U20 málem stáhla tříbrankové manko. Nakonec ale odjíždí z Kladna bez bodu

Kladno/Liberec - Ve třetím kole se naše nejstarší mládežnická kategorie představila na ledě Kladna, kde po první třetině prohrávala již o tři branky. Liberečtí se však nevzdali a snížili na rozdíl jediné trefy. Na vyrovnání už ale nedosáhli a poprvé v této sezóně nevytěžili ze zápasu jediný bod.

3. kolo, pátek 13. září 2019
4:2
(3:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Bernat (Šimek), 5. Bernat (Ladman), 16. Šimek (Ticháček, Hašek), 59. Bernat – 25. Gajda (Jansa, Rossmy), 38. Nezbeda (TS). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Rytíři Kladno

Novotný (Burda) – Strnad, Zich, Staněk, Šmatlák, Zíka, Ticháček – Klíma, Bernad, Šimek, Kraus, Hašek, Filip, Sojka, Urban, Rendla, Kuzďas, Ladman, Bláha

Čajan (Král) – Böhm, Hladík, Šedivý, Hampl, Charvát, Had – Křepelka, Vomáčka, Vodlan, Jansa, Putz, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura

Po dvou úvodních zápasech na domácím ledě, v nichž liberecká dvacítka získala v součtu čtyři body, se svěřenci trenéra Milana Plodka vydali na trip do středních, respektive jižních Čech.

První ze dvou duelů je čekal na Kladně, vstup do utkání jim však nevyšel vůbec podle představ. Již po necelých třech minutách hry se totiž po asistenci Filipa Šimka prosadil Tomáš Bernat – 1:0. Neuplynulo ani sto dvacet vteřin a brankář Pavel Čajan lovil puk ze sítě podruhé, když jej opět překonal Tomáš Bernat – 2:0. Situaci pro Rytíře poté ještě vylepšil Filip Šimek, jenž zvýšil na 3:0 pro domácí.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky už se šelmám povedl lépe. Filip Jansa totiž vybídl k zakončení Petra Gajdu a ten v pětadvacáté minutě snížil na rozdíl dvou branek – 3:1. Hru poté kouskovala mnohá vyloučení, jenže gólů se příchozím divákům nedostávalo. Dočkali se až těsně před druhou sirénou, kdy bylo po faulu Patrika Šmatláka naříženo trestné střílení. Toho se chopil Lukáš Nezbeda, jenž byl úspěšný a už to bylo jen o gól!

V závěrečném dějství se Severočeši snažili o vyrovnání, jenže to navzdory jejich bojovnosti nepřišlo. Minutu a půl před koncem navíc pečetil výhru domácích Tomáš Bernat, který završil svůj hattrick a upravil skóre na konečných 4:2. Následující střetnutí čeká naši dvacítku již v sobotu v Českých Budějovicích.

Milan Plodek
„Podle mě jsme neodehráli vůbec špatný zápas. Bohužel rozhodla první třetina, kdy jsme obdrželi tři branky. Herně jsme ale nepropadli, kluci makali a bylo vidět, že máme hodně mladý tým. Na začátku jsme trochu prohrávali osobní souboje, během utkání jsme se s tím ovšem srovnali a začali se i dostávat do šancí. V těch jsme skončili na brankáři nebo nedůrazně zakončovali. Hráče jsme pochválili za celkový výkon a myslíme si, že na tomto herním projevu můžeme do budoucna stavět.“