Fantazie! Tygři zvládli nájezdové drama v Augsburgu a vykřesali naději

Date of publication Author Jan Kousal

Augsburg/Liberec - Tygří smečka znovu zaválela! V pátém duelu letošního ročníku CHL odvracela družina Patrika Augusty předčasný konec v prestižní evropské soutěži a povedlo se! Liberečtí sice v závěru základní hrací doby přišli o hubený jednobrankový náskok, dramatickou koncovku utkání však přece jen ovládli v samostatných nájezdech.

5. kolo, úterý 08. října 2019
2:3p
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 19. Valentine (McNeill, Gill), 57. Holzmann (Gill) – 40. Lenc (Filippi), 44. Musil (Zachar), rozh. náj. Marosz. Rozhodčí: Nikolić (Rakousko), Rohatsch – Gaube, Laguzov (všichni Německo). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 428. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Augsburger Panther

Roy – Sezemsky, Valentine, McNeill, Haase, Lamb (A), Tölzer (C), Rogl – Schmölz, LeBlanc, Hafenrichter – Callahan, Ullmann (A), Trevelyan – Payerl, Gill, Holzmann – Fraser, Stieler, Sternheimer – Mayenschein

Schwarz – Šmíd (A), Hanousek, Havlín, Derner, Graborenko, Kotvan, Knot – Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek (C), Krenželok – Zachar, Musil, Vlach – Šír

Po vychytané nule s Olomoucí dostal Marek Schwarz, v CHL letos vůbec poprvé, důvěru i ve veledůležitém klání na ledě Augsburgu. Neprůstřelnost libereckého gólmana však v čase 18:22 vzala za své, když v přesilové hře otevřel skóre domácí zadák Scott Valentine.

Schwarz ale ukázal, že je velkým brankářem. Ve druhé třetině Panteři opět několikrát zatlačili na pilu, zkušený matador mezi třemi tyčemi Liberce ale augsburské hráče doslova přiváděl k šílenství. Zneškodnil samostatný nájezd, nebezpečnou střelu z mezikruží i takřka nechytatelnou dorážku do poloprázdné brány.

Augsburg TOP2

Konec prostředního dějství pak patřil Severočechům. Aktivní byl zejména Tomáš Filippi. Liberecká jednačtyřicítka sice sama ve dvou slibných šancích ostrouhala, vše si ale dokázala vynahradit dvacet pět sekund před závěrečnou sirénou. To se totiž místo zakončení rozhodla pro přihrávku na Radana Lence, který už to měl proti bezmocnému brankáři jednoduché.

Na gólovou radost z konce druhé periody pak Liberečtí navázali po návratu z kabiny. Marek Zachar z úrovně brankové čáry našel křižným pasem poblíž brankoviště Adama Musila a ten nadvakrát nasměroval kotouč do sítě. Musil dal za Bílé Tygry svůj první a nesmírně důležitý gól.

Augsburg TOP4

Svěřenci Patrika Augusty pak mohli svůj hubený náskok několikrát zvýraznit. To se však nepovedlo a v závěru základní hrací doby to Tygry muselo hodně mrzet. Augsburg totiž trestal a to dost nemilosrdně. Parádní dělovka Thomase Holzmanna do horní poloviny liberecké svatyně poslala zápas do prodloužení.

Do nastavené pětiminutovky šli Severočeši s nožem na krku. Vítězství domácích by totiž znamenalo konec postupových nadějí, což Bílí Tygři rozhodně nechtěli připustit. Vítěze však musely určit až samostatné nájezdy. V nich byli šikovnější Češi. Rozhodující trefu nakonec obstaral Rostislav Marosz, krátce po něm dorazil Augsburg Michal Bulíř a liberecký tým mohl slavit. Za týden si to oba soupeři rozdají o postup v odvetě.

Patrik Augusta
„Pro fanoušky to byl vzrušující zápas. Atmosféra byla skutečně výborná. Já jsem v Německu hrál a už jsem skoro zapomněl, jaké to je, když zpívá celá aréna. A neztratili se ani naši fanoušci. Byl to velmi těžký duel plný šancí. Místy jsme byli pod tlakem, nicméně stejně tak jsme měli své příležitosti. Myslím, že výsledek odpovídá obrázku hry, která byla k vidění. Nechci říct, že jsme měli v nájezdech, tak říkajíc, více štěstí. Prostě jsme byli šikovnější a náš gólman byl excelentní.“

Tray Tuomie
„Byl to opravdu dobrý zápas. Musíme poděkovat našim fanouškům, kteří byli hlasití a vytvářeli výbornou atmosféru. Tak trochu nás i dotlačili k vyrovnání na 2:2. Musím říct, že náš tým do toho dal všechno. Sice to nevyšlo na vítězství, s naším výkonem jsem ale velmi spokojený. Naštěstí máme ještě jednu šanci postoupit dál, ale bude to těžké.“

5. kolo, úterý 08. října 2019
2:3p
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky