Úspěšný pátek! Dorostenci si skvěle poradili doma s Kometou

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Tygří dorost vstoupil do pátečního zápasu proti Brnu aktivně a rychle tak vedl o jednu branku. Ve druhé třetině se vyrovnaný stav zlomil a Kometa Liberec jen těžko doháněla, jelikož se Severočechům povedlo vsítit konečných šest branek, které je s poklidem dovedly za třemi body!

nadst. - 9. kolo, pátek 10. ledna 2020
6:2
(1:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Měchura (Dvořák), 29. Kříž, 33. Putz (Tůma), 39. Gajda, 48. Plos (Gajda), 57. Kříž (Gajda, Tůma) – 9. Fajmon, 37. Sedláček (Šalé, Svoboda). Rozhodčí: Domský – Kajínek, Povová. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 68. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: .

Král (Vopravil) – Damašek, Duschka, Hladík, Meisel, Dvořák, Tůma – Putz, Vodlan, Jenčovský (C), Kříž, Měchura, Plos, Masař, Jobek, Gajda.

HC Kometa Brno

Schnattinger (Bizoň) – Řehák (A), Fajmon, Ulbricht, Eich, Němec, Svoboda, Pelikán – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever (A), Sedláček, Horký (C), Pigl, Harmim, Boltvan.

Tygři zahájili úvodní třetinu nejlépe jak mohli. Byli dominantnější a aktivnější, což se jim hned v první minutě vyplatilo! Jakub Dvořák od modré zlehka nahodil kotouč na bránu, kde byl připravený clonící Adam Měchura, jenž se mu na druhý pokus dorážka povedla – 1:0. I posléze byl liberecký celek častěji na kotouči, ale Brno se rozkoukalo během své přesilovky, kterou nakonec proměnilo. Do dobré pozice se dostal Patrik Fajmon, který vyslal z levého kruhu nepříjemnou střelu přímo za záda Daniela Krále – 1:1.

Domácí celek mohl ihned odpovědět v následující početní výhodě, ale na Putzovu nebezpečnou a prudkou střelu se dokázal Michael Schnattinger včas přesunout. I hosté měli za pár chvil velkou příležitost, když ukradl kotouč Martin Pigl a sám zakončoval u pravé tyče. Tam se ale Daniel Král skvěle předvedl, jelikož se pro puk natáhl a zachránil tak Liberec po zbytečné chybě!

Druhá třetina byla gólově bohatší, jelikož se ve 28. minutě, kdy využil zmatku před bránou Filip Kříž a navýšil na 2:1. Na druhé straně měli ale hostující velkou šanci, když zakončení Ivo Sedláčka překazil Daniel Král nataženou holí! Následně také pálil Patrik Fajmon, ale kotouč se odrazil od ramene libereckého strážce. Krátce na to se ve vlastním oslabení prosadil David Putz u pravé tyče a Liberečtí rázem vedli o dvě branky – 3:1!

Náskok ale trval jen pár minut, jelikož udeřila hostující útočná dvojice Eduard Šalé s Ivo Sedláčkem. První zmiňovaný totiž na poslední chvíli šikovně přenechal puk u levé tyče, kde neměl spěchajícíIvo Sedláček sebemenší komplikace se zakončením do prázdného prostoru – 3:2. V závěru třetiny si ale Liberečtí vzali své dvoubrankové vedení zpět, jelikož se dostal Petr Gajda do úniku a pohotově trefil šibenici – 4:2!

Ve třetí dvacetiminutovce mohl skórovat Adam Měchura, jenž z pravého kruhu vypálil tak prudce, až sám upadl, ale hostující gólman byl na správném místě. Tygrům se ale poté povedla proměnit početní výhoda, když vypálil Petr Gajda z ostrého úhlu a o dorážku se následně postaral Lukáš Plos - 5:2! Severočeši byli u kotouče častěji a zbytek utkání měli pod kontrolou. Necelé čtyři minuty před koncem se po trefení břevna nejlépe zorientoval Filip Kříž, jenž na několik pokusů nakonec trefil odkrytou bránu – 6:2.

Tygři byli i přes svá provinění produktivnější, dokázali skórovat i ve dvou oslabeních a ze zápasu proti Kometě si tak odnáší všechny tři body!

Richard Lobo
„Musím kluky pochválit, měli obrovskou chuť, což je hlavní. Když budeme chtít vyhrávat, bude se nám to dařit.“

Marek Moskal
„Náš začátek byl katastrofální. I když byla první třetina výsledkově 1:1, od nás těch prvních minut nebylo vůbec dobrých. Říkali jsme si před zápasem, abychom nedělali zbytečné fauly, ale i tak jsme měli mnoho vyloučení v útočném pásmu. Liberec nás předčil ve své agresivitě a šikovnosti. Dostat dva góly v naší přesilovce by se nám nemělo stávat, takže z výkonu nejsme vůbec nadšení.“