Tygři v Pardubicích vyrovnali sedm vteřin před koncem! Prodloužení rozhodl Filippi

Pardubice/Liberec – Tygři byli během utkání s Pardubicemi hned osmkrát na trestné lavici, jenže díky obrovské obětavosti inkasovali pouze v jednom oslabení. Liberec nakonec zblokoval v zápase 25 střel a za svou bojovnost byl odměněn pozdním vyrovnávacím gólem, načež v prodloužení dokonal obrat Tomáš Filippi. Severočeši tak poprvé v sezóně uspěli v nastaveném čase a připsali si dva body.

25. kolo, úterý 23. listopadu 2021
2:3p
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 36. A. Musil (R. Kousal), 44. Hecl (Paulovič, J. Mikuš) – 7. Ordoš (Filippi, M. Rosandić), 60. Gríger (Klepiš), 65. Filippi (M. Rosandić). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5345. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

HC Dynamo Pardubice

Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), O. Vála, Košťálek, D. Robertson, J. Kolář (A), Hrádek – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – R. Kousal, A. Musil, Hecl – Říčka, T. Urban, Cienciala – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Ordoš, Filippi (A), Gríger – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Jiruš – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka.

Pardubice na nic nečekaly a během úvodních minut nepustily Tygry ke slovu. Žádnou z šancí ale nevyužily a Severočeši následně v sedmé minutě udeřili v přesilovce. Sražená rána Tomáše Filippi z pravého kruhu se odrazila na hůl Jana Ordoše, jenž dorazil kotouč do sítě. Navýšit vedení mohl ještě před první sirénou Dávid Gríger, který ovšem samostatný únik neproměnil.

V úvodu druhého dějství tlak Dynama ustal a i šelmy se dostaly k několika zajímavým příležitostem. Do té největší se dostal mladíček Vojtěch Jiruš, tváří v tvář Dominiku Frodlovi ovšem mířil do tyče. V polovině zápasu však domácí znovu přidali na obrátkách a dočkali se vyrovnání. Po chybě v liberecké rozehrávce se sám před Petrem Kváčou ocitl Adam Musil, jenž z bezprostřední blízkosti procedil puk za brankovou čáru.

Na začátku třetí třetiny šli Tygři již posedmé do čtyř a Východočeši až tuto početní výhodu využili. Petr Kváča neudřel ránu Mateje Pauloviče a vzápětí si v tlačenici na brankovišti nejlépe počínal Marek Hecl, jenž poslal svůj tým do vedení. Liberec se sice nehodlal vzdát, jenže se hodně těžko prokousával přes pevnou defenzivu Pardubic. Při závěrečné power-play ale Dávid Gríger sedm sekund před koncem dorazil za Frodla střelu Jakuba Klepiše a poslal zápas do prodloužení!

V nastaveném čase si následně celek z města pod Ještědem znovu schoval gólový zásah až do závěrečných vteřin. Dávid Gríger přihrál zpoza brány na vrchol kruhu Mislavu Rosandičovi, který už mohl pálit, ale ještě se rozhodl nabít Tomáši Filippi. Ten vzápětí zamířil přesně do horního rohu a dvaadvacet vteřin před koncem prodloužení vystřelil šelmám druhý bod!

Tlačenice před bránou; FOTO: Ladislav Adámek (hcdynamo.cz)

„Vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, tak jsme s výsledkem spokojeni. Na konci jsme vyrovnali a v prodloužení jsme dokázali vyhrát. Je to letos poprvé, kdy jsme získali bod navíc, což je pozitivní. Soupeř byl aktivnější a my jsme mu pomohli nedisciplinovaností. V takovém utkání nemůžeme dělat tolik faulů. Hráči utkání odbojovali a byli odměněni bodem navíc.“

Richard Král
„Těžko se mi to hodnotí. Z mého pohledu jsme byli celých šedesát minut lepší. Byli jsme aktivnější a měli jsme dobrý pohyb. Hráčům nemám co vytknout. Bylo tam dobré nasazení a dobře jsme i bruslili. Měli jsme využít víc přesilovek. Využili jsme jen jednu, a to je málo. Šest vteřin před koncem dostaneme branku v situaci, kde možná šly kotouče zblokovat. Někteří hráči už tam byli dlouho, ale tohle musíme zvládat lépe. Ztratili jsme v posledních vteřinách hodně bodů. Dnes jsme si zasloužili vyhrát a jsme z toho nespokojeni.“