Liberec podruhé v řadě podlehl Spartě v prodloužení, rozhodne sedmý duel

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři v šestém utkání série s pražskou Spartou sahali po postupu do finále. Svěřenci trenéra Augusty sice po čtyřiceti minutách prohrávali už 0:2, ale v třetí části zásluhou dvou gólů Dávida Grígera manko smazali a dotáhli zápas do prodloužení. V něm si však vynutil rozhodující sedmý zápas pro Spartu obránce Jan Košťálek.

SF6, úterý 13. dubna 2021
2:3p
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 48. Gríger (Lenc, Birner), 50. Gríger (Birner, Rosandić) – 28. Rousek (Řepík), 35. Horák (Řepík), 78. Košťálek (Řepík). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Hynek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Kváča – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, A. Dlouhý

HC Sparta Praha

Machovský – Němeček, Košťálek, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák, O. Němec, Jurčina (A) – Rousek, Horák, Řepík (C) – Tomášek, Sobotka, Forman – Buchtele, Pech (A), Dvořáček – Kudrna, Sukeľ, Zikmund.

Důležitost šestého semifinálového duelu byla na obou týmech patrná od úvodního buly. Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak se první dvacetiminutovka odehrála s minimem brankových příležitostí.

O něco aktivněji si během zahajovací periody počínali domácí Bílí Tygři. Do zajímavé střelecké pozice se dostal obránce Rosandič, který ale neprostřelil obranný val Sparty. Na druhé straně si Kváča s přehledem poradil s pěknou individuální akcí Pecha.

Adam Musil připraven dorážet před hostujícím brankářem

Severočeši působili živěji i na začátku druhého dějství. V dobrých šancích se zjevili Bulíř a posléze také Knot, jenže oba narazili na výborného Machovského v hostující kleci. Sparta naopak první opravdu velkou příležitost využila. Řepík mezi dvěma libereckými beky poslal kotouč do jízdy Lukáši Rouskovi a ten si v souboji tváří v tvář poradil s Kváčou ranou k bližší tyči.

Navzdory inkasované brance dělaly šelmy Pražanům problémy a i nadále byly aktivnější. Machovský však svůj tým podržel, a tak se rozvlnila síť na druhé straně. Řepík zpoza brány dalším výstavním pasem našel Romana Horáka, jenž rychlou ranou bez přípravy zvýraznil sparťanské vedení.

Dávid Gríger o srovnání stavu ve třetí třetině:

„Sami jsme po druhém dějství cítili, že to z naší strany není úplně ideální. Potřebovali jsme dát gól, který by nás nakopnul. Do třetí části jsme šli s tím, že budeme všechno tlačit do brány. Bylo to 0:2, takže jsme neměli co ztratit. Bohužel jsme to ale nedotáhli do vítězného konce.“

Liberečtí však nesložili zbraně. Lenc v přesilové hře zkraje třetí části oslovil stříleným pasem před brankou zaparkovaného Dávida Grígera a ten pohotově snížil na 1:2. Zanedlouho to pak pro Tygry bylo ještě veselejší. Birner propasíroval puk před Machovského, kde opět úřadoval slovenský kanonýr Dávid Gríger, jehož zásluhou se domácí mohli radovat z kýženého vyrovnání.

Podobně jako ve třetím a pátém utkání muselo i tentokrát o vítězi rozhodnout prodloužení. V něm o zajímavé momenty nebyla nouze, nakonec se ale štěstí přiklonilo na stranu Sparty. V čase 77:23 práskl do kotouče od modré čáry Jan Košťálek, jehož pumelici příklepem zastavila až síť za Petrem Kváčou. Liberec se tak pokusí urvat postup do finále v závěrečném sedmém duelu.

Patrik Augusta
„Viděli jsme další obrovskou bitvu se smutným koncem pro nás. Je těžké takhle podruhé za sebou prohrát v prodloužení, ale věřím, že naše mužstvo je silné a že charakter hráčů je velký. Připravíme se na čtvrtek na sedmý zápas.“

Miloslav Hořava
„Byl to neskutečný boj. Musím říct, že se mi ten hokej strašně líbil. Mělo to emoce a všechno tam bylo. Ještě jednou neskutečný boj.“

SF6, úterý 13. dubna 2021
2:3p
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky