Tygři málem ztratili třígólový náskok. Kladnu ale obrat nakonec nepovolili

Kladno/Liberec – Tygři si už během první třetiny vybojovali vedení 3:0, z kterého však následně Rytíři dvě branky ukrojili. Šelmy se tak o tři body strachovaly až do konce, kdy jim dodal klid svou druhou brankou v utkání Adam Dlouhý. Liberec poprvé v této sezóně vstřelil v jednom zápase čtyři góly a vyhrál potřetí v řadě.

19. kolo, pátek 29. října 2021
2:4
(0:3, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Melka (Ticháček, Filip), 36. J. Suchánek (Hajný, Dvořáček) – 9. A. Dlouhý (J. Šír, Klapka), 9. J. Vlach (M. Zachar), 12. M. Rosandić, 59. A. Dlouhý (Klapka). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2235. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Rytíři Kladno

Bow (Stahl) – Dotchin (A), J. Suchánek (A), Ticháček, K. Wood, Baránek, J. Pohl, Štochl – Jágr, Plekanec (C), Hlava – M. Beran, A. Kubík, Kristo – Melka, Filip, Račuk – Routa, Hajný, Dvořáček.

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Gríger.

Po úvodní buly byli nejdříve aktivnější Rytíři, jejichž převahu navíc umocnila přesilová hra. Petr Kváča ovšem Tygry podržel a jeho spoluhráči poté v deváté minutě udeřili jako blesk z čistého nebe. Jan Šír po přechodu modré čáry přihrál na pravý kruh Adamu Dlouhému a ten ranou z první prostřelil Landona Bowa. A aby toho nebylo málo, tak o dvaačtyřicet vteřin později lovil kladenský brankář puk ze sítě podruhé. Marek Zachar našel mezi kruhy zcela volného Jaroslava Vlacha, jenž si sjel do ideální palebné pozice a střelou švihem zvýšil na 2:0 pro šelmy!

Domácí se ještě ani nestihli vzpamatovat a Severočeši udeřili potřetí. Mislav Rosandič od modré nahodil lobem kotouč na brankoviště a Jake Dotchin si ho kuriózně srazil do vlastní brány, když se ho snažil ze vzduchu stáhnout rukavicí!

Na začátku prostředního dějství se ovšem Rytíři ze studené sprchy oklepali. Chvíli po přestávce dostal Jiří Ticháček puk na modrou a jeho dělovku úspěšně tečoval za Kváčova záda Antonín Melka. Znovu navýšit náskok Liberce mohl Marek Zachar, jenže únik ve vlastním oslabení neproměnil. O několik okamžiků později navíc Jakub Suchánek využil provozu před brankářem hostů a schovaným zakončením snížil na rozdíl jediné branky.

Do třetí třetiny tak šli Kladenští už pouze s jednogólovou ztrátou, na obranu Tygrů a Petra Kváču už ale recept nenašli. Při power-play domácích se navíc podruhé v utkání prosadil Adam Dlouhý, jenž trefou do opuštěné svatyně Rytířů upravil výsledek na konečných 4:2 pro svěřence Patrika Augusty.

Radost Mislava Rosandiče z jeho kuriózní branky; FOTO: Roman Mareš

„Jsme samozřejmě spokojení s vítězstvím. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Kladno hrálo posledních pět zápasů velice vyrovnaně. Nám se naštěstí povedla první třetina, která udala ráz utkání. Pak se nám hrubě nepovedla ta druhá. Jsem rád a děkuji hráčům do kabiny za třetí dějství, které jsme odehráli velice dobře. Udrželi jsme vítězství a jsme rádi za tři body.“

Jiří Burger
„Vstup do utkání jsme neměli špatný. Pět nebo sedm minut jsme si vytvářeli šance a hráli slušně. Bohužel od chvíle, kdy jsme dostali první gól, jako bychom na ledě neexistovali a soupeř odskočil na tříbrankový rozdíl. Ve druhé třetině jsme se vrátili do zápasu, měli jsme spoustu šancí, ale bohužel jsme využili jen dvě. Ve třetí části už si to Liberec pohlídal a my už jsme se nedostali do tlaku, do kterého jsme chtěli, aby se nám podařilo vstřelil vyrovnávací branku. Je to pro nás zklamání, musíme se z toho oklepat a bodovat v neděli v Litvínově.“