Proti Kometě s nulou! Liberec porazil Brno 5:0 a je opět první

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři jsou znovu na čele extraligy! Svěřencům Patrika Augusty k tomu pomohla vysoká výhra 5:0 nad brněnskou Kometou. Dominik Hrachovina si díky 22 zákrokům připsal další extraligovou nulu, Libor Hudáček si zase rozšířil střelecké konto o další dvě trefy.

36. kolo, neděle 12. ledna 2020
5:0
(1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Kotvan (Marosz), 24. Knot (Lenc, Kotvan), 42. A. Musil (Graborenko), 49. L. Hudáček (Bulíř), 54. L. Hudáček (Bulíř). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:5, navíc Jelínek 10 minut OT (2x). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 126. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 5:0.

Hrachovina – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek – Najman

HC Kometa Brno

Čiliak – Bartejs, O. Němec (A), Pyrochta, Baranka, Gulaši, Svozil, Malec – Zaťovič (C), Hruška, Mueller – Plášek ml., Plekanec (A), M. Erat – Orsava, Rákos, L. Horký – Dočekal, Kusko, Kucsera

Utkání se rozjelo ve velmi svižném tempu a od úvodních minut střídala jedna šance druhou. Brněnský Čiliak si musel poradit s rychlým výpadem Zachara nebo nebezpečnou ranou Graborenka. Na druhé straně zase přečíslení Komety zakončil těsně nad libereckou klec Plášek.

Čekání na gól ukončili v první početní výhodě Bílí Tygři. Oldrich Kotvan napřáhl ke střele od modré čáry a kotouč za přispění teče jednoho z bránících hráčů Komety doputoval až za Čiliakova záda. Po dvaceti minutách tak šelmy vedly 1:0.

Skrumáž před Dominikem Hrachovinou

Úvod prostředního dějství vyšel Severočechům také na výbornou. Nejprve skončila v brněnské síti dělovka Ronalda Knota od modré čáry a nedlouho poté se k trestnému střílení rozjel Rostislav Marosz. S jeho nájezdem si však Čiliak poradil.

Nejtěžší chvilky pro Augustovo mužstvo přišly v závěru druhé třetiny. To totiž hokejisté Komety dostali k dispozici přesilovou hru pět na tři. Do obrovské šance se v ní dostal Peter Mueller, jehož tvrdý projektil z vrcholu pravého kruhu zastavil fantastický Hrachovina.

Roman Graborenko při obranném zákroku

Nevyužitá přesilovka jako by Kometu definitivně zlomila. Na startu třetí periody totiž Tygři působili mnohem živěji, za což byli odměněni dalším gólem. Graborenkovu jedovatou ránu vyrazil Čiliak jen k Adamu Musilovi, který se z dorážky nemýlil.

U třech branek Severočeši nezůstali. V jedné z dalších přesilových her Bulíř našel Libora Hudáčka a ten nadvakrát zvýšil na 4:0. Namlsaný Libor Hudáček se pak trefil ještě jednou. Slovenský útočník se zpoza brány prosadil šikovným odrazem od brankáře Čiliaka. Bílí Tygři tak velký extraligový šlágr ovládli vysoko 5:0.

„Odehráli jsme dobré utkání. Měli jsme velice dobré speciální formace na přesilovky i v oslabeních. To byl základ vítězství. Důležité bylo, že v částech utkání, kdy se to lámalo, jsme udrželi chladnou hlavu a naopak jsme byli ostří v situacích, kdy jsme měli být ostří.“

Kamil Pokorný
„Myslím si, že úvod utkání byl vyrovnaný. Po tom šťastném gólu v přesilovce ale Liberec v závěru první třetiny získal převahu. Na začátku druhé části jsme hráli moc složitě a dostali jsme druhou branku. Přesto jsme šli po kontaktním gólu. Měli jsme šance i přesilovku pět na tři. Bohužel jsme se neprosadili. Po přestávce jsme chtěli utkání zdramatizovat. Ubránili jsme v úvodu třetiny oslabení, jenže pak jsme inkasovali ze standardní situace. Za stavu 0:3 už na nás bylo vidět, že už je zápas jasně v rukou domácích. Ti vedení ještě zvýraznili dvěma brankami a dotáhli to vítězného konce. Zaslouženě.“