Tygři vyrovnali půl minuty před koncem. V prodloužení ale rozhodl Zlín

Liberec – Severočeši nad Zlínem v bojovném utkání dlouho vedli, jenže ve třetí třetině hosté otočili skóre a zareagovali i na vyrovnávací trefu Tygrů. Půl minuty před koncem nakonec pro šelmy vynutil prodloužení Dávid Gríger, jenže v nastaveném čase se nakonec radovali Berani.

6. kolo, úterý 21. září 2021
3:4p
(0:0, 1:0, 2:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Filippi (Melancon), 52. Záborský (Filippi), 60. Gríger (M. Ivan) – 45. Köhler (T. Mikúš, Hamrlík), 47. Köhler (Fořt), 52. Köhler (R. Veselý, P. Sedláček), 65. Köhler (Trška, T. Mikúš). Rozhodčí: Pražák, Veselý – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2, navíc Filippi (LIB) 10 min. nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 217. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.

J. Pavelka (Král) – Melancon, Šmíd (A), Vitásek, M. Ivan, Derner, Šedivý – Gríger, Filippi, Birner (A) – Faško-Rudáš, Klepiš, Záborský – M. Zachar, P. Jelínek (C), Ordoš – Šír, A. Najman, Rychlovský.

PSG Berani Zlín

Kašík (Huf) – Suhrada, Trška, Dluhoš, Žižka, R. Černý, M. Novotný, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt (C), T. Mikúš – Šlahař, Fryšara, Köhler (A) – Hejcman, Sebera, R. Veselý – Dobiáš, P. Sedláček, Karafiát.

Tygři začali velmi aktivně a během prvních minut musel Libor Kašík předvést několik těžkých zákroků. Do větší šance se ale dostali i Zlínští, když Jaroslav Pavelka trefil při rozehrávce Matěje Seberu, od kterého se naštěstí puk odrazil mimo tři tyče. Nejblíže ke gólu měl poté Martin Faško-Rudáš, jenže když chtěl dorazit zakončení Tomáše Záborského za brankovou čáru, trefil pouze brankovou konstrukci.

Na začátku prostředního dějství se však už šelmy do vedení dostaly. Tomáš Filippi spíše jen zkoušel nahodit puk z rohu na bránu, Libora Kašíka ale perfektně zaskočil a otevřel tak skóre! O chvíli později mohl vyrovnat Bedřich Köhler, jenž se zjevil sám před Pavelkou, na libereckého brankáře si však nepřišel. Na druhé straně zas vzápětí při samostatném úniku neuspěl Adam Najman.

Martin Faško-Rudáš o utkání

„Neproměnili jsme šance, do kterých jsme se dostali. Měli jsme jich strašně moc. To byl asi nejdůležitější faktor zápasu. Ve třetí třetině jsme dostali tři góly, to se nám nemůže stávat.“

Zatímco předchozí dvě části byly na góly chudé, v té poslední se s nimi roztrhl pytel. Ve 44. minutě Bedřich Köhler doklepl za Pavelku ránu Tomáše Mikúše a vyrovnal na 1:1. Necelé dvě minuty na to se Bedřich Köhler rozhodl sám zakončit přečíslení dva na jednoho a nekompromisní dělovkou pod víko otočil vývoj utkání.

Severočeši tak najednou museli dotahovat a velmi těžko se prokousávali skrz pevnou defenzivu Beranů. Necelých devět minut před koncem ovšem Tomáš Filippi obešel hostujícího obránce a naservíroval kotouč Tomáši Záborskému, který z hranice brankoviště vyrovnal! Uběhlo ale pouze třicet dva vteřin a Radek Veselý našel křížnou přihrávkou Bedřicha Köhlera, který nikým nehlídaný završil hattrick a vrátil ševcům vedení.

Svěřenci Patrika Augusty byli opět ve ztrátě a po tyčkách Tomáše Filippi a Ladislava Šmída už se zdálo, že jim vyrovnání nebude přáno. Půl minuty před závěrečnou sirénou ale Michal Ivan poslal puk do skrumáže před bránou a Dávid Gríger ho nakonec procedil za Kašíkova záda! V prodloužení ovšem zužitkoval přesilovku střelou z levého kruhu fantom Bedřich Köhler, jenž zařídil Beranům bonusový bod. „Třicet vteřin před koncem jsme vyrovnali na 3:3. Je třeba si vážit každého bodu, který do tabulky získáme. Podle mě jsme ale dva body ztratili. Měli jsme šance na to, abychom urvali vítězství na naši stranu. Příště musíme být lepší,“ řekl po utkání Tomáš Záborský.

Tomáš Záborský versus Libor Kašík

„Se vší úctou k soupeři a jeho bojovnosti si myslím, že jsme si zápas prohráli sami. Šancí jsme měli spoustu, stejně jako v předešlých utkáních jsme však byli málo produktivní. Nemůžu říct, že by to byla nějaká smůla. Jsou pasáže, kdy dominujeme a hrajeme velice dobře. Poté jsou ale naopak chvíle, kdy jsme strašně lehkovážní. Víme, že hokej umíme. Když budeme dobře pracovat, tak se nám to poté vrátí.“

Robert Svoboda
„Je to pro nás obrovské povzbuzení vzhledem k tomu, v jaké jsme situaci. Chybí nám pět lidí ze základní sestavy, což je šílené. Vstup do zápasu se nám povedl a Libor Kašík nás podržel v inkriminovaných situacích. Před třetí třetinou jsme si říkali, že musíme víc střílet a kluci si to vzali k srdci. Byli jsme 32 vteřin od úplného vítězství, dva body jsou pro nás ovšem i tak extrémně cenné.“