branky, rozsoudil sudí u videa. Podle něj liberecký veterán trefil spojnici tyče a břevna, nikoli vnitřní část konstrukce. Domácí fandové se ale mohli radovat hned o šest minut později. Při přesilovce vyslal nahození na branku Čakajík, puk ale uprostřed letu tečoval pod víko Michal Bulíř – 1:0.

Netrvalo dlouho a hosté už prohrávali o dvě branky. Ještě v jedenácté minutě totiž zavezl Špaček kotouč před boleslavskou branku, Hübl jej nedokázal přikrýt, čehož využil Petr Kica – 2:0. I hosté ale projevovali ofenzivní záměry a jeden z nich vyústil v pěstní výměnu názorů mezi Trončinským a Goertzenem. Oba hráči dostali za vyrovnaný souboj dvakrát dvě minuty. Nakonec se výpady hostům vyplatily a právě z úniku pokořil Pincovu lapačku Roman Tomas – 2:1.

Ve druhé třetině chvíli trvalo, než se hra dostala do svého původního tempa, z toho však opět těžil domácí tým. Při jedné z přesilovek zachyboval pasem do vlastního pásma bývalý Tygr Čutta, jehož minelu přesnou střelou nad Hüblovu lapačku ztrestal Lukáš Vantuch – 3:1. O pár momentů později byl blízko ke snížení opět Tomas, který obdržel přesný pas na hranici brankoviště, ležící beton nataženého Pince ale překonat nedokázal.

Zhruba tři minuty před koncem prostředního dějství se domácí dostali do dalších dvou velkých šancí, zatímco středočeskému celku se stále nedařilo výrazněji ohrozit Pincovu klec. Nejprve našel Kudrna v pěkné pozici před brankou Klimentu, ten však v tísni netrefil branku. Pak na branku ubíhal Bulíř, který ale neprošel přes faulujícího Rýgla. Sudí za faul nařídil trestné střílení, Bulíř však po finální kličce nedokázal najít skulinku v Hüblově výstroji.

Do třetí části zápasu vstoupili úspěšněji hosté. Nejprve zahrozili při přesilovce, když juniorský reprezentant Mozík neprostřelil Dernera, k dorážce se však dostal Stieler, jemuž se ovšem nepovedlo trefit prázdnou branku. Skórovat se hostům podařilo o několik minut později. Výborný našel na druhé straně útočného pásma Romana Tomase, který si přesnou střelou do šibenice připsal svůj druhý přesný zásah v utkání – 3:2.

Tomas svůj zájem o hattrick projevil ještě jednou. Sedm minut před koncem zápasu totiž jeho dlouhá střela od modré čáry trefila břevno liberecké svatyně. Poté se ale Tygrům povedlo pojistit si své vedení. Ze sevření mladoboleslavské ofenzivy se dostala první lajna libereckých šelem a po pokusech Nedvěda a Kudrny zasunul do branky dorážku Tomáš Klimenta – 4:2.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Věděli jsme, že nás čeká urputný soupeř, který v poslední době hraje kvalitní zápasy. My jsme byli rádi, že se nám podařil vstup do zápasu. V utkání jsme vždy sahali po větším rozdílu, ale Mladá Boleslav vždy snížila. V kombinaci se štěstím, kdy hosté trefili břevno, jsme dnešní body vyválčili. Má to pro nás velikou váhu.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): „Zápas jsme prospali v první třetině, kdy jsme se nemohli dostat do tempa. V 11. minutě jsme dostali dva slepené góly, ale dokázali jsme ve 14. minutě odpovědět. Druhou třetinu jsme hráli o trochu lépe, ale nebylo to pořád ono. Liberec pak odskočil na 3:1, ale my jsme snížili. Snažili jsme se dorovnat, ale udělali jsme chybu v obraně. Před tím jsme netrefili prázdnou branku a dali tyč. Za chvilku jsme dostali rozhodující gól. Chtěli jsme s utkáním něco udělat, ale domácí si to pohlídali a zaslouženě vyhráli.“

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner