Tygři odjíždí z Třince s prázdnou. Přestřelku ovládli Oceláři

Třinec/Liberec - Utkání začalo pěkně zostra, neboť již během prvních dvaceti minut padly čtyři branky. V přestřelce se pokračovalo i v druhé periodě, po níž Tygři prohrávali o jeden gól. V závěrečném dějství už se ale nikdo neprosadil, a tak tři body zůstávají ve Slezsku.

38. kolo, neděle 19. ledna 2020
4:3
(3:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Vrána (Martin Růžička), 15. Wolski (Martin Růžička, P. Vrána), 18. M. Stránský (Gernát, Marcinko), 33. Hrňa (Hrehorčák) – 11. L. Hudáček (Lenc), 32. Lenc (Birner, Bulíř), 37. Ordoš (Derner, Birner). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 140. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Oceláři Třinec

Štěpánek (Kváča) – Krajíček (C), M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Roth, Gernát – Martin Růžička (A), P. Vrána, Wolski – M. Stránský, Marcinko, Hrehorčák – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Polanský, Adamský (A) – Hrňa.

Hrachovina (Žajdlík) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kotvan, Kunst – Ordoš, Bulíř, Birner (A) – Lenc, L. Hudáček, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach.

Utkání Liberce s Třincem vždy slibuje svižný hokej a diváci ani tentokrát nepřišli zkrátka. Již v šesté minutě vybídl Rostislav Marosz k zakončení Romana Graborenka, jenže ten svou jedovatou ranou Jakuba Štěpánka nepropálil. A tak hned vzápětí udeřili domácí. Po zaváhání Tomáše Hanouska se Oceláři dostali do přečíslení dva na jednoho, které po nahrávce Martina Růžičky využil Petr Vrána. Netrvalo ale dlouho a šelmy srovnaly krok. Libor Hudáček si po kruhu vyjel až do ideální palebné pozice a nadvakrát prostřelil domácího gólmana.

Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu a příchozí fanoušci se rozhodně nenudili. Góly ale dávali pouze Slezané. Nejdříve se po přesném pasu Martina Růžičky prosadil Wojtek Wolski, jenž si tak spravil chuť po nepovedeném trestném střílení. Vzápětí Matěj Stránský tečoval do sítě dělovku Martina Gernáta a Liberečtí mířili do kabin s dvoubrankovým mankem.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky pomohla Dominiku Hrachovinu paní štěstěna, když rána Petra Vrány skončila na tyči. Další gól na sebe tak nechal čekat až do poloviny střetnutí. Tygři dostali k dispozici přesilovou hru a ukázali, že se v této disciplíně cítí jako doma. Kombinaci na jeden dotek zakončil po pasu Michala Birner Radan Lenc a náš tým byl rázem opět na dostřel.

Tento stav ovšem nevydržel ani minutu. Domácí celek se nenechal zahanbit a sám rozjel povedený ťukec, který v gól proměnil Erik Hrňa. Přestřelka ale nekončila. Jan Ordoš tečoval za Štěpánkova záda střelu Lukáše Dernera a do závěrečného dějství šli Severočeši už jen s minimální ztrátou.

V poslední třetině se liberečtí hokejisté vrhli za vyrovnáním, jenže defenziva Ocelářů zamkla svou obrannou třetinu a takřka hosty nepouštěla do vyložených příležitostí. I přes obrovskou snahu už se Tygři vyrovnání nedočkali. Moravskoslezský trip tak začali porážkou.

„Zápas rozhodla první třetina, respektive dva góly, které jsme soupeři darovali. Ve druhé části jsme byli lepší, ale chyběla větší produktivita. Od třetí třetiny Třinec hru zatáhl a hrozně těžko jsme se přes soupeře prosazovali. Rozhodla ale úvodní část hry.“

Václav Varaďa
„Výsledek nás těší, jsou to skvělé body proti soupeři, který hraje velmi dobře. Ze začátku jsme neměli dobrý pohyb, Liberec měl spoustu šancí, které ovšem nevyužil, my jsme naopak na co sáhli, to skončilo v bráně. Trochu šťastně jsme se dostali do dvoubrankového náskoku. Hra dnes byla hodně urputná, byl to zápas s nádechem play-off. Byli jsme odolnější, Liberci jsme nedovolili moc střel, což nás těší. Výsledek je skvělý i když pro soupeře trochu krutý, protože cestuje s nulou.“