Zápas v tygří režii! Liberečtí se proti Vervě trefili šestkrát

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Venkovní utkání s Litvínovem nemohlo dopadnout lépe! Tygři ukázali svoji útočnou sílu ve všech třetinách, přičemž v té poslední byli nejproduktivnější. Na vysokém výsledku 6:1 se podílelo hned několik jmen, například dvojnásobný střelec Michal Birner, Tomáš Hanousek se třemi asistencemi a samozřejmě výborný Petr Kváča!

42. kolo, úterý 02. února 2021
1:6
(0:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. Kudla (Zygmunt, Jarůšek) – 6. Lenc (Rosandić, T. Hanousek), 21. Birner (T. Hanousek, Rosandić), 28. Gríger (A. Musil, Najman), 47. Birner (Lenc, Knot), 48. J. Vlach, 56. R. Pavlík (P. Jelínek). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

HC VERVA Litvínov

Godla (Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), Irving, Ščotka, Kudla – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – P. Zdráhal, Žejdl, Látal – Zygmunt, M. Hanzl (A), Jarůšek – L. Stehlík, Gerhát, Jícha.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Kunst, Kolmann (A), Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil (C) – J. Vlach, P. Jelínek, R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

Zápas začal aktivněji ze strany domácích, kteří hned v první minutě prověřili betony Petra Kváči. Nebezpečnou akcí však odpověděl Adam Musil, ten se totiž prokličkoval až do středu kluziště a jeho střelu nakonec Denis Godla zachytil ramenem.

Už v šesté minutě jsme se ale dočkali prvního gólu! Radan Lenc využil pádu jednoho ze soupeřů, vyjel zpoza branky a z pravého kruhu vyslal nechytatelnou střelu - 0:1! Verva mohla záhy zareagovat v přesilovce, tu nicméně Tygři ubránili.

Druhou část odstartovaly šelmy parádně. Hned v úvodu nahodil Tomáš Hanousek kotouč od modré čáry a na správném místě stál Michal Birner, který puk pohotově nasměroval do sítě - 0:2. Tlak libereckého celku nadále pokračoval a skončil další trefou! Ve 28. minutě si Adam Musil perfektně našel volného Dávida Grígera, kdy slovenský útočník už jen nastavil hůl - 0:3!

Velkou šanci snížit měl poté Lukáš Žejdl, který se zamotal před prázdným prostorem a nakonec nezakončil. Uprostřed druhé periody ale Litvínov poprvé skóroval. Po neúspěšném pokusu Richarda Jarůška se otevřela příležitost pro Patricka Kudlu, domácí obránce zakončil od modré do horní části tygří svatyně - 1:3.

V první polovině poslední dvacetiminutovky Liberečtí dostali možnost navýšit v přesilovce. A to se nakonec povedlo! Druhý gól v zápase si připsal Michal Birner, když střílel z první - 1:4. Neuběhla ani minuta a opět se skóre změnilo. Jaroslav Vlach přijel do útočného pásma, neváhal a od levého mantinelu vypálil přesně do růžku - 1:5!

Tygří celek si společně se spolehlivým Petrem Kváčou v bráně pomalu kráčeli pro vítězství. Ještě pár chvil před koncem se dostal Radovan Pavlík s Petrem Jelínkem do přečíslení a po pár výměnách kotouče první zmiňovaný zakončil střelou ze zápěstí - 1:6. Před posledním zazvoněním sirény si ještě Verva zahrála početní výhodu, tři body nicméně zůstaly v kapse šelem!

„S výsledkem i předvedenou hrou jsme spokojení. Kromě dvouminutového výpadku ve druhé třetině jsme hru kontrolovali. Hráli jsme velice dobře a byli jsme silní na kotouči. Gratulace do kabiny.“

Vladimír Országh
„Myslím, že první třetina byla z naší strany celkem solidní, tam to bylo vyrovnané. Začátek druhé třetiny ovlivnil celý zápas, dostali jsme gól z prvního střídání a dalších deset minut jsme měli šílených. Nemohli jsme se dostat ven z pásma, obránci tam byli hrozně dlouho a nemohli vystřídat. Hosté nás zavřeli a vytvořili si třígólový náskok. Pak jsme dali na 1:3 a ještě jsme tam měli nějaké šance. Soupeř nám dnes dal lekci z moderního hokeje, všechny malé věci dělal lépe. Byl rychlejší, důraznější, trestal nás. Zasloužené vítězství hostí.“