Dorostenci si nekompromisně poradili s Kladnem! Rytíře přejeli 8:1

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Parádní výkon! Po první třetině sice Liberečtí vedli těsně 1:2, ale jejich následnou kanonádu se Kladnu nepodařilo utlumit. Ve druhé a třetí periodě se totiž Severočeši trefili hned šestkrát a soupeři nedovolili nijak zareagovat. Ze středních Čech si tak vezou všechny body po výsledku 1:8!

nadst. - 18. kolo, sobota 22. února 2020
1:8
(1:2, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Wimmer (Ullrych, Sojka) – 1. Meisel (Plos), 5. Meisel (Měchura), 24. Měchura (Plos), 25. Kříž (Leden), 37. Vodlan (Putz), 47. Dvořák (Masař), 53. Leden (Dvořák, Plos), 59. Masař (Kříž, Leden). Rozhodčí: Plachý – Sýkora, Žižka. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Rytíři Kladno

Jaňour (Gabriška) – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Kohlíček (A), Sýkora – Vimmer, Holeček, Hurta, Sojka, Hrabík, Kouba, Bareš, Ollrych (C), Adam.

Král (Krátký) – Damašek, Hladík, Dvořák, Culek, Meisel, Patzelz, Tůma, Putz – Voldan, Jenčovskký (C), Kříž, Leden, Měchura, Plos, Masař, Jobek, Vyhlídko.

Liberečtí mladíci započali první dějství naprosto parádně. Už v první minutě se o otevření skóre postaral Lukáš Meisel po přesné nahrávce Lukáše Plose – 0:1! O pár chvil později se Lukáš Meisel prosadil podruhé a poslal tým do vedení o dvě branky. V druhé polovině první třetiny Rytíři gólově odpověděli. Na konci kombinace stál Štěpán Vimmer, jenž za domácí snížil na 1:2

Šelmy však nepolevily ani ve druhé dvacetiminutovce. Lukáš Plos opět výborně našel volného Adama Měchuru, který mířil přesně – 1:3! Neuběhlo ani půl minuty a domácí brankář Vojtěch Jaňour lovil ve své síti další kotouč, jelikož rychlou čtvrtou branku Kladnu nasázel Filip Kříž! Ještě před zazvoněním sirény Liberec opět udeřil. Liberecký Luka Vodlan neminul a Tygři rázem vedli 1:5!

Kladno ani ve třetí třetině nedostalo příliš prostoru pro zdramatizování zápasu. Ve 47. minutě se blýskl znovu Filip Kříž - 1:6! Poté se Jakubu Dvořákovi povedla spolupráce s Lukášem Plosem a se zakončujícím Matějem Ledenem, jenž poslal do Severočechy do vedení o šest branek – 1:7!

Ačkoliv bylo o vítězi jasno, v závěru ještě skóre upravil osmým zásahem Jakub Masař. Je třeba pochválit také téměř stoprocentního Daniela Krále v bráně, který pomohl svému týmu získat všechny body!

Richard Lobo
„Z naší strany povedené utkání, myslím, že takhle jsme letos ještě nehráli. Vidět kluky hrát s takovou chutí a nasazením, to je opravdu radost. To tam člověk jenom stojí a kochá se. Kladno mělo ve druhé třetině pět samostatných úniků, kdy mohlo s výsledkem něco udělat, ale nás ještě navíc podržel gólman a nemám k tomu moc špatného co říct. Zase jen doufám, že to nebude na jeden zápas a opravdu se to odrazí i v dalších utkáních. Celou dobu máme zápasy nahoru – dolů, je to tím, jak se kluci prolínají skrz Benátky, juniorku a dorost. Získávají obrovské zkušenosti, ale zároveň je hrozně těžké se vždycky přizpůsobit hokeji v dané kategorii. Je ale vidět, že ať jsou kdekoli a hrají hokej naplno a s chutí, tak jsou za to odměněni. To je celé.“

Libor Procházka
„Výsledek nic moc, hra chvílemi nebyla nejhorší. Soupeř byl ale dneska hodně dobrý a hlavně produktivní. Měli jsme pak taky nějaké šance, kdy jsme se mohli vrátit do hry, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Bohužel prohráváme souboje jeden na jednoho, od toho se dneska odvíjí celý hokej a pak už není čeho se chytit. Pro kluky je navíc každý gól svatba, nebo pohřeb. Když dají, jdou nahoru, když dostávají, tak vidím, jak to na ně padá. S tím se ale musí vyrovnat a hrát pořád, šedesát minut.“