Reportáž

Bílí Tygři doma přestříleli zlínské Medvědy

Bílí Tygři doma vyhráli čtvrtý zápas v řadě, tentokrát odjeli s prázdnou zlínští Medvědi. Poprvé v extralize liberečtí hokejisté nastříleli v základní hrací době pět branek a potěšitelný pro trenéra Jandače je fakt, že zápas svými góly rozhodli hráči, kteří se doposud příliš neprosazovali. Centr čtvrtého útoku Miroslav Hájek si připsal tři body, jeho křídlo Pavel Kábrt vstřelil první dvě branky Tygrů. V úvodu třetí třetiny hosté vyrovnali na 3:3, Bílí Tygři ovšem opět prokázali svoji sílu a v závěrečné třetině rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Do utkání vlétli Bílí Tygři s obrovským nasazením, které dokázali proměnit v branku již ve druhé minutě. Hájek střelou od modré čáry trefil pouze zlínského obránce, k puku se dostal Kábrt a střelou zápěstím k pravé tyči otevřel skóre. Neuběhly ani čtyři minuty a stejná dvojka opět slavila úspěch. Hájek se protáhl z levé strany podél mantinelu kolem zlínského beka a přihrávkou přes brankoviště vybídl opět Kábrta, který puk doklepl do prázdné brány. Hosté jako kdyby se po druhé inkasované brance probrali a ještě v téže minutě poprvé zahrozili nepříjemnou střelou od modré, která skončila těsně nad Faltovou svatyní. V polovině první třetiny nápor Liberce polevil, hra byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách a začalo se mírně přitvrzovat, z čehož plynuly přesilovky pro oba celky. Jakým způsobem se mají hrát přesilové hry ukázali zlínští hráči v 17. minutě, kdy Martin Hamrlík vybojoval puk ve středním pásmu, přihrál Rostislavu Vlachovi, který hned od mantinelu posunul Liboru Pivkovi do pozice mezi kruhy, ten si najel až před Pavla Faltu a střelou zápěstím snížil po šestnácti vteřinách početní výhody. Z dalších přesilovek však již nic nevzešlo a stav utkání se do konce třetiny nezměnil.

Úvod druhé části se naopak lépe vydařil Zlínu, který dokázal vyrovnat ve 23. minutě. Petr Hubáček našel úplně volného Ondřeje Veselého a ten se nemýlil. O několik okamžiků později si vytvořili dvě velmi slibné šance domácí. Nejdříve po závaru před brankou Ivo Pešata, poskakoval puk na brankové čáře, až je zlínský bek odpálil do bezpečí. Za několik vteřin však při podobné situaci zvýšil skóre Jan Plodek dorážkou Novákovy střely. Zbytek třetiny byl ve znamení faulů a přesilovek, které však nedokázal ani jeden celek využít.

Podobně jako v prostředním dějství hned z kraje inkasovali Bílí Tygři vyrovnávací branku po ose Blaťák, Hubáček a Jenáček. V polovině třetí třetiny ujela dvojice Jan Kudrna - Radoslav Kropáč. První zmiňovaný se místo přihrávky extraligovému kanonýrovi rozhodl pro střelu a strhl vedení opět na svou stranu. Dvě minuty před koncem si vybrala trenérské dvojice Antonín Stavjaňa - Stanislav Přikryl oddechový čas a pokračovalo se šesti hráči v poli. Necelou minutu byli Bílí Tygři pod obrovským tlakem, a jakoby nevěděli, kam dříve skočit. Dokázali se však osvobodit. V 59. minutě překazil hostům Vítězslav Jankových rozehrávku, k puku se dostal Miroslav Hájek, kterému už dopravit puk do prázdné brány nedělalo žádné potíže. A tak cenné 3 body zůstaly opět doma.

Ohlasy trenérů

Karel Dvořák (asistent Liberce): "Věděli jsme, že Zlín se v poslední době trápil, ale nechtěli jsme ho podcenit. Vedli jsme rychle 2:0, což nás trochu ukolébalo. Rozhodující moment byl gól na 4:3, kdy se nám podařilo přečíslit obranu soupeře. Celkově to byl spíš boj než pohledná hra. Dnes se nám nedařili přesilovky tolik jako minule, zejména proto, že střelba našich obránců byla dnes katastrofální."

Antonín Stavjaňa (Zlín): "Sledovali jsme Liberec na videu a věděli jsme, co nás čeká. Přesto jsme se nechali zaskočit dvěma góly v úvodu. Potom jsme už vlastně celý zápas dotahovali, a když se nám podařilo vyrovnat, Liberec opět dal gól navrch. Zlom nastal v situaci, kdy Pivko ztratil puk na modré čáře a domácí dali důležitý gól na 4:3. Jsem spokojen s hrou útočníka Vlacha, který minulý zápas nedohrál, hrál dnes perfektně a škoda, že se mu v závěru nepodařilo proměnit velkou šanci za stavu 4:3. Opět jsme sice prohráli, ale myslím, že náš výkon jde nahoru."

Související

09.10.2002 • František Holubec, Radek Vokál

Karel Dvořák: Byl to spíš boj, než hokejová krása.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner