Reportáž

Tygři dobývali bránu Godly marně. Kladno opět utnulo libereckou sérii

Kladno/Liberec - Na začátku sezóny Kladno přerušilo Tygrům sérii šesti výher. Nyní Liberečtí opět nedobyli rytířský led a byla tak ukončena šňůra šestnácti duelů, v nichž Severočeši získali aspoň jeden bod.

Do prvního zápasu roku 2020 nastoupili Tygři téměř v plné sestavě, neboť se po zranění vrátil útočník Michal Birner. V defenzivě ale naopak chyběl Roman Graborenko.

Tygři na svého soupeře vlétli a zasypali Denise Godlu střelami. Ten si však v úvodu poradil jak s jedovatým projektilem Marka Zachara, tak s pokusem Radana Lence. Do první vážnější příležitosti se dostal Jan Ordoš, kterého Jaroslav Vlach našel volného mezi kruhy. Kladenský gólman ale předvedl další skvělý zákrok a udržel bezbrankový stav.

Poté dostali příležitost na skórování také Rytíři, jenže ti nepotrestali ani jedno ze dvou libereckých vyloučení. Následně nevyužily početní výhodu ani šelmy a o slovo se přihlásili Středočeši. Hostující defenziva totiž zapomněla na Petra Vampolu, jenž si zcela volný sjel od modré až do mezikruží a nekompromisní ranou překonala Dominika Hrachovinu. Vzápětí se ve skrumáži před bránou Liberce skvěle zorientoval Marek Hovorka a rázem to bylo 2:0 pro Kladno. I přes výraznou střeleckou převahu tak svěřenci trenéra Patrika Augusty odcházeli do kabiny s dvoubrankovým mankem.


Ve druhém dějství srovnali Rytíři krok a i Dominik Hrachovina si musel připsat několik těžších zákroků. Nejvíce se musel blýsknout při takřka samostatném úniku Jakuba Strnada, jehož zakončení vyrazil do rohu.

Následně tým z města pod Ještědem ubránil další přesilovku Kladna a začal opět úřadovat. Od modré to zkoušel Ladislav Šmíd, jenže jeho jedovatý projektil lapil Denis Godla do své náruče. Při signalizované výhodě se poté po nahrávce Michala Birnera zjevil sám před bránou Libor Hudáček, i on však narazil na kladenského gólmana. Na konci prostřední dvacetiminutovky udržel Ladislav Šmíd modrou čáru a přihrál zcela volnému Lukáši Krenželokovi, který si sice položil Denise Godlu, ale bekhendem se mu nepodařilo přehodit jeho beton.


Ve třetí třetině pokračovali Liberečtí v nastoleném tempu, jenže Denise Godlu nepřekonali a poté přišla komplikace. Petr Jelínek obdržel trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku a Tygři se museli pět minut bránit ve čtyřech. S vypětím všech sil sice neinkasovali, stále ovšem prohrávali o dvě branky.

Středočeši následně našemu celku nabídli dvojnásobnou početní výhodu, ani ta ale úspěchem neskončila. Šelmy už poté musely vrhnout veškeré síly do útoku. Denis Godla však likvidoval jednu šanci za druhou. Minutu a půl před koncem pustil Dominik Hrachovina do hry šestého hráče, žádná branka už ovšem nepadla. Liberečtí tak poprvé od konce října nebodovali.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Utkání jsme nezačali vůbec špatně. Byli jsme relativně aktivní a byli jsme na kotouči. Bohužel naše zakončení bylo laxní. Měli jsme šance, se kterými jsme měli naložit lépe. To nás potom stálo to, že se od nás štěstí odklonilo. Zápas rozhodly dvě darované rychlé branky v jedné minutě. Pak už jsme to tlačili do kopce. Měli jsem spoustu střel, ale naše zakončení nemělo parametry na to, abychom mohli dát gól. Proto jsme prohráli."
David Čermák
Rytíři Kladno
„Byl to třetí zápas proti Liberci a první dva byly úplně rozdílné. Doma jsme byli aktivní a vyhráli jsme. V Liberci jsme nehráli dobře, protože jsme nebruslili. Chtěli jsme proto navázat na výkon z prvního utkání. To se nám podařilo. Liberec je samozřejmě velmi kvalitní tým, takže nás místy přehrával, ale i my jsme si vytvořili šance. Musím všechny kluky pochválit, obzvláště našeho brankáře Denise Godlu."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner